Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده حسابداری /

عنوان ترجمه شده مقاله: دو تئوری مردمی و نهادی- مطالعه حسابداری بخش دولتی در تانزانیا

ترجمه فارسی مقاله درمورد حسابداری بخش دولتی در تانزانیا، آماده دانلود است. این مقاله تلاش می کند یافته های یک مجموعه از پروژه های تحقیقاتی در بررسی شیوه های حسابداری سراسر بخش دولتی در تانزانیا را خلاصه و تئوریزه کند.

چکیده

این مقاله تلاش می ­کند یافته های یک مجموعه از پروژه­های تحقیقاتی در بررسی شیوه های حسابداری سراسر بخش دولتی در تانزانیا را خلاصه و تئوریزه کند. داده­ ها اصولا از طریق مصاحبه با شرکت کنندگان در دولت محلی و مرکزی و تعدادی از سازمان­های غیردولتی جمع­ آوری شده ­اند. تجزیه و تحلیل­ ها با استفاده از روش ­های تئوری بنیادی در کنار یک چارچوب نظری انجام شده است. این چارچوب شامل کار نظریه پرداز پس از استعمار، ایکه (1975، 1992، 1994a، و 1994b) و مفاهیم مشروعیت، ارتباط سست و یکریختی تئوری بنیادی می ­باشد. مشروعیت و ارتباط سست نگرانی های اصلی و مرکزی در تمام نهاد ها می ­باشد و نقش مهمی در درک شیوه­ های حسابداری آن­ها بازی می­ کند. با این حال، تفاوت­های قابل توجهی بین پاسخ کارگزاران وجود دارد. این امر را می­توان تا حدودی به عنوان پاسخ به فشار های یکریختی متفاوت توضیح داد. علاوه بر این، تفاوت­ های بین نهاد ها می­ تواند با استفاده از مفاهیم ایکه از جمعیت­ های شهروندی و جمعیت ابتدایی و بومی توضیح داده شود. بازی و فساد در دولت مرکزی به ویژه در ارتباط با جمعیت شهروندی مشهود بود. به نظر می­ رسید که پاسخگویی و حس مسئولیت پذیری اخلاقی در سازمان­های غیردولتی قوی­تر بود، چیزی که به طور نزدیک­تری با جمعیت بومی در ارتباط بود. در مقایسه با دولت مرکزی، که با جمعیت شهروندی بیشتر در ارتباط بوده است، حسابداری نتیجه بسیار مشکلی از شیوه­ های ناکارآمد بسیاری بود. با این­ حال بازی و فساد در دولت محلی مشهودتر بود، جایی که شرکت­ کنندگان موضوع یک نزاع بین دو اخلاقیات عمومی بودند.

1-مقدمه

این تحقیق شیوه های حسابداری و تغییرات در تنظیمات نهادی متفاوت در رابطه با ارائه خدمات عمومی در یک کشور در حال توسعه، تانزانیا را به کار می­گیرد. کاهش فقر یک نگرانی عمده در تانزانیا است و شیوه های حسابداری با تضمین اینکه منابع به درستی و به طور کارآمدی مورد هدف قرار گرفته­ اند، اثر مستقیمی بر کاهش فقر دارد. شیوه های حسابداری مناسب همچنین می تواند به مقابله با فساد که توسط بانک جهانی به رسمیت شناخته شده، کمک کند. آگاهی در حال رشد از اثرات مخرب فساد ... که اضطرار جدیدی به اهداکنندگان داده است، نیاز به این اطمینان دارد که کمک های داده شده به پایان­ه ای شخصی منتهی نمی­ شود...

میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید.


موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " حسابداری " با موضوع " دو تئوری مردمی و نهادی- مطالعه حسابداری بخش دولتی در تانزانیا " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
دو تئوری مردمی و نهادی- مطالعه حسابداری بخش دولتی در تانزانیا
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Critical PerspectivesonAccounting
سال انتشار
2015
کد محصول
1007865
تعداد صفحات انگليسی
18
تعداد صفحات فارسی
32
قیمت بر حسب ریال
1,331,000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
334 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر مقالات ترجمه شده حسابداری را مشاهده کنید.
کاربر عزیز، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 1331000 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده حسابداری در زمینه کلمات کلیدی زیر است:


Developing countries
Institutional theory
Two publics

تاریخ انتشار در سایت: 2016-05-15
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله حسابداری در موسسه البرز

نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟

ثبت سفارش جدید