Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده مديريت /

بررسی نظریه های توسعه پایدار در مدیریت

بررسی نظریه های توسعه پایدار در مدیریت

بررسی نظریه های توسعه پایدار در مدیریت

در این بخش از سایت گروه ترجمه تخصصی البرز مقاله مدیریت با عنوان بررسی نظریه های توسعه پایدار در مدیریت را دانلود نمایید. این تحقیق آماده مدیریت با موضوع بررسی نظریه های توسعه پایدار در مدیریت در قالب فایل Word برای دانلود آماده شده است.

یکی از موضوعات اساسی و کلیدی که در چند دهه اخیر در حوزه علوم اجتماعی مطرح و از گستردگی و اهمیت قابل ملاحظه ای برخوردار شده بحث توسعه است، و به لحاظ همین گستردگی و اهمیت پردامنه این موضوع مفهوم توسعه توجه صاحبنظران و اندیشمندان رشته های مختلف علوم اجتماعی چون، جامعه شناسی اقتصاد، سیاست، مردم شناسی، علوم تربیتی، روانشناسی (بخصوص روانشناسی اجتماعی) را به خود جلب نموده و با گذشت زمان و گسترش و تخصصی شدن حوزه های مختلف علوم و پیچیده تر شدن کاوشهای علمی، مبحث توسعه از تقلیل و وابستگی به یک سهم خاص کاملا رها شده و تبدیل به یک دانش میان رشته ای شده است. همانطور که مطرح شد، مبحث توسعه دارای گستردگی زیادی در میان شاخه های علوم اجتماعی شده است و این گستردگی نه تنها در میان اندیشمندان علوم اجتماعی بلکه در موارد بسیاری موجب چالش های فکری و دغدغه های اساسی در حوزه مطالعات علوم تجربی، محیط زیست، بهداشت محیط و متخصصان پزشکی شده است بخصوص که با گذشت رشد و توسعه اقتصادی در دو قرن گذشته که بقول ناظر بشریت با ورود به موج دوم و سوار شدن بر اقتصاد صنعتی و صنعت دودکش ، مخاطرات زیست محیطی فراوانی را بر طبیعت بکر تحمیل نمودند و با آلوده ساختن منابع طبیعی و زیستی، چون دریا و آبهای روان، قطع درختان جنگلی ، تهدید جدی لایه حیاتی اوزون ، آلودگی های تهدید صوتی و آلودگی های ناشی از دود اگزوز اتومبیلها ، کارخانجات صنعتی و ...، تردیدهای جدی در هزیت ها و موهبت های توسعه موج دومی بشریت با ابزار های صنعتی بوجود آمد و توام با این چالشها، مخاطرات دیگری چون افزایش بی رویه جمعیت جهان آن هم در جوامع پیرامونی و جهان سوم توام با فقر مطلق در جوامع مذکور ناموزونی و ناپایداری برنامه های توسعه را در یکی دو قرن اخیر در ازهان متفکران گوناگون تداعی نمود و ضرورت تعمیق مفهوم توسعه پایدار را در بطن مطالعات برنامه های مختلف اجتماعی و صنعتی متبلور نموده است. و در این تحقیق سعی می شود که با ارائه تعریف مختصری از مفهوم توسعه و توسعه پایدار نظریه های مختلف در ارتباط با بحث توسعه پایدار و فرصت و اهمیت این مبحث مطالبی گردآوری و در غالب یک تحقیق کیفی ارائه می گردد.

فهرست مطالب تحقیق آماده مدیریت با موضوع بررسی نظریه های توسعه پایدار در مدیریت به شرح زیر است:

مقدمه

تعریف مفاهیم توسعه و توسعه پایدار (چارچوب تئوریک)

توسعه

توسعه پایدار   

اهمیت و ضرورت توسعه پایدار  

مولفه های توسعه پایدار        

اهداف توسعه پایدار    

توسعه پایدار و توسعه اقتصادی

عوامل موثر در توسعه پایدار    

ویژگی های توسعه پایدار       

شاخص های معرف توسعه پایدار       

توسعه از منظر آمارتیاسن      

اخلاق و اقتصاد

توسعه و آزادی

عدالت 

نتیجه گیری    

منابع

 

متن کامل مقاله مدیریت با عنوان بررسی نظریه های توسعه پایدار در مدیریت را از همین صفحه دانلود نمایید.


عنوان مقاله فارسی

بررسی نظریه های توسعه پایدار در مدیریت

تعداد صفحات فارسی
24
کد محصول
1002903
قیمت بر حسب ریال
510,000
نوع فایل های ضمیمه
Word
حجم فایل
161 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


این تحقیق آماده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر تحقیق های آماده مديريت را مشاهده کنید.
کاربر عزیز، بلافاصله پس از خرید محصول مورد نظر محصول مورد نظر و با یک کلیک می توانید محصول مورد نظر خود را دانلود نمایید. محصول مورد نظر خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 510000 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نماییدتاریخ انتشار در سایت: 2015-01-12
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله مديريت در موسسه البرز

نظرتان در مورد این تحقیق آماده چیست؟

ثبت سفارش جدید