Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده حقوق /

عنوان ترجمه شده مقاله: پیوند میان حقوق بشر و توسعه: روش‌های نوین و استراتژی‌های NGOهای جهانی

ترجمه مقاله درباره پیوند میان حقوق بشر و توسعه، اماده دانلود است. تعامل روبه‌رشد حقوق بشر و توسعه، خصوصا در حیطه فعالیت سازمان‌های غیردولتی (NGOها)، پیامدهای مهمی برای NGOها، آژانس‌های اهداکننده، و دولت‌ها دارد.
 چکیده

 تعامل روبه‌رشد حقوق بشر و توسعه، خصوصا در حیطه فعالیت سازمان‌های غیردولتی (NGOها)، پیامدهای مهمی برای NGOها، آژانس‌های اهداکننده، و دولت‌ها دارد. سه خط سیر—یک رویکرد حقوق-محور به توسعه، حمایت مشترک انجام‌شده از جانب NGOهای حقوق بشر و توسعه، و توجه روزافزون به حقوق اقتصادی و اجتماعی گروه‌های حقوق بشر—جوهره‌ی این تعامل روبه‌رشد را شکل می‌دهند. حقوق بشر که ملاک‌های به‌ رسمیت‌شناخته‌شده بین‌المللی را به عنوان معیار و مبنای مسئولیت NGO، دولت‌ها، و انجمن‌ها عرضه می‌دارد، منبع نوینی را برای اثرگذاری NGOها فراهم می‌کند، و نخستین چالش بنیادین را در مقابل دیدگاه بازارمحور توسعه که از دهه 1980 مسلط بوده را مطرح می‌کند. تلاش‌های NGOها برای پیوند دادن حقوق بشر و توسعه می‌بایست مورد بررسی قرار گیرد تا پتانسیل‌ها و محدودیت‌های آن آشکار شود.

-1 مقدمه

کارکنان بین‌المللی سازمان‌های آکسفام آمریکا و CARE که در اکتبر 2002 برای مقایسه تجربیات در اجرای یک رویکرد حقوق-محور به توسعه گرد هم آمدند، از واکنش‌های خود به جنگ افغانستان به عنوان یک مطالعه موردی استفاده بردند و تغییر گرایش سیستماتیک سازمان‌های خود از مساعدت به نیازهای توسعه به حقوق اقتصادی است را تایید کردند. نخستین تغییر در مورد غذا بود، یک NGO با قدمت سی‌ساله که متعهد به ریشه‌کن کردن گرسنگی بود، کمپینی را در سال 2002 برای موافقت ایالات متحده با پیمان بین‌الملل حقوق اقتصادی، اجتماعی، و سیاسی به راه انداخت…

میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید.


موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " حقوق " با موضوع " پیوند میان حقوق بشر و توسعه: روش‌های نوین و استراتژی‌های NGOهای جهانی " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
پیوند میان حقوق بشر و توسعه: روش‌های نوین و استراتژی‌های NGOهای جهانی
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Elsevier,World Development
سال انتشار
2003
کد محصول
1012471
تعداد صفحات انگليسی
14
تعداد صفحات فارسی
21
قیمت بر حسب ریال
1,331,000
نوع فایل های ضمیمه
pdf+word
حجم فایل
253 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر مقالات ترجمه شده حقوق را مشاهده کنید.
کاربر عزیز، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 1331000 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده حقوق در زمینه کلمات کلیدی زیر است:


human rights
NGOs
development management
environment
civil society

تاریخ انتشار در سایت: 2018-06-09
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله حقوق در موسسه البرز

نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟

ثبت سفارش جدید