Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده حسابداری /

عنوان ترجمه شده مقاله: افشای حسابداری، همزمانی قیمت سهام و خطر سقوط سهام

ترجمه مقاله درباره افشای حسابداری آماده دانلود می باشد. در این مقاله از اندازه گیری های افشای حسابداری استفاده می شود که بر اساس سئوالات سنجش Credit Lyonnais Securities Asia (CLSA) در سال 2001 ایجاد شده اند. این داده ها تنها شاخص افشای در دسترس و جامع در بازارهای نو ظهور می باشند.

چکیده

هدف – هدف این مطالعه بررسی اثرات سیاست های افشای حسابداری شرکت ها بر همزمانی قیمت سهام و ریسک سقوط سهام (stock crash)، با استفاده از یک نمونه که شامل 13 بازار نو ظهور است. علاوه بر این، در این تحقیق بررسی می شود چگونه این روابط تحت تاثیر حفاظت از سرمایه گذار در سطح کشور و رتبه بندی های حاکمیت در سطح شرکت قرار دارند.

طرح/ روش شناسی/ رویکرد – در این مقاله از اقدامات افشای حسابداری استفاده می شود که بر اساس پرسش های نظر سنجی CLSA (Credit Lyonnais Securities Asia) ایجاد شده اند (2001, CLSA). اندازه گیری افشای حسابداری برای توضیح دو متغیر وابسته، یعنی همزمانی قیمت سهام و ریسک سقوط سهام مورد استفاده قرار می گیرد. پیرو نظرات Hutton et al. (2009) و Jin Myers (2006)  اندازه گیریِ همزمانی قیمت سهام به عنوان تغییر و تحول منطقی R2 تعریف شده است.  R2 از طریق برآورد مدل مبسوط بازار به دست می آید. متغیر ریسک سقوط سهام بر طبق نظر Jin and Myers (2006)،  به صورت تفاوت فراوانی بین مانده های بازده سهام بسیار منفی و مثبت اندازه گیری می شود. این باقیمانده یا مانده های بازده سهام از برآورد مدل مبسوط بازار گرفته شده است. به دلیل آنکه داده های افشای CLSA در سطح شرکت مربوط به سال 2000 هستند، برای هماهنگی، این مقاله با سایر داده های برگرفته از همان سال انطباق دارد. نمونه ی نهایی شامل 204 مشاهده در 13 کشور در حال رشد است.

یافته ها – در این مقاله مشخص شد که سهام شرکت ها هماهنگی (همگامی) کمتری با کل بازار دارد و اگر شرکت ها سیاست های افشای حسابداری برتری داشته باشند، کمتر در معرض سقوط قرار دارند. این نتایج نشان می دهد که اگر شرکت ها شفاف تر باشند، هزینه ی جمع آوری اطلاعات خاص یک شرکت ممکن است برای سرمایه گذاران کاهش یابد. بنابراین، سهام این شرکت ها دارای محتوای اطلاعات خاص شرکت ها هستند. این یافته ها همچنین پیشنهاد می دهند که احتمال کمتری وجود دارد که مدیریت برخی اطلاعات منفی را پنهان کند و اگر شرکت ها سطوح بالاتری از افشای حسابداری داشته باشند، چنین اطلاعات منفی را به طور ناگهانی در آینده منتشر می کنند.

بنابراین، کمتر احتمال سقوط سهام این شرکت ها وجود دارد. علاوه بر این، اثراتِ سیاست های افشای حسابداری شرکت ها بر همزمانی قیمت سهام و ریسک سقوط، برای شرکت های با عملکرد برتر در حفاظت از سرمایه گذار در سطح شرکت و رتبه بندی های حاکمیت در سطح شرکت، معناداری بیشتری دارد و قابل توجه است. این نتایج نشان می دهد که سرمایه گذاران خارجی ارزش زیادی برای افشای حسابداری توسط شرکت های با حاکمیت مناسب قائل هستند، زیرا احتمال کمتری وجود دارد که در شرکت های دارای استاندارد برتر حاکمیتی، عمداً اطلاعات گمراه کننده افشاء شود. بنابراین، سهام این شرکت ها بیشتر حاوی اطلاعات خاص شرکت هستند و خطر سقوط کمتری دارند.

اصالت / ارزش – مطالعه ی حاضر، اولین مورد از نوع خود، برای نشان دادن این موضوع است که اثرات افشای حسابداری بر همزمانی قیمت سهام و ریسک سقوط، برای شرکت های برتر در حفاظت از سرمایه گذار در سطح کشور و استانداردهای حاکمیتی در سطح شرکت، مشخص تر و بدیهی تر است. بنابراین، این تحقیق با ارائه ی تصویری جامع از تاثیر افشای حسابداری بر بازارهای سهام، موجب گسترش منابع و نوشته های مربوطه می شود. علاوه بر این، نوشتجات موجود (Chen et al., 2006; Durnev et al., 2004) نشان می دهد که شرکت های با همزمانی قیمت سهام پایین تر با بازدهی (کارایی) بیشتر سرمایه گذاری در ارتباط هستند، زیرا مدیران بر اساس اطلاعات در قیمت های سهام سرمایه گذاری می کنند. بدیهی است که ریسک بالاتر سقوط سهام، ارتباط زیادی با ریسک بیشتر ورشکستگی شرکت ها دارد. بنابراین، بررسی اثرات افشای حسابداری بر همزمانی قیمت سهام و ریسک سقوط سهام، اهمیت آشکار و بدیهی برای سیاست گذران دارد.

1-مقدمه

منابع مطالعاتی موجود  (Chen et al., 2006; Durnev et al., 2004) نشان می دهد که شرکت های با همزمانی قیمت سهام پایین تر، با کارایی (بهره وری) بالاتر سرمایه گذاری در ارتباط است، زیرا همزمانی پایین تر قیمت سهام نشان دهنده ی اطلاعات بیشتر و خاصِ یک شرکت هستند و مدیران بر اساس آن اطلاعاتِ خاص یک شرکت سرمایه گذاری می کنند. بدیهی است که ریسک بالاترِ سقوط سهام با ریسک بالاترِ ورشکستگی برای شرکت ها در ارتباط است. بنابراین، بررسی عوامل موثر و تعیین کننده در همزمانی قیمت سهام و ریسک سقوط سهام برای سیاست گذاران مهم است....

میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید.


موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " حسابداری " با موضوع " افشای حسابداری، همزمانی قیمت سهام و خطر سقوط سهام " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
افشای حسابداری، همزمانی قیمت سهام و خطر سقوط سهام
نویسنده/ناشر/نام مجله :
International Journal of Accounting & Information Management
سال انتشار
2015
کد محصول
1012915
تعداد صفحات انگليسی
16
تعداد صفحات فارسی
25
قیمت بر حسب ریال
1,210,000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
697 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر مقالات ترجمه شده حسابداری را مشاهده کنید.
کاربر عزیز، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 1210000 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده حسابداری در زمینه کلمات کلیدی زیر است:

Emerging market
Accounting disclosure
Stock crash risk
Stock price synchronicity

تاریخ انتشار در سایت: 2018-07-20
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله حسابداری در موسسه البرز

نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟

ثبت سفارش جدید