Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / خرید و دانلود
1,210,000

پیش از اقدام به خرید ترجمه فارسی می توایند نسخه انگلیسی را به صورت رایگان دانلود و بررسی نمایید. متن چکیده و ترجمه آن در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " علوم تربيتی " با موضوع " بررسی اجمالی فرآیند نظریه پردازی بنیادی (داده بنیاد) در پژوهش آموزشی " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
بررسی اجمالی فرآیند نظریه پردازی بنیادی (داده بنیاد) در پژوهش آموزشی
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Asian Social Science
سال انتشار
2015
کد محصول
1012883
تعداد صفحات انگليسی
11
تعداد صفحات فارسی
18
قیمت بر حسب ریال
1,210,000
نوع فایل های ضمیمه
pdf+word
حجم فایل
208 کیلو بایت
تصویر پیش فرض چکیده

در خلال دهه های اخیر، نظریه های بنیادی در حوزه پژوهشی، مخصوصا پژوهش آموزشی محبوبیت قابل توجهی یافته است. هدف مقاله حاضر ارائه اطلاعات مفید برای تازه واردان و آشنایی هرچه بیشتر آنان با پژوهش در زمینه نظریه های داده بنیاد می باشد. در این مقاله به تعریف، منشا و کاربرد نظریه داده بنیاد و همچنین انواع طرحهای پژوهشی برای نظریه های بنیادی و ویژگی های اصلی نظریه های بنیادی اشاره شده است. از دیگر مطالب این مقاله می توان به گردآوری اطلاعات، تحلیل داده ها، مراحل کلی و مسائل اخلاقی در نظریه های داده بنیاد اشاره کرد. آخرین بخش مقاله حاضر به بحث در مورد نقاط قوت و محدودیت های این مطالعه و همچنین ابعاد ارزیابی اختصاص یافته است.

1- مقدمه

نظریه داده بنیاد (بنیادی) نوعی طرح پژوهشی کیفی است. از نظر لیکون و دنزین (2005)، پژوهش کیفی به منزله ارزیابی آزمودنی های مورد مطالعه در شرایط طبیعی و سپس معنی بخشی به پدیده های مطالعه شده از طریق تفسیر یاداشت های میدانی،عکس ها و تصاویر، مکالمات و سایر موراد مشابه می باشد. پژوهش کیفی با فرضیات و ارزش های فردی سر و کار دارد و به همین دلیل برای تفسیر داده ها به دنبال گردآوری داده های پژوهشی غنی می باشد (هانکوک، 1998). نظریه داده بنیاد توسط استراتوس و گلاسر در قرن پیش و اواخر دهه 1960 مطرح شده است (بریکز و میلز، 2011). به موازات شکل گیری این نظریه، استاروس و گلاسر در بیمارستان ها و با محوریت آگاهی از مرگ، در حال انجام مطالعات اجتماعی بودند. در واقع هدف اصلی آنها به جای بررسی نظریه های موجود، ایجاد یک نظریه جدید بود...

میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید.


خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله علوم تربيتی در موسسه البرز


این مقاله ترجمه شده علوم تربيتی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:
grounded theory
educational research
research design

ثبت سفارش جدید