کاربر گرامی Skip Navigation Linksشما اینجا هستید -> صفحه اصلی > دپارتمان های گروه ترجمه تخصصی البرز > دپارتمان فنی و مهندسی > مهندسي شيمی > محصولات رشته مهندسي شيمی > مقاله با ترجمه فارسی رشته مهندسي شيمی > زوج شدن اکسایشی متان با دی اکسید کربن برروي نانوکاتالیست CeO2/ZnO

دانلود ترجمه مقاله درباره زوج شدن اکسایشی متان با دی اکسید کربن برروي نانوکاتالیست CeO2/ZnO

گروه ترجمه تخصصی البرز اقدام به ترجمه مقاله " نانوفناوری " با موضوع " زوج شدن اکسایشی متان با دی اکسید کربن برروي نانوکاتالیست CeO2/ZnO " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان مقاله انگليسي

On the oxidative coupling of methane with carbon dioxide over CeO2/ZnO nanocatalysts

نویسنده/ناشر/نام مجله :
Catalysis Today
سال انتشار
2004
کد محصول
1006825
تعداد صفحات انگليسي
6
تعداد صفحات فارسي
14
قیمت بر حسب ریال
90000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
491 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


سایر مقالات ترجمه شده نانوفناوری , شيمی , مهندسی نفت , مهندسي شيمی را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده لینک دانلود آن برای شما فعال می شود. لینک دانلود مقاله ترجمه شده به ایمیل شما هم ارسال می شود و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. در صورت تمایل می توانید با استفاده از کد دانلودی که برای شما ارسال می شود نیز به دانلود مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوی را ببینید
قیمت لینک 90000 ریال بوده و به مدت یک هفته اعتبار خواهد داشت .
Abstract

The nano-CeO2/ZnO catalysts were prepared using a novel combination of homogeneous precipitation with micro-emulsion for oxidative coupling of methane with CO2 as an oxidant. The prepared catalysts were compared with those prepared using the conventional impregnation. The catalysts prepared in two ways were characterized with FTIR, TEM, XRD and CO2-TPD. The effects of the reaction temperature, the amount of ZnO doped in the catalysts and the average size were investigated. The experimental investigation demonstrated that methane conversion over the nano-CeO2/ZnO catalysts prepared by the combined technique was higher than that obtained over catalysts prepared by the conventional impregnation. A better low-temperature activity has also been achieved over the nanocatalysts. There was no clear trend between the average size of nano-CeO2/ZnO catalysts and their catalytic performance but methane conversion increased with increasing fractal dimension of nanocatalyst

چکیده

نانوکاتالیست CeO2/ZnO با استفاده از روشی جديد، ترکیبی از روش بارش همگن به همراه روش میکروامولسیون برای زوج شدن اکسایشی متان با CO2 به عنوان یک اکسنده، تهیه شدند. کاتالیست تهیه شده با کاتالیست های تهیه شده به روش متداول تلقیح، مقايسه شد. کاتالیست های تهیه شده از این دو روش با آنالیزهای FTIR، TEM، XRD و CO2-TPD تعیین ماهیت شدند. تاثیر دمای واکنش، مقدار ZnO در کاتالیست ها و سایز متوسط مورد بررسي قرار گرفتند. تحقيق آزمايشگاهي نشان داد که ميزان تبديل متان بر روی نانوکاتالیست CeO2/ZnO که با تکنیک ترکیبی تهیه شده بزرگ‌تر از میزان تبدیل بدست آمده برروی کاتالیست تهیه شده با روش متداول تلقیح بود. فعالیت دمای پایین مناسبتری نیز بر روی این نانو کاتالیست بدست آمد. هیچ رابطه مشخصی بین سایز متوسط نانوکاتالیست CeO2/ZnO و کارایی کاتالیستی آن وجود نداشت ولی میزان تبدیل متان با افزایش بعد خودمتشابهی (فراکتال) نانوکاتالیست افزایش یافت.

1- مقدمه

اتیلن یکی از مهمترین مواد پایه در صنایع شيميايي مي‌باشد. در حال حاضر توليد اتیلن بيشتر از طریق تجزيه حرارتي مواد نفتی صورت می گیرد. با کاهش تدريجي منابع نفتي روش‌هاي جايگزين توليد اتیلن در سراسر جهان مورد کاوش قرار مي‌گيرند. زوج شدن اکسایشی متان با دی اکسید کربن راهی نويدبخش با استفاده از منابع عظيم گاز طبيعي و دی اکسید کربن، بزرگ‌ترين گاز گلخانه‌اي ساخت بشر، پیش روي ما قرار مي‌دهد...

 خدمات ترجمه و ویرایش گروه ترجمه تخصصی البرز برای رشته نانوفناوری

زکات علم آموزش و نشر آن است
یکی از اهداف گروه علمی البرز گسترش علم و دانش از طریق ایجاد امکان دسترسی جامعه دانشگاهی به منابع علمی است. از این رو مقالات ترجمه شده رشته نانوفناوری در سایت گروه علمی البرز ارائه شده است. مقالات انگلیسی رایگان هستند و در همین راستا از اساتید، دانشجویان و محققان رشته نانوفناوری دعوت می نماییم تا گروه علمی البرز را در این امر خطیر همراهی نمایند.
شما می توانید ازمنابع علمی که در اختیار دارید، درآمد کسب کرده و یا آنها را به صورت رایگان در اختیار جامعه علمی کشور قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص :
ارتباط با گروه ترجمه تخصصی البرز

نظرات کاربران به این صفحه