کاربر گرامی Skip Navigation Linksشما اینجا هستید -> صفحه اصلی > دپارتمان های گروه ترجمه تخصصی البرز > دپارتمان فنی و مهندسی > مهندسی صنايع > محصولات رشته مهندسی صنايع > مقاله با ترجمه فارسی رشته مهندسی صنايع > نظریه تحلیل پوششی داده هایی با مقدار صحیح

دانلود ترجمه مقاله درباره نظریه تحلیل پوششی داده هایی با مقدار صحیح

گروه ترجمه تخصصی البرز اقدام به ترجمه مقاله " رياضی " با موضوع " نظریه تحلیل پوششی داده هایی با مقدار صحیح " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان مقاله انگليسي

Theory of integer-valued data envelopment analysis

نویسنده/ناشر/نام مجله :
European Journal of Operational Research
سال انتشار
2009
کد محصول
1002623
تعداد صفحات انگليسي
10
تعداد صفحات فارسي
25
قیمت بر حسب ریال
115000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
668 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


سایر مقالات ترجمه شده رياضی , آمار , مهندسی صنايع را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده لینک دانلود آن برای شما فعال می شود. لینک دانلود مقاله ترجمه شده به ایمیل شما هم ارسال می شود و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. در صورت تمایل می توانید با استفاده از کد دانلودی که برای شما ارسال می شود نیز به دانلود مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوی را ببینید
قیمت لینک 115000 ریال بوده و به مدت یک هفته اعتبار خواهد داشت .
Abstract

Conventional data envelopment analysis (DEA) models assume real-valued inputs and outputs. In many occasions, some inputs and/ or outputs can only take integer values. In some cases, rounding the DEA solution to the nearest whole number can lead to misleading efficiency assessments and performance targets. This paper develops the axiomatic foundation for DEA in the case of integer-valued data, introducing new axioms of ‘‘natural disposability’’ and ‘‘natural divisibility’’. We derive a DEA production possibility set that satisfies the minimum extrapolation principle under our refined set of axioms. We also present a mixed integer linear programming formula for computing efficiency scores. An empirical application to Iranian university departments illustrates the approach

چکیده

مدل های تحلیل پوششی داده (DEA) معمول، ورودی ها و خروجی ها را با مقدار حقیقی فرض می کنند. در بسیاری از موارد، برخی ورودی ها و یا خروجی ها تنها می توانند مقادیر صحیح بگیرند. در بعضی موارد، گرد کردن جواب DEA به نزدیک ترین مقدار کل می تواند منجر به گمراهی در ارزیابی کارایی و اهداف عملکردی شود. این مقاله پایه و اساس اصولی را برای DEA در داده هایی با مقدار صحیح تعمیم می دهد، و اصول جدید «دسترسی طبیعی» و « بخش پذیری طبیعی» را معرفی می کند. ما یک مجموعه امکان پذیر تولیدی را بررسی می کنیم که اصل برون یابی حداقل را تحت مجموعه ی بهبود یافته ای از اصول ها ارضا می کند. همچنین یک فرمول برنامه ریزی خطی عدد صحیح مختلط برای محاسبه نمره کارایی ارائه می کنیم. یک برنامه ی کاربردی عملی برای دپارتمان های دانشگاه های ایران نیز رویکردی را نشان داده می شود.

واژه های کلیدی : تحلیل پوششی داده ها ؛ کارایی؛ برنامه ریزی خطی مختلط عدد صحیح ، نظریه تولید.

1-مقدمه

تحلیل پوششی داده ها (DEA) یک رویکرد برنامه ریزی ریاضی برای بررسی عملکرد واحد های تصمیم گیری (DMUs) می باشد که ورودی ها و خروجی های چندگانه را پوشش می دهد. مدل های DEA معمول ورودی ها و خروجی هایی با مقدار حقیقی را در نظر می گیرند. با این حال، موارد بسیاری وجود دارد که در آنها برخی از ورودی ها و یا خروجی ها باید فقط مقادیر صحیحی بگیرند. برای مثال، در ارزیابی کارایی دپارتمان های دانشگاهی، ورودی هایی چون تعداد استادان و خروجی هایی نظیر تعداد مقالات چاپ شده که منحصر به کل تعداد می شود، وجود دارد. در حالی که گرد کردن اهداف عملکردی به نزدیکترین تعداد کل، لزوما تفاوت زیادی را برای دپارتمان های بزرگ ایجاد نمی کند، اما برای دپارتمان های کوچک می توان آن را یک مشکل اصلی تلقی کرد. برای مثال، فرض کنید یک دپارتمان 3 استاد تمام دارد، و تحلیل پوششی داده ها یک سطح کارامدی از استادان را که 2.4 است پیشنهاد می کند. چنین نتایجی بعضی معضلات را به وجود می آرود، از جمله : هیچ مدرکی وجود ندارد که 2 استاد برای مواجهه با اهداف علمی و آموزشی دپارتمان کافی نیستند، بلکه گرد کردن 2.4 به 3 هیچ منبعی را ذخیره نمی کند حتی اگر رتبه ی کارایی دپارتمان فقط 0.8 باشد...این مقاله ترجمه شده رياضی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:Data envelopment analysis
Efficiency
Mixed Integer linear programming
Production theory

جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه و ویرایش گروه ترجمه تخصصی البرز برای رشته رياضی

زکات علم آموزش و نشر آن است
یکی از اهداف گروه علمی البرز گسترش علم و دانش از طریق ایجاد امکان دسترسی جامعه دانشگاهی به منابع علمی است. از این رو مقالات ترجمه شده رشته رياضی در سایت گروه علمی البرز ارائه شده است. مقالات انگلیسی رایگان هستند و در همین راستا از اساتید، دانشجویان و محققان رشته رياضی دعوت می نماییم تا گروه علمی البرز را در این امر خطیر همراهی نمایند.
شما می توانید ازمنابع علمی که در اختیار دارید، درآمد کسب کرده و یا آنها را به صورت رایگان در اختیار جامعه علمی کشور قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص :
ارتباط با گروه ترجمه تخصصی البرز

نظرات کاربران به این صفحه