Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / خرید و دانلود
1,116,500

پیش از اقدام به خرید ترجمه فارسی می توایند نسخه انگلیسی را به صورت رایگان دانلود و بررسی نمایید. متن چکیده و ترجمه آن در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " علوم اقتصادی " با موضوع " جایگاه علوم انسانی در جامعه علمی امروز " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
جایگاه علوم انسانی در جامعه علمی امروز
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Palgrave Communications
سال انتشار
2019
کد محصول
1014655
تعداد صفحات انگليسی
5
تعداد صفحات فارسی
15
قیمت بر حسب ریال
1,116,500
نوع فایل های ضمیمه
pdf+word
حجم فایل
481 کیلو بایت
تصویر پیش فرضچکیده

در طی چهار دهه گذشته، شاهد کاهش تدریجی علوم انسانی در جهان آکادمیک و دانشگاهی هستیم، نمونه‌های اولیه این پدیده را می‌توان در ایالات متحده و بریتانیا دید. سرنخ‌هایی مانند حذف دوره‌های آموزشی یا حتی کل گروه آموزشی نشان می‌دهند که چقدر دانشگاهها اهمیت کمتری برای این رشته‌ها قائل شده‌اند. شایان ذکر است که این تبعیض علیه درجات و مدارک علوم انسانی ماهیتی غیرمستقیم دارد، زیرا در واقع، بیشتر نتیجه‌ی گسترش و ارتقاء سیستماتیک سایر رشته‌ها، به ویژه، به عنوان مثال، مدیریت کسب و کار است. با این وجود، چنین پدیده‌ای باعث کاهش قابل توجه فارغ‌التحصیلان علوم انسانی در سی کشور سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) در مقایسه با سایر مناطق شده است. در برخی از کشورها، این کاهش را می‌توان در ارتباط با تعداد مطلق آنها، به ویژه در مقطع دکترا مشاهده کرد. در این مقاله، نمونه‌هایی از دستورالعمل‌های سیاسی بین‌المللی که توسط OECD و بانک جهانی در مورد دلیل این کاهش ارزش بیان شده‌اند، ارائه می‌گردد. همچنین ضمن بررسی مزایا و ارزش مطالعه‌ی این رشته‌ها، به تاثیرات کاهش منابع در گروههای آموزشی علوم انسانی، چه در داخل و چه در خارج از دانشگاه پرداخته می‌شود. می‌توان استدلال کرد که جامعه‌ای که به طور ایده‌آل مبتنی بر دانش است، باید در قبال رشته‌های مختلف و منحصر به فردی که تولید کرده است، نفوذپذیرتر و پذیراتر باشد و ارزشی عادلانه و بی‌طرفانه برای رشته‌های مربوطه قائل شود.

1-مقدمه

در آگوست 2017، کنفرانس جهانی علوم انسانی در لیژ بلژیک برگزار شد. موضوع کنفرانس، چالش‌ها و مسئولیت‌ها برای یک سیاره در حال گذار بود، و با همکاری یونسکو سازماندهی شد...


خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله علوم اقتصادی در موسسه البرز


این مقاله ترجمه شده علوم اقتصادی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:


humanities

ثبت سفارش جدید