Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / خرید و دانلود
1,314,500

پیش از اقدام به خرید ترجمه فارسی می توایند نسخه انگلیسی را به صورت رایگان دانلود و بررسی نمایید. متن چکیده و ترجمه آن در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " پزشكی " با موضوع " تجزیه و تحلیل تصویرسنجی جذابیت در چهره‌های هندی " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
تجزیه و تحلیل تصویرسنجی جذابیت در چهره‌های هندی
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Archives of plastic surgery
سال انتشار
2016
کد محصول
1013645
تعداد صفحات انگليسی
12
تعداد صفحات فارسی
22
قیمت بر حسب ریال
1,314,500
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
2 مگا بایت
تصویر پیش فرضچکیده

پیش زمینه: هدف از این مطالعه ارزیابی ویژگی‌های جذابیت چهره در جمعیت هند است. ما سعی کردیم رتبه بندی ذهنی جذابیت صورت را ارزیابی کنیم و مشخص کنیم که کدام بخش زیبایی شناسی صورت برای جذابیت چهره مهم هستند.

روش‌ها: یک مطالعه مقطعی بر روی 150 نمونه انجام شد. عکس‌های روی جلد تجزیه و تحلیل شد. یک متخصص ارتودنسی، متخصص پروتز دندان، یک جراح دهان، یک دندانپزشک، یک هنرمند، یک عکاس و دو نفر عادی (برآوردگر) به صورت ذهنی، چهره نامزدها را با استفاده از نمرات آنالوگ بصری (VAS) ارزیابی کردند. به عنوان یک روش عینی برای تحلیل چهره، از تجزیه و تحلیل متناسب زاویه‌ای متعادل (BAPA) استفاده کردیم. با استفاده از SAS 10.1 (موسسه SAS)، آزمون محدوده دانشجویی توکی و آنالیز همبستگی پیرسون برای تشخیص تفاوت‌های میان گروهی در نمرات VAS (آزمایش 1)، برای تعیین ارتباط بین نمرات VAS و نمرات BAPA (آزمایش 2) انجام شد و برای تجزیه و تحلیل ویژگی‌های خاص جذابیت صورت و تفاوت‌های جنسیتی (آزمایش 3)؛ سطح معنیداری در 05 / 0 = P تعیین شد.

نتایج: آزمایش 1، برخی از تفاوت‌ها در نمرات VAS را با توجه به ویژگی‌های حرفه‌ای نشان داد. در آزمایش 2، نمرات BAPA رفتار مشابهی با ارزیابی‌های ذهنی زیبایی صورت داشت، اما ضریب همبستگی نسبتاً ضعیفی با نمرات VAS نشان داد. آزمایش 3 نشان داد که عوامل تعیین کننده جذابیت چهره برای مردان و زنان متفاوت بود. تصاویر ترکیبی چهره‌های جذاب مرد و زن هندی ایجاد شده است.

نتیجه گیری: در این مطالعه تصویرسنجی، تجزیه و تحلیل آماری و چهره‌های ترکیبی یک جمعیت هندوستان، اطلاعات ارزشمندی را در مورد ادراکات ذهنی زیبایی صورت و سازه‌های جذاب صورت در جمعیت هند ارائه می‌دهند.

1-مقدمه  

ادبیات موجود در مورد ویژگی‌های تصویرسنجی چهره‌های جذاب، غیر جذاب و متوسط ​​در نژادهای مختلف محدود است. پیش از این، محققان از روش‌های مختلفی برای ارزیابی جذابیت صورت استفاده کرده‌اند. به عنوان مثال، رتبه بندی متقارن، فرضیه میانگین، و نسبت یا نسبت‌های طلایی (فی) به عنوان روش‌های قابل اعتماد برای تجزیه و تحلیل زیبایی صورت در نظر گرفته شده است [1،2،3]. با این حال، این روش‌ها موفق به ارائه نتایج سازگار و قابل اعتماد برای تجزیه و تحلیل زیبایی صورت نشده‌اند. به عنوان مثال، باشور [1] از ماسک فی که توسط دکتر استفان مارکارت طراحی شده است، به عنوان روش اندازه گیری جذابیت صورت به شیوه‌ای عینی استفاده کرده است. با این حال، هولند [4] پیشنهاد کرده است که ماسک مارکارت قادر به توصیف شکل ایده آل صورت نیست، زیرا نسبت آن با تنظیمات جمعیت به طور کلی ناسازگار بود. بدیهی است که داده‌های تصویرسنجی کافی برای حمایت از شناسایی یک روش عینی برای ارزیابی تفاوت‌های پیکربندی بافت نرم و جذابیت صورت در انسان وجود ندارد....

میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید


خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله پزشكی در موسسه البرز


این مقاله ترجمه شده پزشكی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:


Beauty
Photogrammetry

ثبت سفارش جدید