کاربر گرامی Skip Navigation Linksشما اینجا هستید -> صفحه اصلی > دپارتمان های گروه ترجمه تخصصی البرز > دپارتمان علوم پايه > زيست شناسی > محصولات رشته زيست شناسی > مقاله با ترجمه فارسی رشته زيست شناسی > تنوع پروموتر (ارتقاء دهنده) در تحول چند ژنی

دانلود ترجمه مقاله درباره تنوع پروموتر (ارتقاء دهنده) در تحول چند ژنی

گروه ترجمه تخصصی البرز اقدام به ترجمه مقاله " زيست شناسی " با موضوع " تنوع پروموتر (ارتقاء دهنده) در تحول چند ژنی " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان مقاله انگليسي

Promoter diversity in multigene transformation

نویسنده/ناشر/نام مجله :
Plant Molecular Biology
سال انتشار
2010
کد محصول
1003756
تعداد صفحات انگليسي
16
تعداد صفحات فارسي
24
قیمت بر حسب ریال
135000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
597 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


سایر مقالات ترجمه شده زيست شناسی , مجموعه مهندسی كشاورزی , بيوتكنولوژی را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده لینک دانلود آن برای شما فعال می شود. لینک دانلود مقاله ترجمه شده به ایمیل شما هم ارسال می شود و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. در صورت تمایل می توانید با استفاده از کد دانلودی که برای شما ارسال می شود نیز به دانلود مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوی را ببینید
قیمت لینک 135000 ریال بوده و به مدت یک هفته اعتبار خواهد داشت . Abstract

Multigene transformation (MGT) is becoming routine in plant biotechnology as researchers seek to generate more complex and ambitious phenotypes in transgenic plants. Every nuclear transgene requires its own promoter, so when coordinated expression is required, the introduction of multiple genes leads inevitably to two opposing strategies: different promoters may be used for each transgene, or the same promoter may be used over and over again. In the former case, there may be a shortage of different promoters with matching activities, but repetitious promoter use may in some cases have a negative impact on transgene stability and expression. Using illustrative case studies, we discuss promoter deployment strategies in transgenic plants that increase the likelihood of successful and stable multiple transgene expression

چکیده

از آنجایی که محققان به دنبال تولید فنوتیپ پیچیده تر و بلند پروازانه در گیاهان تراریخت می­باشند، تحول چند ژنی (MGT) در بیوتکنولوژی گیاهی در حال عادی شدن است. هر ترانس ژن هسته ای نیاز به پروموتر خاص خود دارد، تا زمانی که بیان هماهنگ مورد نیاز است، ارائه ژنهای چندگانه منجر به دو راهبرد متضاد می­شود: پروموترهای مختلفی ممکن برای هر ترانس ژن استفاده شود و یا همان پروموتر ممکن است بارها و بارها مورد استفاده قرار گیرد. در حالت اول، ممکن است کمبود پروموتر های مختلف با فعالیت های تطبیق وجود داشته باشد، اما استفاده از پروموتر تکراری ممکن است در برخی موارد تاثیر منفی بر ثبات ترانس ژن و بیان آن داشته باشد. با استفاده از مطالعات موردی، ما در مورد استراتژی های آرایش پروموتر در گیاهان تراریخته بحث می­کنیم که احتمال بیان ژن های متعدد موفق و پایدار را افزایش دهد.

1-مقدمه

مهندسی ژنتیک درک اساسی ما از نحوه عملکرد گیاهان را افزایش داده است. با معرفی ژنهای جدید، ما می­توانیم به مطالعه چگونگی رشد، توسعه و دفاع گیاهان از خود در برابر آفات، بیماری ها و محیط های خشن، چگونگی کنترل فتوسنتز و اساس سوخت و ساز اولیه و ثانویه بپردازیم (اسلاتر و همکاران، 2003). همچنین مهندسی ژنتیک می­تواند برای بوجود آوردن محصولات سخت تر، مواد غذایی مغذی تر و گیاهانی با تولید پیش سازهای شیمیایی، روغنهای جدید، آنزیم های صنعتی و دارویی به کار برده شود (فره و همکاران 2010؛ زو و همکاران 2007؛ ما و همکاران 2003). ژن های انتقال یافته نقش مهمی در تعیین فنوتیپ گیاهان تراریخت بازی می­کنند اما مثل دستان سخت کوش در پشت صحنه، پروموترهایی که بیان ترانس ژن را کنترل می­کنند اجزای ضروری هستند که اغلب نادیده گرفته می­شوند. پروموترها اجازه بیان ژن را بصورت تنظیم و محدود شده را می­دهند وکنترل دقیق تری بر این شیوه که در آن فنوتیپ ها بیان شده هستند، ارائه می­دهد...این مقاله ترجمه شده زيست شناسی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:
Promoter
Transgene
 Multigene transformation
Transcriptional silencing
 Constitutive

جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه و ویرایش گروه ترجمه تخصصی البرز برای رشته زيست شناسی

زکات علم آموزش و نشر آن است
یکی از اهداف گروه علمی البرز گسترش علم و دانش از طریق ایجاد امکان دسترسی جامعه دانشگاهی به منابع علمی است. از این رو مقالات ترجمه شده رشته زيست شناسی در سایت گروه علمی البرز ارائه شده است. مقالات انگلیسی رایگان هستند و در همین راستا از اساتید، دانشجویان و محققان رشته زيست شناسی دعوت می نماییم تا گروه علمی البرز را در این امر خطیر همراهی نمایند.
شما می توانید ازمنابع علمی که در اختیار دارید، درآمد کسب کرده و یا آنها را به صورت رایگان در اختیار جامعه علمی کشور قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص :
ارتباط با گروه ترجمه تخصصی البرز

نظرات کاربران به این صفحه