کاربر گرامی Skip Navigation Linksشما اینجا هستید -> صفحه اصلی > دپارتمان های گروه ترجمه تخصصی البرز > دپارتمان فنی و مهندسی > مهندسی مواد و متالوژی > محصولات رشته مهندسی مواد و متالوژی > مقاله با ترجمه فارسی رشته مهندسی مواد و متالوژی > سنتز نانو بلورهای ایتریا (تخدیر شده با ایتریبیوم) با استفاده از روش احتراق ژل سیترات و ساخت مواد سرامیکی.

دانلود ترجمه مقاله درباره سنتز نانو بلورهای ایتریا (تخدیر شده با ایتریبیوم) با استفاده از روش احتراق ژل سیترات و ساخت مواد سرامیکی.

گروه ترجمه تخصصی البرز اقدام به ترجمه مقاله " فیزیک " با موضوع " سنتز نانو بلورهای ایتریا (تخدیر شده با ایتریبیوم) با استفاده از روش احتراق ژل سیترات و ساخت مواد سرامیکی. " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان مقاله انگليسي

Synthesis of nanocrystalline ytterbium-doped yttria by citrate-gel combustion method and fabrication of ceramic materials

نویسنده/ناشر/نام مجله :
Ceramics International
سال انتشار
2011
کد محصول
1000227
تعداد صفحات انگليسي
6
تعداد صفحات فارسي
11
قیمت بر حسب ریال
70000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
2 مگا بایت
تصویر پیش فرض


سایر مقالات ترجمه شده فیزیک , نانوفناوری , شيمی , مهندسی مواد و متالوژی را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده لینک دانلود آن برای شما فعال می شود. لینک دانلود مقاله ترجمه شده به ایمیل شما هم ارسال می شود و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. در صورت تمایل می توانید با استفاده از کد دانلودی که برای شما ارسال می شود نیز به دانلود مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوی را ببینید
قیمت لینک 70000 ریال بوده و به مدت یک هفته اعتبار خواهد داشت .
Abstract

Nanosized ytterbium doped yttria powders were prepared by citrate-gel combustion techniques. As-synthesized precursor and calcined powders were characterized for their crystalline structure, particle size and morphologies. Nanocrystalline Yb3+:Y2O3 powders with pure cubic yttria crystal structure were obtained by calcination of as-prepared precursors at 1100 8C for 3 h. Powders obtained were well dispersed with an average particle size of 60 nm. By using the obtained powders, nearly full dense Yb3+:Y2O3 ceramics were produced by vacuum sintering at 1800 8C for 12 h. The emission spectrum of the sintered ceramics under the excitation wavelength of 905 nm illustrates that there are three fluorescence peaks locating at 976 nm, 1030 nm and 1075 nm respectively, all corresponding to the 2F5/2! 2F7/2 transitions of ytterbium ion


Contents

1. Introduction

2. Experimental

3. Results and discussion

3.1. X-ray diffraction

3.2. Infrared spectra analysis

3.3. Morphology characterization of the calcined powders

3.4. Microstructure and spectroscopic properties of sintered Yb3+:Y2O3 ceramics

4. Conclusions

چکیده

ایتریبیوم در ابعاد نانو پودر ایتریا را توسط روش احتراق ژل سیترات تخدیر می کند. پیش ساز سنتز و پودرهای تکلیس، ساختار بلوریشان، اندازه ذرات و مورفولوژی مشخص می شوند. نانو یون Y3+ : Y2O3 با ساختار بلوری مکعبی خالص به وسیله عمل آهکی کردن پیش ساز های آماده در دمای 1100 درجه سلسیوس و به مدت 3 ساعت، بدست آمدند. پودرهای بدست آمده با اندازه متوسط 60 نانومتری ذرات ، به خوبی پراکنده شدند. با استفاده از پودرهای بدست آمده ، تقریبا تراکم کاملی از سرامیک های  Yb3+: y2o3 به وسیله عملیات پخت در خلا و در دمای 1800 درجه سلسیوس و به مدت 12 ساعت، تولید شد. طیف انتشار سرامیک های متخلخل تحت طول موج تحریک کننده ی 905 نانومتر نشان می دهد که سه پیک حداکثری فلورسانس در محل های 976، 1030 و 1075 نانومتری وجود دارد که همه ی این طول موج ها با انتقال یون ایتریبیوم 2F5/2 2F7/2 مرتبط هستند.

فهرست مطالب

1-مقدمه

2-کارهای آزمایشگاهی

3-نتایج و بحث ها

1-3-پراش اشعه X

2-3-تجزیه و تحلیل طیف مادون قرمز

3-3-خصوصیات مورفولوژی پودرهای تکسیل

4-3-زیرساختار و خواص اسپکتروسکوپی سرامیک های متخلخل Yb3+ : Y2O3

4-نتیجه گیری

1-مقدمه

به عنوان یک ماده ی لیزری میزبان برای اکتیواتورهای لانتانید 3 ظرفیتی، کریستال های مکعبی Y2O3 برای مدت طولانی است که مورد بررسی قرار گرفته اند زیرا دارای خواص خوب حرارتی، مکانیکی، شیمیایی و نوری می باشد. مخصوصا هدایت حرارتی Y2O3 که حدودا 20 تا 30 درصد بیشتر از Y3AL5O12 است در حالی که ضرایب انبساطی حرارتی تقریبا مشابهی دارند. به هر حال برای رپد یک کریستال Y2O3 به وسیله ی روش های معمولی رشد دشوار است زیرا نقطه ی ذوب بالایی دارد (2430 c) و همچنین به دلیل فاز چند شکلی از C  تا یک درجه حرارت بالا به فاز شش ضلعی H  در دمای حدود 2350 درجه سلسیوس .

با توسعه فناوری نانو، این امکان فراهم شد تا سرامیک های بسیار شفافی توسط روش حرارتی پخت در خلا برای لیزرهای جامد ساخته شود. این سرامیک ها یک جایگزین امیدوار کننده برای  ک کریستال های ایتریا هستندف زیرا تکنیک های سرامیکی مزایای زیادی دارند، از جمله سادگی، سهولت ساخت و تولید انبوه در اندازه های بزرگ.

در میان یون های سه ظرفیتی کمیاب موجود که سرامیک های ایتریا را تخدیر می کنند ایتریا تخدیر شده توسط ایتریبیوم (Yb3+ : Y2O3 ) توجهات زیادی را به خود جلب کرده است. یون های ایتریبیوم 3 بار مثبت ساختار الکترونی بسیار ساده ای دارند با تنها دو منیفولد جدا از هم با فاصله حدودا 10000 cm-1 . بنابراین، هیج فرایند طبیعی و ذاتی برای رفع غلظت وجود ندارد....این مقاله ترجمه شده فیزیک در زمینه کلمات کلیدی زیر است:
Sol–gel processes
Sintering
Optical properties
Y2O3

جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه و ویرایش گروه ترجمه تخصصی البرز برای رشته فیزیک

زکات علم آموزش و نشر آن است
یکی از اهداف گروه علمی البرز گسترش علم و دانش از طریق ایجاد امکان دسترسی جامعه دانشگاهی به منابع علمی است. از این رو مقالات ترجمه شده رشته فیزیک در سایت گروه علمی البرز ارائه شده است. مقالات انگلیسی رایگان هستند و در همین راستا از اساتید، دانشجویان و محققان رشته فیزیک دعوت می نماییم تا گروه علمی البرز را در این امر خطیر همراهی نمایند.
شما می توانید ازمنابع علمی که در اختیار دارید، درآمد کسب کرده و یا آنها را به صورت رایگان در اختیار جامعه علمی کشور قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص :
ارتباط با گروه ترجمه تخصصی البرز

نظرات کاربران به این صفحه