Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده فیزیک /

عنوان ترجمه شده مقاله: جذب سرب از آب توسط اکسیدهای سیلسیوم SBA-15 عاملدار شده با تیول

در این بخش می توانید مقاله ترجمه شده با عنوان "جذب سرب از آب توسط اکسیدهای سیلسیوم SBA-15 عاملدار شده با تیول" را دانلود کنید.

در ادامه می توانید چکیده انگلیسی، ترجمه چکیده و ترجمه بخشی از مقدمه مقاله با عنوان " جذب سرب از آب توسط اکسیدهای سیلسیوم SBA-15 عاملدار شده با تیول" را ملاحظه نمایید.

Abstract

Thiol-functionalized mesoporous silicas have been synthesized by co-condensation of tetraethoxysilane and varying contents of 3-mercaptopropyltrimethoxysilane in acidic medium with the block copolymer Pluronic 123 as a structure directing agent. Adsorption of lead in aqueous solution on the synthesized materials has been investigated. The adsorption data are fitted to Langmuir isotherms and a maximum adsorption capacity calculated from the Langmuir equation can reach 0.19 mmol of Pb/g. The stoichiometric ratio of S: Pb being 1:1 has been obtained for every adsorbent. The effect of the pH on lead adsorption, and desorption of lead on the lead-loaded materials have been studied

چکیده

اکسیدهای سیلسیوم مزومتخلخل عاملدار شده با تیول توسط هم تراکمی تترا اتوکسی سیلان و مقادیر مختلف 3-مرکاپتو پروپیل تری متوکسی سیلان در محیط اسیدی با کوپلیمر پلورونیک 123 به عنوان یک عامل هدایتی ساختار سنتز شده است. جذب سرب در محلول آبی در مواد سنتز شده، بررسی شده است. داده های جذب به ایزوترم­های لانگمویر برازش شده و حداکثر ظرفیت جذب محاسبه شده از معادله لانگمویر توانسته به مقدار 0.19 میلی مول سرب بر گرم برسد. نسبت استوکیومتری گوگرد: سرب به 1:1 برای هر جاذب به دست آمده است. اثر pH بر جذب و واجذب سرب در مواد بارگذاری شده با سرب مطالعه شده است.

1-مقدمه

یون های سنگین فلزی در محیط زیست از هر دو منابع طبیعی و انسانی بوجود می آیند، و می­توانند برای انسان و موجودات زنده مضر باشند. در میان آنها، سرب سمیت بالایی را برای هر دو محیط زیست و سلامت انسان نشان می­دهد. سرب موجود در محیط از زباله های شهری و فعالیت های صنعتی مانند تولید باتری های ذخیره سازی، رنگدانه های نقاشی، مهمات، خودرو، پوشش کابل، سپر رادیواکتیویته، درزبند و یاطاقان­ها نشات می­گیرد [1، 2]. اگرچه روشهای مختلف فراوری سنتی از قبیل ترسیب، اکسیداسیون، کاهش، رفتار الکتروشیمیایی، اسمز معکوس، استخراج با حلال، جذب سطحی، تبادل یونی و تبخیر وجود دارد که باید برای سیالهای خروجی یاتاقان فلزی استفاده شود، ثابت شده که جذب یکی از بیشترین فرایندهای امکان پذیر، ساده، گزینش پذیر، مقرون به صرفه، سهولت بهره برداری و با اثر بالا برای حذف فلزات سنگین از منابع آلوده می­باشد. تا به حال، مطالعات تجربی متعددی بر روی جذب Pb2+ توسط خاک رس [3، 4]، کربن فعال [5]، فسفات فعال [6]، نانوذرات کیتوزان [7، 8]، ذغال سنگ نارس و یا رزین ذغال سنگ نارس [9، 10]، خاک اره [11، 12]، رزین تانن تغلیظ شده [13، 14]، زیست توده [15]، ضایعات فولادی [16]، گیاهان خشک [17]، خاکستر پوسته برنج [18]، و غیره، منتشر شده است. با این حال، بهبود روشها برای فراوری فاضلاب حاوی یون های سرب هنوز هم در حال افزایش است....


موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " فیزیک " با موضوع " جذب سرب از آب توسط اکسیدهای سیلسیوم SBA-15 عاملدار شده با تیول " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
جذب سرب از آب توسط اکسیدهای سیلسیوم SBA-15 عاملدار شده با تیول
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Journal of Materials Science
سال انتشار
2010
کد محصول
1001856
تعداد صفحات انگليسی
6
تعداد صفحات فارسی
16
قیمت بر حسب ریال
841,500
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
857 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر مقالات ترجمه شده فیزیک را مشاهده کنید.
کاربر عزیز، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 841500 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده فیزیک در زمینه کلمات کلیدی زیر است:Adsorption of lead from water
thiol-functionalized SBA-15 silicas

تاریخ انتشار در سایت: 2014-09-04
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله فیزیک در موسسه البرز

نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟

ثبت سفارش جدید