Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / خرید و دانلود
795,700

پیش از اقدام به خرید ترجمه فارسی می توایند نسخه انگلیسی را به صورت رایگان دانلود و بررسی نمایید. متن چکیده و ترجمه آن در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " شيمی " با موضوع " چارچوب های فلزی - آلی بلورین (MOF ها): سنتز، ساختار و عملکرد " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
چارچوب های فلزی - آلی بلورین (MOF ها): سنتز، ساختار و عملکرد
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Acta Crystallographica Section B: Structural Science, Crystal Engineering and Materials
سال انتشار
2014
کد محصول
1012827
تعداد صفحات انگليسی
8
تعداد صفحات فارسی
18
قیمت بر حسب ریال
730,000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
1 مگا بایت
تصویر پیش فرضچکیده

چارچوب های فلزی آلی (MOF ها) دسته ای از شبکه هیبریدی از مواد جامد ابرمولکولی متشکل از اتصال دهنده های آلی سازمان یافته و کاتیون های فلزی می باشند. آن ها می توانند مساحت سطح بسیار بالا با اندازه حفرات قابل تنظیم و گروه عاملی را نمایش دهند، و می توانند به عنوان میزبان برای طیف وسیعی از مولکول های مهمان استفاده شوند. از زمان کشف آن ها، MOF ها اکتشاف گسترده ای برای کاربرد در ذخیره سازی گاز، حمل دارو و حسگر تجربه کرده اند. این مقاله استراتژی سنتز کلی و مدرن برای آماده سازیMOF ها، را پوشش می دهد و در مورد تنوع و خواص ساختاری آن ها با توجه به دیدگاه های کاربردی بحث می کند.

1-مقدمه

چارچوب های فلزی –آلی بلورین (MOF ها) یکی از دسته های مهم مواد متخلخل اند، که کاربردگسترده در جذب، جداسازی، تجزیه، مغناطیس ، سنجش و تحویل دارو... پیدا کرده اند. MOFs معمولا با اتصال واحدهای سازنده ثانویه (SBU ها) با جداکننده آلی برای ایجاد شبکه های متنوع ساخته شده اند. جداکننده های آلی یا SBU های فلزی را می توان برای کنترل محیط منافذ MOF، تغییر داد که تعامل آن با جذب شده را کنترل می کند در نهایت استفاده از آن را برای یک کاربرد خاص قادر می سازد. حجم عظیمی از پژوهش ها بر روی MOF ها در بیش از دو دهه گذشته انجام شده است. فلزات واسطه (به عنوان مثال، روی، مس)، عناصر قلیایی خاکی (به عنوان مثال Sr ، Ba)، عناصر بلوک p (به عنوان مثال In ، GA)، اکتینیدها (به عنوان مثال U و Th)، حتی فلزات مخلوط، برای سنتز MOF ها استفاده شده اند. از آنجا که ساختار MOF بستگی به انتخاب فلزات و لیگاند دارد، لیگاندهای آلی مختلف با شکل و اندازه های مختلف نیز برای کنترل معماری استفاده شده اند....
میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید.


خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله شيمی در موسسه البرز


این مقاله ترجمه شده شيمی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:


Crystalline metal-organic frameworks

ثبت سفارش جدید