Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده مهندسي شيمی /

عنوان ترجمه شده مقاله: اثر عملیات فیزیکی و شیمیایی روی خصوصیات نانو زئولیت و عملکرد آن ها در تهیة دی متیل اتر

ترجمه مقاله درمورد نانو زئولیت ها، اماده دانلود است. در این کار تحقیقاتی، اثر امواج فراصوت روی عملکرد مخلوط نانو زئولیت های H-Mordenite و H-Beta در دو نسبت مختلف در مورد % تبدیل متانول و % بازده تولید DME بررسی شده است.

چکیده

آب­ زدایی کاتالیستی از متانول و تبدیل آن به دی متیل اتر (DME) با استفاده از زئولیت­ های H-mordenite و H-Beta اصلاح شده با روش ­های فیزیکی و شیمیایی به عنوان کاتالیزور مورد بررسی قرار گرفت. اصلاح فیزیکی با استفاده از انرژی امواج فراصوت انجام شد، درحالیکه اصلاح شیمیایی از طریق آغشته­ سازی با نیتزات آلومینیوم و سپس کلسینه کردن انجام شد. کاتالیزورهای جامد تولید شده به عنوان کاتالیزورهای انتخابی برای آب­زدایی از متانول و تهیه دی متیل اتر در محدوده دمای ˚C 250-100 و سه زمان تماس مختلف مورد ارزیابی قرار گرفتند. خصوصیات شیمیایی و ساختاری کاتالیزورهای جامد با استفاده از XRD، FT-IR، TEM، SEM و NH3-TPD شناسایی شد. مشخص شد که اختلاط فیزیکی جامدها با استفاده از امواج فراصوت روشی مفید برای تولید بلورهای بازآرایی شدة ریز زئولیت­ های نانوکامپوزیتی با مورفولوژی جدید است. بلورهای بازآرایی شده از نظر چهارچوب ساختاری، خواص اسیدی، اندازه بلور و ذرات، حجم سلول واحد، اندازة منافذ، و فعالیت کاتالیستی مطلوب با %100 گزینش ­پذیری نسبت به DME در دمای ˚C 200 برای تمام زمان­های تماس بررسی شده متمایز بودند. مشخص شد که اثرات Al2O3 روی دیسپرسیون و برهم کنش با بلورهای نانو زئولیت و در نتیجه روی آب­زدایی کاتالیستی متانول تأثیر عمده­ای روی حداکثر گزینش ­پذیری دارد.

1- مقدمه

نیاز به سوخت­ های جایگزین پاک و با کارایی بالا در  سال های اخیر توجه زیادی را در سطح جهان به خود جلب کرده است. تلاش­ های بسیاری برای بررسی سوخت­ های حاصل از مواد خام جایگزین مانند گاز طبیعی و مواد زیستی انجام شده است [1]. تولید سوخت­ های مصنوعی، بخصوص، دی متیل اتر و سوخت­ های حاصل از زغال سنگ و گاز طبیعی بصورت تجاری در آمده­ است [2]. دی متیل اتر (DME) ترکیبی بی رنگ، غیر سمّی، غیر خورنده و ایمن با نقطة جوش ˚C 25- است؛ از این رو، معمولاً بصورت مایع در مخازن تحت فشار در atm 1/6 نگهداری می­ شود. علاوه بر اهمیت آن در تولید دی متیل سولفات، متیل استات، ترکیبات اکسیژن­ دار، بنزین اصلاح شده و مواد پتروشیمی، این ماده مشابه گاز مایع (LPG) است [3-13]. DME از گاز طبیعی، زغال سنگ و پسماندهای کشاورزی تولید می­ شود [11,14-18]

میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید.


موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " شيمی " با موضوع " اثر عملیات فیزیکی و شیمیایی روی خصوصیات نانو زئولیت و عملکرد آن ها در تهیة دی متیل اتر " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
اثر عملیات فیزیکی و شیمیایی روی خصوصیات نانو زئولیت و عملکرد آن ها در تهیة دی متیل اتر
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Egyptian Journal of Petroleum
سال انتشار
2015
کد محصول
1012480
تعداد صفحات انگليسی
9
تعداد صفحات فارسی
18
قیمت بر حسب ریال
955,000
نوع فایل های ضمیمه
pdf+word
حجم فایل
3 مگا بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر مقالات ترجمه شده شيمی , مهندسي شيمی را مشاهده کنید.
کاربر عزیز، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 955000 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده شيمی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:
Nano-zeolites
Modification
New morphology
Dimethyl ether

تاریخ انتشار در سایت: 2018-06-11
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله شيمی در موسسه البرز

نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟

ثبت سفارش جدید