Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / خرید و دانلود
1,265,000

پیش از اقدام به خرید ترجمه فارسی می توایند نسخه انگلیسی را به صورت رایگان دانلود و بررسی نمایید. متن چکیده و ترجمه آن در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " شيمی " با موضوع " رویکردهای تحلیلی برای اندازه گیری آفت کش ها، مایکوتوکسین ها و فلزات سنگین در روغن های گیاهی: مقاله مروری " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
رویکردهای تحلیلی برای اندازه گیری آفت کش ها، مایکوتوکسین ها و فلزات سنگین در روغن های گیاهی: مقاله مروری
نویسنده/ناشر/نام مجله :
A review. European journal of lipid science and technology
سال انتشار
2016
کد محصول
1012921
تعداد صفحات انگليسی
14
تعداد صفحات فارسی
28
قیمت بر حسب ریال
1,265,000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
9 مگا بایت
تصویر پیش فرضچکیده

امروزه مصرف کنندگان نگران پیامدهای مربوط به سموم هستند و تقاضای زیادی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد وجود مواد آلی (ارگانیک) و آلاینده ها در روغن های گیاهی دارند. رسوبات و بقایای آفت کش ها، مایکوتوکسین، و فلزات سنگین می توانند به آسانی در طول کشت، فرآوری و ذخیره سازی در روغن گیاهی (نباتی) انباشته شوند. این آلاینده های شیمیایی یا متابولیت های آنها سرطان زا، ناهنجار زا (تراتوژنی) می باشند و برای سیستم ایمنی سمی هستند ، که منجر به آسیب های جدی به سلامت انسان می شوند. با ملاحظه ی سلامت و بهداشت عمومی و زیان های اقتصادی، بسیاری از روش های تحلیلی برای تعیین آلاینده های شیمیایی در روغن های گیاهی گزارش شده است. هدف از این مقاله مروری، بروز رسانی روش های گذشته و کنونی برای تعیین آلاینده ها در نمونه های روغنی، بحث و بررسی ویژگی ها، مزایا و محدودیت ها، و در نهایت، طراحی چشم اندازهایی برای تعیین آلاینده های شیمیایی چند – طبقه ای در روغن های گیاهی می باشد.

کاربردهای عملی: استراتژی ها و مزایای مختلفِ روش های تحلیلی برای تعیین آلاینده های شیمیایی در روغن های گیاهی مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. این ویژگی ها و چشم اندازها برای توسعه ی روش چند طبقه ای در ماتریس لیپید مفید هستند.

1-مقدمه

روغن های گیاهی، که عمدتاً از تری گلیسرول ها (%98 – 95) و ترکیبات پیچیده ای از طیف گسترده ی مواد شیمیایی جزئی (%5 – 2) تشکیل شده اند، یک منبع تغذیه ی مهم برای انسان می باشند (2،1). روغن های گیاهی از طریق تامین انرژی و  انتقال ویتامین های محلول در چربی و ترکیبات آنتی اکسیدانی، مطابق با نیازهای رژیم غذایی هستند، و بنابراین، کاربرد گسترده ای در پخت و فرآوری مواد در صنعت مواد غذایی دارند (5-3). با توسعه ی تکنولوژی و افزایش آگاهی های بهداشتی، مردم توجه بسیاری به آلاینده های شیمیایی در طول کاشت دانه های روغنی، تصفیه، ذخیره سازی، و مصرف آن دارند. آلاینده های شیمیایی بالقوه ی اصلی، از جمله آفت کش ها، مایکوتوکسین ها، و فلزات سنگین می توانند برای سلامت انسان و حیوان مضر باشند. این آلاینده ها سرطان زا یا جهش زا هستند،  که ممکن است منجر به طیف گسترده ای از پیامدها، از مرگ حاد تا بیماری های مزمن مانند تومورها شود...

میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید.


خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله شيمی در موسسه البرز


ثبت سفارش جدید