Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده حسابداری /

عنوان ترجمه شده مقاله: نقش حسابداری در علم مالی رفتاری

این مقاله کوتاه نقل می کند که درک از حسابداری رفتاری مناسبت زیادی برای مطالعات بررسی کننده جوانب انسانی در امور مالی دارد.

چکیده

این مقاله کوتاه نقل می کند که درک از حسابداری رفتاری مناسبت زیادی برای مطالعات بررسی کننده جوانب انسانی در امور مالی دارد. این موضوع بدین دلیل مهم است که تحقیق متمرکز بر کاربران اطلاعات مالی و خصوصیاتشان اغلب فرض می گیرد که اطلاعات مالی فی نفسه بی طرف، بدون تبعیض و عاری از ارزش هستند. با این حال، اطلاعاتی که سرمایه گذاران و مشارکت کنندگان در بازار سرمایه برای اتخاذ تصمیمات اقتصادی بکار می گیرند توسط حسابدارانی تهیه می شود که با تفسیر و بکارگیری استانداردهای حسابداری از قضاوت های حرفه ای شان بهره می گیرند.

1-مقدمه

حسابداری نقش مهمی در بازارهای سرمایه ایفا می کند زیرا گزارش های مالی یک سازمان خلاصه ای از نتایج اقتصادی فعالیت های تجاری و پر دسترس ترین منبع اطلاعاتی آن سازمان هستند. سیستم حسابداری یک سازمان مکانیسمی جهت شناسایی و سنجش این فعالیت های تجاری ارائه کرده، آنها را در گزارش های مالی گرد آورده و به اطلاع سهامداران و سایر کاربران اطلاعات اقتصادی می رساند.

با هدف کاهش اختلافات بین المللی در استانداردهای حسابداری، IASB برای وضع یک سری استانداردهای گزارش دهی مالی که بطور بین المللی قابل استفاده باشند مسئولیت بزرگی بر دوش دارد. در حقیقت، IASB در مقرر کردن استانداردهای بین المللی گزارش دهی مالی (IFRS) همانند استانداردهای حسابداری مورد قبول عموم به واسطه اجازه بیش از 115 کشور به استفاده از آنها یا نیازشان به استفاده از این استانداردها به منظور گزارش دهی مالی بسیار موفق عمل کرده است...

میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید


موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " حسابداری " با موضوع " نقش حسابداری در علم مالی رفتاری " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
نقش حسابداری در علم مالی رفتاری
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Journal of Behavioral and Experimental Finance
سال انتشار
2016
کد محصول
1010447
تعداد صفحات انگليسی
10
تعداد صفحات فارسی
6
قیمت بر حسب ریال
841,500
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
404 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر مقالات ترجمه شده حسابداری , مديريت را مشاهده کنید.
کاربر عزیز، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 841500 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله حسابداری در موسسه البرز

نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟

ثبت سفارش جدید