کاربر گرامی Skip Navigation Linksشما اینجا هستید -> صفحه اصلی > دپارتمان های گروه ترجمه تخصصی البرز > دپارتمان علوم انسانی > مديريت > محصولات رشته مديريت > مقاله با ترجمه فارسی رشته مديريت > دولت الكترونيك، بكارگيري اينترنت و فساد: پژوهشي تجربي

دانلود ترجمه مقاله درباره دولت الكترونيك، بكارگيري اينترنت و فساد: پژوهشي تجربي

گروه ترجمه تخصصی البرز اقدام به ترجمه مقاله " علوم ارتباطات اجتماعی " با موضوع " دولت الكترونيك، بكارگيري اينترنت و فساد: پژوهشي تجربي " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان مقاله انگليسي

E-Government, Internet Adoption, and Corruption: An Empirical Investigation

نویسنده/ناشر/نام مجله :
World Development
سال انتشار
2014
کد محصول
1006623
تعداد صفحات انگليسي
13
تعداد صفحات فارسي
41
قیمت بر حسب ریال
170000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
785 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


سایر مقالات ترجمه شده علوم ارتباطات اجتماعی , مديريت را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده لینک دانلود آن برای شما فعال می شود. لینک دانلود مقاله ترجمه شده به ایمیل شما هم ارسال می شود و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. در صورت تمایل می توانید با استفاده از کد دانلودی که برای شما ارسال می شود نیز به دانلود مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوی را ببینید
قیمت لینک 170000 ریال بوده و به مدت یک هفته اعتبار خواهد داشت .
Abstract

This study empirically investigates the impact of e-government and internet adoption on curbing corruption, by utilizing a large panel dataset. The results reveal that e-government is a powerful tool in reducing corruption—via telecommunication infrastructure and the scope and quality of online services—which is strengthened by greater internet adoption. The interaction effects between e-government and internet adoption suggest both as complements in anti-corruption programs. A dynamic panel data model that addresses the endogeneity problem and considers corruption persistency is employed. Results of panel Granger causality tests indicate a unidirectional causality from e-government to corruption, while a bilateral causality between internet adoption and corruption

چکیده
اين مقاله به طور تجربي، تأثير دولت الكترونيك و بكارگيري اينترنت بر روي جلوگيري از فساد را با استفاده از پايگاه داده پانلي بزرگي، مورد تحقيق و بررسي قرار مي‌دهد. نتايج آشكار مي‌كنند كه دولت الكترونيك ابزاري قوي براي كاهش فساد- از طريق زيرساخت ارتباطات  و حوزه و كيفيت خدمات آنلاين- است كه بوسيله بكارگيري بيشتر اينترنت تقويت شده است. اين اثرات تعاملي مابين دولت الكترونيك و بكارگيري اينترنت، هر دو برنامه‌هاي ضدفساد را به ذهن خطور مي‌دهند. يك مدل داده‌هاي پانل ديناميك كه اين مسئله برون‌زايي را بررسي مي‌كند و پايداري فساد را مطرح مي‌كند، بكار گرفته شده است. نتايج آزمون‌هاي عليت پانل گرنجر، عليتي يك‌سويه از دولت الكترونيك به سمت فساد، و عليتي دوطرفه مابين بكارگيري اينترنت و فساد را نشان مي‌دهند.

1-مقدمه

بسياري از سياستگذارن و سازمان‌هاي بين‌المللي مختلف كه به ارتقاء توسعه پايدار و رشد اقتصاد جهاني متعهد هستند، اخيراً اين ديدگاه را پذيرفته‌اند كه دولت الكترونيك در مبارزه عليه فساد نقشي اساسي ايفا مي‌كند (Bhatngagar، 2003؛ سازمان توسعه و همكاري اقتصادي (OECD)، 2005؛ برنامه توسعه سازمان ملل (UNDP)، 2006، 2008). دولت الكترونيك به تعامل زيرين مابين مقامات دولتي و شهروندان گفته مي‌شود و بنابراين قدرت احتياطي مقامات را كاهش مي‌دهد. همچنين ممكن است با انتشار كميت بيشتر و كيفيت بالاتر اطلاعات در خصوص اقتصاد، پاسخگويي و شفافيت را ارتقاء دهد، كه شهروندان و تجار را جهت تحقيق و بررسي در خصوص تصميمات اختياري و روش‌هاي غيرمعقول، برمي‌انگيزد....این مقاله ترجمه شده علوم ارتباطات اجتماعی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:corruption
e-government
internet adoption

جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه و ویرایش گروه ترجمه تخصصی البرز برای رشته علوم ارتباطات اجتماعی

زکات علم آموزش و نشر آن است
یکی از اهداف گروه علمی البرز گسترش علم و دانش از طریق ایجاد امکان دسترسی جامعه دانشگاهی به منابع علمی است. از این رو مقالات ترجمه شده رشته علوم ارتباطات اجتماعی در سایت گروه علمی البرز ارائه شده است. مقالات انگلیسی رایگان هستند و در همین راستا از اساتید، دانشجویان و محققان رشته علوم ارتباطات اجتماعی دعوت می نماییم تا گروه علمی البرز را در این امر خطیر همراهی نمایند.
شما می توانید ازمنابع علمی که در اختیار دارید، درآمد کسب کرده و یا آنها را به صورت رایگان در اختیار جامعه علمی کشور قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص :
ارتباط با گروه ترجمه تخصصی البرز

نظرات کاربران به این صفحه