Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / خرید و دانلود
968,000

پیش از اقدام به خرید ترجمه فارسی می توایند نسخه انگلیسی را به صورت رایگان دانلود و بررسی نمایید. متن چکیده و ترجمه آن در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " فیزیک " با موضوع " تولید نانوکامپوزیت TiO2/SiO2 از طریق روش سُل- ژل برای حذف رنگینة Congo Red Azo " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
تولید نانوکامپوزیت TiO2/SiO2 از طریق روش سُل- ژل برای حذف رنگینة Congo Red Azo
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Materials Sciences and Applications
سال انتشار
2011
کد محصول
1013622
تعداد صفحات انگليسی
5
تعداد صفحات فارسی
10
قیمت بر حسب ریال
968,000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
1 مگا بایت
تصویر پیش فرض 

چکیده

نانوکامپوزیت جدید آناتاز/SiO2 از طریق روش سُل- ژل و با استفاده از مواد خام تیتانیوم تترا کلرید و تترا اتیل اُرتو سیلیکات در دمای اتاق سنتز شد. تعیین خصوصیات محصول با استفاده از پراش پرتو ایکس (XRD)، طیف­سنجی فلوئورسانس پرتو ایکس (XRF)، میکروسکوپی الکترونی عبوری (TEM)، آنالیز سطح ویژة BET، آنالیز توزین حرارتی (TGA)، طیف­سنجی مادون قرمز تبدیل فوریه (FT-IR)، و طیف­سنجی UV- مرئی انجام شد. مطالعات تبدیل فاز حرارتی کامپوزیت تا دمای ˚C1100 انجام شد که تشکیل فاز آناتاز TiO2 را نشان داد. حضور برخی گونه­ های TiO2 با کوئوردیناسیون چهاروجهی در ماتریس SiO2 با طیف ­سنجی UV- مرئی تأیید شد. نانوکامپوزیت TiO2/SiO2 تولید شده به دلیل داشتن فاز آناتاز، وجود TiO2 با کوئوردیناسیون چهاروجهی در ماتریس SiO2، و مساحت سطحی بسیار بالا خواص فتوکاتالیستی خوبی را نشان می ­دهد. علاوه بر این، نانوکامپوزیت آناتاز/SiO2 تولید شده در مقایسه با TiO2 تجاری خالص با نام Degussa, P25 قابلیت جذب سطحی بالایی را در برابر رنگینة آزوی Congo Red (CR) نشان داد.

1-مقدمه

در حوزة فناوری اکسایش پیشرفته، فتوکاتالیز با نیمه رسانای تیتانیوم دی اکسید به دلیل پتانسیل کاربرد آن در تصفیة هوا و آب بطور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته است. TiO2 به دلیل خصوصیات مفید آن مانند بازده فتوکاتالیستی بالا، پایداری فیزیکی و شیمیایی، قیمت پایین و سمّیت کم به میزان زیادی مورد استفاده قرار گرفته است [1-9]. کامپوزیت­ های TiO2/SiO2 در زمینة فتوکاتالیز ناهمگن کارایی بالایی دارند چون در مقایسه با فتوکاتالیزور TiO2 خالص می ­توانند بطور همزمان باعث افزایش خواص فتوکاتالیستی و حرارتی شوند [10-13]

 میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید


خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله فیزیک در موسسه البرز


این مقاله ترجمه شده فیزیک در زمینه کلمات کلیدی زیر است:
TiO2/SiO2
Nanocomposites
Sol-Gel Preparation

ثبت سفارش جدید