کاربر گرامی Skip Navigation Linksشما اینجا هستید -> صفحه اصلی > دپارتمان های گروه ترجمه تخصصی البرز > دپارتمان فنی و مهندسی > مهندسی مواد و متالوژی > محصولات رشته مهندسی مواد و متالوژی > مقاله با ترجمه فارسی رشته مهندسی مواد و متالوژی > میکروساختار یک سوپرآلیاژ آزمایشی نیکلی تحت شرایط گوناگون ریخته گری

دانلود ترجمه مقاله درباره میکروساختار یک سوپرآلیاژ آزمایشی نیکلی تحت شرایط گوناگون ریخته گری

گروه ترجمه تخصصی البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی مواد و متالوژی " با موضوع " میکروساختار یک سوپرآلیاژ آزمایشی نیکلی تحت شرایط گوناگون ریخته گری " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان مقاله انگليسي

Microstructure of an experimental Ni base superalloy under various casting conditions

نویسنده/ناشر/نام مجله :
Materials Science and Engineering A
سال انتشار
2010
کد محصول
1000757
تعداد صفحات انگليسي
8
تعداد صفحات فارسي
11
قیمت بر حسب ریال
100000
نوع فایل های ضمیمه
pdf+word
حجم فایل
3 مگا بایت
تصویر پیش فرض


سایر مقالات ترجمه شده مهندسی مواد و متالوژی را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده لینک دانلود آن برای شما فعال می شود. لینک دانلود مقاله ترجمه شده به ایمیل شما هم ارسال می شود و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. در صورت تمایل می توانید با استفاده از کد دانلودی که برای شما ارسال می شود نیز به دانلود مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوی را ببینید
قیمت لینک 100000 ریال بوده و به مدت یک هفته اعتبار خواهد داشت .
Abstract

The effect of casting parameters such as melt superheat and solidification rate on the microstructure of an experimental Ni-based superalloy made by vacuum melting and investment casting methods was investigated. The results show that the as cast microstructure of this alloy consists of dendritic matrix, interdendritic phase, MC carbides and minor phases in interdendritic regions. DSC analyses in addition to SEM and EDS proved that the nodular phase found in minor phases is _ phase, while the phase was found to solidify in two forms; as plate-like and blocky shape. The volume fraction (Vf) of and phases increases as the melt superheat increases and the solidification cooling rate decreases. Additionally, the Vf of interdendritic increases with higher solidification rate and lower melt superheat. It was found that higher melt superheating temperature enlarges the size of the primary dendrites; however the higher solidification rate diminishes it

چکیده

تاثیر پارامترهای ریخته گری (قالب ریزی) نظیر گرمادهی زیاد گدازه  و آهنگ انجماد  بر میکروساختار یک سوپرآلیاژ آزمایشی مبتنی بر نیکل (که بوسیله ذوب در خلا ساخته شده) و نیز روشهای ریخته گری مورد بررسی قرار گرفتند. نتایج نشان می دهند که میکروساختار قالب این آلیاژ شامل ماتریس درختی  ،  بین درختی ، فاز ، کربیدهای MC و فازهای مینور در نواحی بین درختی می شود. تحلیل های DSC علاوه بر SEM وEDS  ثابت کردند که فاز گره دار  که در فاز مینور یافت می شود برابر فاز σ است، درحالیکه ملاحظه شد فاز η به دو شکل انجماد می یابد؛ بصورت صفحه مانند و شکل چهارگوش. کسر حجمی (Vf) فازهای σ و η با افزایش گرمادهی گدازه و نیز کاهش آهنگ سرد شدن انجماد، افزایش می یابد. بعلاوه، Vf مربوط به  بین درختی با آهنگ انجماد بیشتر و دمای کمتر گدازه، افزایش می یابد. مشاهده گردید که دمای بالاتر گرم کردن گداز، اندازه شاخه های  اولیه را افزایش می دهد؛ با این حال آهنگ انجماد بیشتر، آن را کاهش می دهد.

1-مقدمه

سوپرآلیاژ نیکلی مانند IN738LC و GTD111 بوسیله جنرال الکتریک برای استفاده در ساخت تیغه های اولیه توربین های گازی قدرتمند (بیش از 125 MW ) ایجاد شد. این تیغه ها در شرایط بحرانی خزش، خوردگی و فرسودگی به مدت بیش از 70000 ساعت کار می کنند. این آلیاژ شامل عناصر مقاومی مانند Mo، W، Ta،Cr  و  Coمی شوند که از خوردگی های داغ موضعی جلوگیری می کنند.

علی رغم نقش مهم اکثر سوپرآلیاژهای نیکلی در کارایی در دمای بالا، داده های اندکی درباره میکروساختار و ویژگی های موادی گزارش شده اند، بنابراین یک توصیف کامل از تاثیر پارامترهای ریخته گری بر آلیاژهای نیکلی لازم می باشد....این مقاله ترجمه شده مهندسی مواد و متالوژی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:


Polycrystalline Ni base superalloy
Casting
Melt superheat
Solidification cooling rate

جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه و ویرایش گروه ترجمه تخصصی البرز برای رشته مهندسی مواد و متالوژی

زکات علم آموزش و نشر آن است
یکی از اهداف گروه علمی البرز گسترش علم و دانش از طریق ایجاد امکان دسترسی جامعه دانشگاهی به منابع علمی است. از این رو مقالات ترجمه شده رشته مهندسی مواد و متالوژی در سایت گروه علمی البرز ارائه شده است. مقالات انگلیسی رایگان هستند و در همین راستا از اساتید، دانشجویان و محققان رشته مهندسی مواد و متالوژی دعوت می نماییم تا گروه علمی البرز را در این امر خطیر همراهی نمایند.
شما می توانید ازمنابع علمی که در اختیار دارید، درآمد کسب کرده و یا آنها را به صورت رایگان در اختیار جامعه علمی کشور قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص :
ارتباط با گروه ترجمه تخصصی البرز

نظرات کاربران به این صفحه