کاربر گرامی Skip Navigation Linksشما اینجا هستید -> صفحه اصلی > دپارتمان های گروه ترجمه تخصصی البرز > دپارتمان فنی و مهندسی > مهندسي شيمی > محصولات رشته مهندسي شيمی > مقاله با ترجمه فارسی رشته مهندسي شيمی > جذب سطحی یونهای فلزات سنگین از محلولهای آبی توسط کربن فعال تهیه شده از هسته زردالو

دانلود ترجمه مقاله درباره جذب سطحی یونهای فلزات سنگین از محلولهای آبی توسط کربن فعال تهیه شده از هسته زردالو

گروه ترجمه تخصصی البرز اقدام به ترجمه مقاله " شيمی " با موضوع " جذب سطحی یونهای فلزات سنگین از محلولهای آبی توسط کربن فعال تهیه شده از هسته زردالو " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان مقاله انگليسي

Adsorption of heavy metal ions from aqueous solutions by activated carbon prepared from apricot stone

نویسنده/ناشر/نام مجله :
Bioresource Technology
سال انتشار
2005
کد محصول
1003264
تعداد صفحات انگليسي
4
تعداد صفحات فارسي
10
قیمت بر حسب ریال
80000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
556 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


سایر مقالات ترجمه شده شيمی , مهندسی نفت , مهندسي شيمی را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده لینک دانلود آن برای شما فعال می شود. لینک دانلود مقاله ترجمه شده به ایمیل شما هم ارسال می شود و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. در صورت تمایل می توانید با استفاده از کد دانلودی که برای شما ارسال می شود نیز به دانلود مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوی را ببینید
قیمت لینک 80000 ریال بوده و به مدت یک هفته اعتبار خواهد داشت .
Abstract

Apricot stones were carbonised and activated after treatment with sulphuric acid (1:1) at 200 C for 24 h. The ability of the activated carbon to remove Ni(II), Co(II), Cd(II), Cu(II), Pb(II), Cr(III) and Cr(VI) ions from aqueous solutions by adsorption was investigated. Batch adsorption experiments were conducted to observe the effect of pH (1–6) on the activated carbon. The adsorptions of these metals were found to be dependent on solution pH. Highest adsorption occurred at 1–2 for Cr(VI) and 3–6 for the rest of the metal ions, respectively. Adsorption capacities for the metal ions were obtained in the descending order of Cr(VI) > Cd(II) > Co(II) > Cr(III) > Ni(II) > Cu(II) > Pb(II) for the activated carbon prepared from apricot stone

چکیده

هسته های زردآلو پس از بهسازی با اسید سولفوریک (1:1) در دمای 20°C به مدت 24 ساعت زغالی و فعال شدند. توانایی کربن فعال در حذف یونهایNi(II) ، Co(II)، Cd(II)، Cu(II)، Pb(II)، Cr(III) و Cr(VI) از محلولهای آبی به روش جذب سطحی مورد بررسی قرار گرفت. آزمایشات جذب سطحی ناپیوسته انجام گرفت تا اثر pH (1 تا 6) بر روی کربن فعال مشاهده شود. جذب سطحی این فلزات وابسته به pH محلولها تشخیص داده شد. بیشترین جذب سطحی به ترتیب در pH بین 1 تا 2 برای Cr(VI) و 3 تا 6 برای سایر یونهای فلزی اتفاق افتاد. ظرفیتهای جذب سطحی برای یونهای فلزی به ترتیب نزولی به صورت Cr(IV)> Cd(II)> CO(II)> Cr(III)> Ni(II)> Cu(II)> Pb(II) برای کربن فعال تهیه شده از هسته زردالو بدست آمد.

کلمات کلیدی: هسته زردالو، جذب سطحی، فلزات سنگین، محلول آبی، pH

1- مقدمه

یونهای فلزات سنگین از قبیل کبالت، مس، نیکل، کروم و روی در جریانهای پساب عملیات معدن کاری، دباغی(صنایع چرم)، الکترونیک، ورق کاری الکتریکی، صنایع پتروشیمی و همچنین محصولات کارخانه نساجی (پترسون و پاسینو 1987) یافت شده اند. فلزات سنگین وقتی که از مقادیر مجاز فراتر روند اثری مخرب بر طبیعت انسان و سایر سیستمهای زیستی دارند. فلزات سنگین قابل تجزیه بیولوژیکی نیستند و تمایل به تجمع در بافت موجود زنده دارند که باعث بروز انواع بیماریها و اختلالات می گردد…این مقاله ترجمه شده شيمی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:Apricot stone
Adsorption
Heavy metals

جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه و ویرایش گروه ترجمه تخصصی البرز برای رشته شيمی

زکات علم آموزش و نشر آن است
یکی از اهداف گروه علمی البرز گسترش علم و دانش از طریق ایجاد امکان دسترسی جامعه دانشگاهی به منابع علمی است. از این رو مقالات ترجمه شده رشته شيمی در سایت گروه علمی البرز ارائه شده است. مقالات انگلیسی رایگان هستند و در همین راستا از اساتید، دانشجویان و محققان رشته شيمی دعوت می نماییم تا گروه علمی البرز را در این امر خطیر همراهی نمایند.
شما می توانید ازمنابع علمی که در اختیار دارید، درآمد کسب کرده و یا آنها را به صورت رایگان در اختیار جامعه علمی کشور قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص :
ارتباط با گروه ترجمه تخصصی البرز

نظرات کاربران به این صفحه