Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده تربيت بدنی و علوم ورزشی /

عنوان ترجمه شده مقاله: باورهای کارآمدی نسبت مند و کیفیت ارتباط دو طرفه مربی-ورزشکار

هدف اول این مقاله آزمودن نقش باورهای کارآمدی، در پیش بینی درک کیفیت ارتباط (برای مثال، نزدیکی [صمیمیت]، احساس مسئولیت، و مکمل بودن) دوطرفه بین مربی-ورزشکار، می باشد.

 

چکیده

هدف اول این مطالعه آزمودن نقش باورهای کارآمدی، در پیش­بینی درک کیفیت ارتباط (برای مثال، نزدیکی [صمیمیت]، احساس مسئولیت، و مکمل بودن) دوطرفه بین مربی-ورزشکار، می­باشد. داده­ های حاصل از آنالیز 63 ورزشکار جوان و مربی­ هایشان، با استفاده از مدل های وابستگی متقابل بازیکن-شریک [بازیکن مقابل]، بدست آمد و اثرات بازیکن در کارایی خودش در تکمیل یکدیگر (هر دو عضو)، و صمیمیت (تنها برای مربی­ها) آشکار شد. برخی از اثرات بازیکنان و هم­بازی­هایشان در دگرکارامدی و خود­کارامدی ناشی از ارتباط، بدست آمد. با این حال، بزرگی، و در برخی موارد، جهت، این ارتباطات توسط نقش دو­طرفه اشخاص تعدیل گشت. یافته­ ها با توجه به وابستگی متقابل ارتباط مربی- ورزشکار، مورد بحث قرار گرفت.

1-مقدمه

بر اساس ادعای Lewin (1946)، که رفتار تابعی است از فرد و محیط، نظریه وابستگی متقابل (Kelley & Thibaut, 1978; Thibaut & Kelley, 1959) تأکید می­کند که برهمکنش ­های نسبی، وابسته به ترکیبی از عوامل فردی (برای مثال، افکار، انگیزه­ ها، نیاز­ها) و ویژگی های محیطی می­باشد. نکته اصلی این است که در برهمکنش ­های اجتماعی، هر دو طرف بر یکدیگر تأثیر می­گذارند (Cambell & Kashy, 2002) و در این راستا، محققان برداشتها و نگرش های متفاوتی از شکل تعاملات ارتباطی دارند. نظریه وابستگی متقابل، چارچوبی برای درک رفتار­های انسان در محیط های گوناگون، نظیر ارتباطات عاطفی (برای نمونه، Otis, Rostosky, Riggle, & Hamrin)، رفتار­های متقابل کاری (Robson, Spyropoulou, & Al-Khalifa, 2006)، و رفتار­های همکاری آموزشی (Johnson, Johnson, & Smith, 2007)، فراهم می­ آورد....

میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید.


موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " تربيت بدنی و علوم ورزشی " با موضوع " باورهای کارآمدی نسبت مند و کیفیت ارتباط دو طرفه مربی-ورزشکار " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
باورهای کارآمدی نسبت مند و کیفیت ارتباط دو طرفه مربی-ورزشکار
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Journal of Social and Personal Relationships
سال انتشار
2010
کد محصول
1000817
تعداد صفحات انگليسی
17
تعداد صفحات فارسی
18
قیمت بر حسب ریال
865,000
نوع فایل های ضمیمه
Word+Pdf
حجم فایل
289 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر مقالات ترجمه شده تربيت بدنی و علوم ورزشی , علوم اجتماعی را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 865000 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده تربيت بدنی و علوم ورزشی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:

coach–athlete relationship
interdependence
other-efficacy
relation-inferred self-efficacy

تاریخ انتشار در سایت: 2014-04-03
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟

ثبت سفارش جدید