Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده حسابداری /

عنوان ترجمه شده مقاله: مدیریت ادراک از طریق افشای کلی و حداقلی در گزارشات سالیانه

ترجمه مقاله درباره افشای داوطلبانه آماده دانلود است. با توجه به اینکه تحقیقات مدیریت ادراک بر روی رفتار عدم افشای اطلاعات توسط مدیریت نادر است، در این مقاله ما ادبیات مدیریت ادراک درباره پنهان سازی و ادبیات افشای داوطلبانه را بر مبنای چک لیست و شاخص های افشا به هم ربط دادیم تا رفتار MND را در گزارشگری سالیانه شرکت مورد مطالعه قرار دهیم.
 چکیده

ادبیات مدیرت ادراک افشای مفصل و اختیاری، بیشتر بر روی گزینش در ارائه و محتوی اطلاعات تمرکز کرده است. ما بحث می کنیم که گزینش شامل، وارد کردن یا حذف کردن اقلام خاصی از اطلاعات می شود- پنهان سازی (مرکل-دیویس و برنان، 2007؛ شکل 1) می تواند از طریق دستکاری در ارائه افشای کلی (گزینش ارائه اطلاعات) یا حذف افشائیات کلی ( گزینش محتوی اطلاعات) صورت گیرد. در این مطالعه ما به بررسی رفتار پنهان سازی  افشای حداقلی و کلی (MND) در گزارشات مالی با درنظر گرفتن مدیریت ادراک این رفتار می پردازیم. بر مبنای شرکت های عمومی پذیرفته شده در بورس هنگ کنگ، ما در ابتدا به مقایسه اقلام افشا شده کلی میان شرکت های MND و دیگر شرکت های نمونه پرداختیم و به این نتیجه رسیدیم که MND در حوزه ی عملیاتی، شرکت، اهداف و استراتژی ها شاخص تر است. پس از کنترل هزینه های مرتبط با افشا، تقاضای تامین مالی خارجی، رقابت بازار و هزینه های سیاسی، رگرسیون چند متغیره ما نشان داد که احتمال بیشتری وجود دارد شرکت های با عملکرد ضعیف تر و ریسک ورشکستگی مالی بیشتر، درگیر MND شوند. همچنین ما به این نتیجه رسیدیم که عملکرد شرکت های MND در سال آتی تضعیف می شود. یافته های ما با MND در گزارشات سالیانه سازگار است که یک استراتژی مدیریت ادراک در نظر گرفته می شود تا اطلاعات و توضیحات مربوط به یک شرکت که عملکرد و چشم انداز آتی آن ضعیف است، پنهان شود و توجه سرمایه گذاران از ضعف شرکت یا اخبار منفی آن منحرف شود.

-1مقدمه

افشائیات مالی شرکت، که شامل افشا مفصل در گزارشات مالی می شود، بحث بسیاری از تحقیقات و سیاست گذاران حسابداری بوده است. به عنوان یک ورودی حاکمیت شرکتی، شفافیت و پاسخگویی، کیفیت گزارشگری مالی مورد توجه سرمایه گذاران، قانون گذاران و انجمن های بزرگ بوده است.

سیاست گذاران از زمان های گذشته بر اهمیت افشای مفصل در کمک به سرمایه گذاران در فهم عملکرد مالی یک شرکت و ریسک آن تاکید داشته اند، که توسط کمیسیون بورس اوراق بهادار در سال 1987 نیز توضیح داده شده است. "کمیسیون بر نیاز به توضیحات مفصل در صورت های مالی تاکید داشته است" زیرا ارائه عددی و یادداشت های توضیحی مختصر برای سرمایه گذاران در قضاوت درباره کیفیت سودها و احتمال این که عملکرد گذشته شاخصی از عملکرد آتی است، ناکافی  می باشد…

  میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید 

موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " حسابداری " با موضوع " مدیریت ادراک از طریق افشای کلی و حداقلی در گزارشات سالیانه " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
مدیریت ادراک از طریق افشای کلی و حداقلی در گزارشات سالیانه
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Elsevier, The British accounting review
سال انتشار
2015
کد محصول
1012642
تعداد صفحات انگليسی
15
تعداد صفحات فارسی
22
قیمت بر حسب ریال
1,331,000
نوع فایل های ضمیمه
pdf+word
حجم فایل
404 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر مقالات ترجمه شده حسابداری را مشاهده کنید.
کاربر عزیز، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 1331000 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده حسابداری در زمینه کلمات کلیدی زیر است:


Narrative disclosure
Minimal disclosure
Impression management

تاریخ انتشار در سایت: 2018-06-21
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله حسابداری در موسسه البرز

نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟

ثبت سفارش جدید