Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده حسابداری /

عنوان ترجمه شده مقاله: رویکردی بر: بازیابی اطلاعات XBRL بر روی نسل جدید سیستمEDGAR (سیستم جمع آوری، تحلیل و بازیابی اطلاعات )

ترجمه فارسی مقاله درمورد زبان گزارشگری تجاری توسعه پذیر (XBRL)، آماده دانلود است. در این مقاله قصد داریم مفاهیم پایه ای مربوط به XBRL را مورد بازبینی قرار داده و وضعیت فعلی مصوبات مکالمات XBRL را گزارش دهیم.

چکیده

امروزه کمیسیون بورس و اوراق بهادار اقدام به ارتقا و بروز رسانی سیستم جمع آوری، تحلیل و بازیابی داده ای خود (EDGAR) نموده است و پلت فرم اپلیکیشن های داده ای تعاملاتی (IDEA) و یا به عبارت دیگر نسل جدید EDGAR را جایگزین آن نموده است. در ژانویه ی سال 2009 میلادی، SEC مصوبات نهایی خود را در رابطه با بکار گیری xbrl و داده های مربوط به تبدیل  را از تمامی شرکت ها منتشر نمود. این پروسه ی تبدیل به کاربران اجازه ی بازیابی شرکت هایی که در اطلاعات صورت های مالی در هر دو سطح سند و المان داده ای وجود داشتند را میداد. در این مقاله قصد داریم مفاهیم پایه ای مربوط به XBRL را مورد بازبینی قرار داده و وضعیت فعلی مصوبات مکالمات XBRL را گزارش دهیم. نقش اصلی که در این مقاله ایفا کرده ایم این بوده که چگونگی بازیابی داده ها از EDGAR جدید را به همراه پردازش داده ها در مایکروسافت اکسل 2013 به اثبات رسانیده ایم.

1-مقدمه

از زمان صدور بیانیه ی  تبدیل XBRL  توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار حدود 4 سال است که میگذرد که بسیاری از متقاضیان آن نیز به صورت موفقیت آمیز توانسته اند گزارشات 10K، 10Q و سایر گزارشات مالی خود را از یک فرمت مستند و تحت سیستم بازیابی، تحلیل و جمع آوری داده ای مرسوم (EDGAR) به یک فرم المان داده ای جدید تحت عنوان IDEA یا EDGAR نسل جدید منتقل کنند. این قابلیت باعث شده تا بتوان به یک منبع داده ای کارآمد ترو ارزان تری برای تحلیلگران مالی، سهام داران، دانشجویان و سایر کاربرانی که نیاز به اطلاعاتی در خصوص گزارش های مالی سالیانه یا فصلی دارند فراهم شود. اگرچه به دلیل فعالیت ها و فرصت هایی که بر حسب آموزش و تحصیل وجود دارد (کابل و هرلی 2013)، بسیاری از CPA ها و کاربرانی که در بالا مطرح گردیدد، دانش یا مهارت ضروری و مورد نیاز برای بهره بردن از این منبع داده ای جدید را در اختیار ندارند (فنگ 2013، پروست 2013). در این مقاله، قصد داریم دستور تبدیل SEC XBRL را مورد بازبینی قرار دهیم. در این مطالعه، وضعیت انطباق فایلر را گزارش خواهیم داد و نگاهی به کل پروسه ی بازیابی داده های مالی از سیستم EDGAR جدید خواهییم انداخت  و یک مثال نمونه و کاربردی را به صورت آموزش  مرحله به مرحله همراه با تصاویر به شما ارائه خواهیم داد....

میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید.


موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " حسابداری " با موضوع " رویکردی بر: بازیابی اطلاعات XBRL بر روی نسل جدید سیستمEDGAR (سیستم جمع آوری، تحلیل و بازیابی اطلاعات ) " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
رویکردی بر: بازیابی اطلاعات XBRL بر روی نسل جدید سیستمEDGAR (سیستم جمع آوری، تحلیل و بازیابی اطلاعات )
نویسنده/ناشر/نام مجله :
XIV International Business and Economy Conference
سال انتشار
2015
کد محصول
1003946
تعداد صفحات انگليسی
11
تعداد صفحات فارسی
18
قیمت بر حسب ریال
510,000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
2 مگا بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر مقالات ترجمه شده حسابداری , مديريت را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 510000 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده حسابداری در زمینه کلمات کلیدی زیر است:
EDGAR
XBRL
IDEA

تاریخ انتشار در سایت: 2015-03-28
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله حسابداری در موسسه البرز

نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟

ثبت سفارش جدید