Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / خرید و دانلود
1,068,200

پیش از اقدام به خرید ترجمه فارسی می توایند نسخه انگلیسی را به صورت رایگان دانلود و بررسی نمایید. متن چکیده و ترجمه آن در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی صنايع " با موضوع " مرور ادبیاتی بر مدیریت زنجیره تامین سبز: روندها و چالش های آینده " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
مرور ادبیاتی بر مدیریت زنجیره تامین سبز: روندها و چالش های آینده
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Resources, Conservation & Recycling
سال انتشار
2019
کد محصول
1014448
تعداد صفحات انگليسی
18
تعداد صفحات فارسی
28
قیمت بر حسب ریال
980,000
نوع فایل های ضمیمه
pdf+word
حجم فایل
9 مگا بایت
تصویر پیش فرضچکیده

 هدف این مطالعه مروری بر ادبیات در حوزه مدیریت زنجیره تامین (GSCM) است که در طول 1998 تا 2017 منتشر شده و دیدگاه ها و جهت گیری هایی برای تحقیقات آتی بدست می دهند. داده های مطالعه از پایگاه های داده اسکوپوس و شبکه دانش ISI جمع آوری شده و در این راستا، 880 مقاله انتخاب و تحلیل فراداده روی آنها صورت گرفته است. بعلاوه، 236 مقاله از شبکه دانش ISI تحلیل شده تا دیدگاه هایی در ارتباط با طبقه بندی ادبیات بر اساس تحلیل محتوا ارائه شود که شامل توسعه مفهومی، پیشرانها و موانع، همکاری با شرکای زنجیره تامین، مدلهای ریاضی و بهینه سازی دیگر، و ارزیابی شیوه ها و عملکرد مدیریت زنجیره تامین سبز است. بر اساس یافته های این مطالعه، تحقیقات درباره پیشرانها و موانع مدیریت زنجیره تامین سبز، یک روند نزولی داشته در حالیکه روند کاربرد مدلهای بهینه سازی ریاضی برای ارتقای تصمیم گیری به منظور بهبود عملکرد زیست محیطی، روند رو به رشدی داشته است. بعلاوه، این مطالعه نشان میدهد که یک رشد پایدار در ارزیابی شیوه ها و عملکرد مدیریت زنجیره تامین سبز وجود دارد. گرچه مفهوم مدیریت زنجیره تامین سبز، از آغاز قرن بیستم در میان دانشگاهیان محبوبیت کسب کرده، این مطالعه نشان میدهد که یک رشد سریع مقالات و نوشته ها درباره این موضوع بعد از 2010 تا کنون ایجاد شده است. این مطالعه، به شناسایی نویسندگان تاثیرگذار، ژورنالهای برتر، کشورهای دارای بالاترین سهم تحقیقات، موسسات دارای بیشترین سهم، و سهم رشته ها و حوزه های دیگر می پردازد. یافته ها و جهت گیری های تحقیقات آتی پیشنهادی توسط این مطالعه، می تواند بعنوان راهی برای بررسی بیشتر و کمک به این حوزه مورد استفاده واقع شود.

1-مقدمه

افزایش گرمایش جهانی و تغییر تنوع زیستی، باعث به خطر افتادن قریب الوقوع پایداری جهان شده است. افراد از حوزه های مختلف تحقیق، دانشگاه ها، متخصصان، و محققان گرد هم آمده و روشهایی برای حفظ پایداری زیست محیطی پیشنهاد نموده اند. اغلب ادعا می شود که اقدامات برنامه ریزی نشده و غیرمسئولانه توسط صنایع، تهدیدهای بالقوه برای پایداری هستند (کینگ و لیناکس، 2000). در نتیجه، ایجاد صنایع پایدار، یکی از اهداف اصلی سازمان های معاصر است....


خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله مهندسی صنايع در موسسه البرز


ثبت سفارش جدید