Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده مهندسي شيمی /

عنوان ترجمه شده مقاله: مطالعه تجربی انتقال جرم در سیستم های میکروقطره مایع یونی /آب با استفاده از روش میکرو LIF

ترجمه مقاله درباره انتقال جرم آماده دانلود است. در این مقاله، انتقال جرم Rh 6G در سیستم های میکروقطره ای آب/IL به دو صورت کیفی و کمی با در نظر گرفتن روش پیشرفته میکرو-LIF مورد مطالعه قرار گرفته است.

چکیده

مطالعه تجربی انتقال جرم در سیستم های میکروقطره مایع یونی /آب با استفاده از روش اندازه گیری میکرو LIF (فلورسانس ناشی از لیزر) انجام شد، که در آن [C4mim] [PF6] به عنوان یک نشانگر IL و رودامین 6G به عنوان مدل حل شونده اتخاذ شد. در مرحله اول، دستگاه های میکروفلوئیدی و آزمایشات مرجع کمکی بطور استادانه طراحی شدند تا اندازه گیری غلظت های میکرو LIF را در سیستم های جریان قطره مایع- مایع تسهیل کنند. رفتارهای انتقال جرم دینامیک رودامین 6G از قطره آب به اطراف IL در دو میکروکانال به وضوح مشاهده شد، و بطور کمی توسط ضرایب انتقال جرم  مشخص شد. نتایج نشان داد که میکروسیستم های مبتنی بر قطره افزایش آشکار در انتقال جرم بین IL و آب به ارمغان آورد، که در آن  در محدوده 0.05-1.5 بر ثانیه است و حدود 103-104 برابر بالاتر از ماکرو سیستم های معمولی بود. این کار رفتار انتقال جرم در سیستم آب / میکروقطره IL را افشا کرد و پتانسیل بسیار زیاد میکروسیستم مبتنی بر قطره در تشدید انتقال جرم در سیستم چند فازی شامل IL تایید شده است.

1- مقدمه

ترکیبات آلی مورد استفاده فوق العاده فرار (VOCs) همیشه موجب نگرانی های زیادی در صنعت مهندسی شیمی بوده اند که می توانند اثرات مضر بر محیط زیست و سلامت انسان پس از تبخیر در اتمسفر داشته باشند. بطور جایگزین، مردم توجه خود را به جایگزین های غیر فرار، مانند مایعات یونی (ILS)، برای فرآیندهای شیمیایی سبزتر معطوف می کنند. IL ها نمک هایی با دمای ذوب پایین تر از نقطه جوش آب هستند و در طبیعت بصورت نمک هایی نشان داده می شوند که به طور انحصاری از یون ها تشکیل می شوند. علاوه بر این که IL های غیر فرار، خواص جذاب بسیاری مانند اشتعال ناپذیری، استحکام حرارتی بالا، طیف گسترده ای از قابلیت رسانایی الکتریکی و قطبش، توانایی حل قوی و فعالیت کاتالیزوری بالا دارند. از همه مهمتر، با ترکیب و اصلاح کاتیون ها و آنیون ها و همچنین جایگزین آن ها، IL هایی با خواص هدفمند می تواند طراحی و سنتز شوند. همه این ویژگی های برتر باعث می شوند IL ها جایگزین های رقابتی در انواع کاربردها شامل تجزیه، جداسازی، آنالیز شیمیایی، شیمی الکتریکی و سنتز مواد باشند....

میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید.


موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسي شيمی " با موضوع " مطالعه تجربی انتقال جرم در سیستم های میکروقطره مایع یونی /آب با استفاده از روش میکرو LIF " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
مطالعه تجربی انتقال جرم در سیستم های میکروقطره مایع یونی /آب با استفاده از روش میکرو LIF
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Chemical Engineering Journal
سال انتشار
2016
کد محصول
1012738
تعداد صفحات انگليسی
10
تعداد صفحات فارسی
21
قیمت بر حسب ریال
730,000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
2 مگا بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر مقالات ترجمه شده مهندسي شيمی را مشاهده کنید.
کاربر عزیز، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 730000 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده مهندسي شيمی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:


Microfluidics
Droplet-based reactor
Ionic liquid
Mass transfer
Micro-LIF

تاریخ انتشار در سایت: 2018-07-01
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله مهندسي شيمی در موسسه البرز

نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟

ثبت سفارش جدید