کاربر گرامی Skip Navigation Linksشما اینجا هستید -> صفحه اصلی > دپارتمان های گروه ترجمه تخصصی البرز > دپارتمان علوم انسانی > حسابداری > محصولات رشته حسابداری > مقاله با ترجمه فارسی رشته حسابداری > ترجمه مقاله درباره اجتناب از مالیات

تاثیر تهدید به مجازات بر نگرش تبعیت و عدم تبعیت از قوانین مالیات در مالزی

تهدید به مجازات به عنوان یکی از موثرترین ابزارها در ممانعت از نگرش عدم تبعیت از قوانین مالیات در میان مالیات پردازها شناسایی شده است. بنابراین هدف اصلی این مقاله؛ بررسی تاثیر تهدید به مجازات بر دو نوع نگرش مالیات پردازان شامل تبعیت و عدم تبعیت از قوانین می باشد.

چکیده

تهدید به مجازات به عنوان یکی از موثرترین ابزارها در ممانعت از نگرش عدم تبعیت از قوانین مالیات در میان مالیات پردازها شناسایی شده است. بنابراین هدف اصلی مطالعه حاضر بررسی تاثیر تهدید به مجازات بر دو نوع نگرش مالیات پردازان شامل تبعیت و عدم تبعیت از قوانین می باشد. یافته های حاصل از بررسی پیمایشی ترکیبی نشان می دهد تهدید به مجازات هیچ تاثیری بر مالیات پردازانی که مایل به تبعیت از قوانین مالیات هستند ندارد. این افراد زمانی از پرداخت مالیات اجتناب می کنند که با تهدید به حسابرسی مالیاتی و جریمه مالیاتی مواجه شوند. در کل، تهدید به مجازات نه تنها فاقد تاثیر معنی دار بر تبیعت قانونی مالیات پردازان است، بلکه تبعیت آنان از قانون پرداخت مالیات را نیز کاهش می دهد.

1- مقدمه

انتظار بر این است که مالیات پردازان با تهدید به مجازات از جانب ساختار مالیاتی شامل حسابرسی مالیاتی، تعیین جریمه و نرخ مالیات منصرف شوند. مطالعات پیشین عمدتا بر تاثیر تهدید به مجازات بر فرار مالیاتی متمرکز بودند چرا که فرض بر این است که تغییر در ساختار مالیات  منجر به تغییر در رفتار افراد در حوزه پرداخت مالیات می شود. با این حال، از دهه 1990 روند مطالعات مالیاتی دستخوش تغییر عمده شده است، چرا که هدف اصلی درک نگرش مثبت مالیات پردازها بوده است و نه نگرش منفی آنان. زیرا علیرغم تغییرات جزئی در حسابرسی اجباری و یا تعیین جریمه های منطقی در صورت فرار مالیاتی، اغلب مردم تمایل به تبعیت از قوانین مالیاتی دارند. در کل، شواهد نظری و تجربی گسترده ای برای تایید این دیدگاه وجود دارد که تهدید به مجازات نظیر افزایش احتمال حسابرسی و جریمه افراد را به تبعیت از قوانین مالیاتی تشویق نموده و نرخ بالای مالیات باعث کاهش انگیزه و رغبت افراد به تبعیت از قوانین می شود. با این حال، مطالعات دیگری نیز وجود دارد که به مسیر متفاوتی اشاره می نمایند...

میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید


گروه ترجمه تخصصی البرز اقدام به ترجمه مقاله " حسابداری " با موضوع " تاثیر تهدید به مجازات بر نگرش تبعیت و عدم تبعیت از قوانین مالیات در مالزی " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسي
تاثیر تهدید به مجازات بر نگرش تبعیت و عدم تبعیت از قوانین مالیات در مالزی
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Procedia - Social and Behavioral Sciences
سال انتشار
2014
کد محصول
1010729
تعداد صفحات انگليسي
7
تعداد صفحات فارسي
9
قیمت بر حسب ریال
90000
نوع فایل های ضمیمه
pdf+word
حجم فایل
220 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


سایر مقالات ترجمه شده حسابداری را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوی را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 90000 ریال بوده که در مقایسه با حق الزحمه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، در صورت تمایل می توانید با استفاده از کد دانلودی که برای شما ارسال می شود نیز به دانلود


این مقاله ترجمه شده حسابداری در زمینه کلمات کلیدی زیر است:Voluntary tax compliance
tax avoidance attitude
threat of punishment

تاریخ انتشار در سایت: 2017-06-16
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه و ویرایش گروه ترجمه تخصصی البرز برای رشته حسابداری

زکات علم آموزش و نشر آن است
یکی از اهداف گروه علمی البرز گسترش علم و دانش از طریق ایجاد امکان دسترسی جامعه دانشگاهی به منابع علمی است. از این رو مقالات ترجمه شده رشته حسابداری در سایت گروه علمی البرز ارائه شده است. مقالات انگلیسی رایگان هستند و در همین راستا از اساتید، دانشجویان و محققان رشته حسابداری دعوت می نماییم تا گروه علمی البرز را در این امر خطیر همراهی نمایند.
شما می توانید ازمنابع علمی که در اختیار دارید، درآمد کسب کرده و یا آنها را به صورت رایگان در اختیار جامعه علمی کشور قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص :
ارتباط با گروه ترجمه تخصصی البرز

نظرات کاربران به این صفحه