Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده مهندسی صنايع /

عنوان ترجمه شده مقاله: یک روش تحلیل پوششی داده ها برای ارزیابی پایداری در شبکه های زنجیره تامین

در این مقاله، علاوه بر مرور گستره وسیعی از رویکردهای DEA موجود که اقدامات زنجیره تامین را ارزیابی می کنند، یک مدل DEA چندمرحله ای جدید ارائه می شود. این مدل، هم نمره کارایی کلی یک زنجیره تامین و هم نمره کارایی جداگانه هر شریک را در هر زمان محاسبه می کند. به علاوه، شرطی توصیف می شود که بتواند هم ارزی نتایج بدست آمده از رویکردهای متمرکز و غیرمشارکتی را تضمین کند.

چکیده

بهره ­برداری از سیستم اندازه­ گیری عملکرد، یک مولفه لازم و حتمی برای هر مدیر زنجیره تامین است تا عملیات­ های تجاری را به سمت کارایی بیشینه هدایت کند. به ویژه، علاقه فزاینده­ای به ارزیابی اقدامات پایداری در عملیات­ های زنجیره تامین در سال­ های گذشته وجود داشته است که به علت نیاز سهامداران مختلف بوده است. الگوی پایداری به دنبال ایجاد تعادل بین نیازهای اقتصادی، زیست ­محیطی و اجتماعی است. این مقاله، بر ارزیابی عملیات­ های زنجیره تامین متمرکز است که بازده­ های اقتصادی را بیشینه می­ کنند، آثار محیطی را کمینه می­ کنند و انتظارات اجتماعی را براورده می­ سازند. به منظر طراحی چارچوب بصری برای اندازه ­گیری عملکرد این عملیات­ ها، مطالعه ما یک مدل تحلیل پوششی داده چندمرحله ­ای را توسعه می­ دهد که برای ارزیابی پایداری یک زنجیره از شرکای تجاری اتخاذ شده است. به علاوه، مدل ریاضیاتی پیشنهادی، در دو موردپژوهی به کار می­رود: یکی در بخش تولید و دیگری در بخش بانکداری.

1-مقدمه

شناخت جنبه های مختلف پایداری، عملیات زنجیره تامین و سیاست های تصمیم گیری و ارتباط آنها با اندازه گیری عملکرد در دهه گذشته به طور فزاینده مورد بررسی قرار گرفته است (Hassini et al., 2012). جهانی شدن فشارهای مختلفی را برای شرکت های چند ملیتی به وجود می آورد تا عملکرد محیطی و اجتماعی و همچنین بهره وری اقتصادی خود را بهبود دهند ، هرچند ممکن است این کار تا حدودی پیچیده باشد. همانطور که سنتیکایا و همکاران (2011) استدلال می کنند، هم دانشگاهیان و هم متخصصان به دنبال ایفای نقش در جنبه های پایداری در مدل های مدیریت زنجیره تامین (SCM) هستند. آنها همچنین نشان داده اند که تعدادی از شکست های بلند مدت ناشی از فقدان اهداف پایداری در چشم ­انداز شرکت است. بر اساس چارچوب پایداری سه بعدی (خط انتهایی سه گانه) که با اقتصاد (سود)، محیط (سیاره) و جامعه (مردم) در ارتباط است (Elkington,1997) ، ابتکارات بزرگ و کوچک، پتانسیل سودآور خود را برای ایجاد جریان­ های درآمدی جدید در دنیای رقابتی نشان داده­ اند (Mincer,2008). با این وجود، چنین دیدگاهی بدون ارزیابی کمی و کیفی عملکرد سازمانی کاملاً سودمند نخواهد بود. معرفی چندین چارچوب اندازه گیری عملکرد در طی دو دهه گذشته بیانگر نیاز ما به توسعه شاخص های عملکرد کلیدی برای سنجش پیشرفت در اجرای شیوه های مدیریت زنجیره تامین (SSCM) است (تاجبخش و حسینی، 2013). علاوه بر این، اهمیت ارزیابی پایداری به دانشگاه محدود نشده است و بسیاری از اقدامات، توسط سازمان های بین المللی و اتحادیه های اطراف ستون های سه گانه توسعه پایدار صورت گرفته است (سازمان ملل متحد، 2012a؛ سازمان ملل متحد، 2012b؛ سازمان ملل متحد، 2012c)... 

میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید.

 


موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " رياضی " با موضوع " یک روش تحلیل پوششی داده ها برای ارزیابی پایداری در شبکه های زنجیره تامین " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
یک روش تحلیل پوششی داده ها برای ارزیابی پایداری در شبکه های زنجیره تامین
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Journal of Cleaner Production
سال انتشار
2015
کد محصول
1011969
تعداد صفحات انگليسی
12
تعداد صفحات فارسی
39
قیمت بر حسب ریال
1,265,000
نوع فایل های ضمیمه
pdf+word
حجم فایل
1 مگا بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر مقالات ترجمه شده رياضی , مهندسی صنايع , مديريت را مشاهده کنید.
کاربر عزیز، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 1265000 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده رياضی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:
Sustainable supply chain management
Multi-stage data envelopment analysis
Performance measurement

تاریخ انتشار در سایت: 2018-02-28
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله رياضی در موسسه البرز

نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟

ثبت سفارش جدید