Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده مهندسی عمران /

عنوان ترجمه شده مقاله: ویژگی های آلودگی و مکانیسم حرکت آب زیرزمینی در یک میدان نفتی در شمال شرقی چین

ترجمه مقاله درمورد آب های زیرزمینی، آماده دانلود است. آلودگی زیست محیطی در فرآیند بهره برداری از میدان نفتی اجتناب ناپذیر است. آب زیرزمینی در یک میدان نفتی از طریق بهره برداری نفت آلوده می شود. کاملا ضروری است که برای پیشگیری و کنترل آلودگی آب زیرزمینی، تنوع و توزیع آلاینده ها درک شود.

چکیده

روش­های ورود آلاینده ­ها به آب­های زیرزمینی، بر اساس توزیع مشخص آب زیرزمینی آلوده در دو آبخوان در یک میدان نفتی مورد بررسی قرار گرفته است. این مطالعه نشان می­دهد که ناهنجاری­ های CODMn ، Cl-، NO3- و TDS ناشی از آلاینده ­های نفتی ممکن است به عنوان شاخص­ های مرجع آلودگی نفتی استفاده شوند. این دو آبخوان به شدت آلوده یا با آلودگی در سطح متوسط هستند. غلظت آلاینده­ های نفتی در آبخوان پایین­تر به طور قابل توجهی بالاتر از آبخوان بالادستی است. آلودگی آب زیرزمینی به دو دسته طبقه بندی می­­شود؛ یا توسط نفوذ ایجاد شده­اند و یا از طریق رسوخ. آلودگی آب زیرزمینی توسط نفوذ تهدیدی نسبتا جزئی برای میدان نفتی در مقایسه با آلودگی از طریق رسوخ درون شکاف­های جغرافیایی در نتیجه حرکات ساختاری زمین شناسی است، که علت اصلی آلودگی آب زیرزمینی می­باشد.

1-مقدمه

آلودگی زیست محیطی در فرآیند بهره برداری از میدان نفتی اجتناب ناپذیر است. آب زیرزمینی در یک میدان نفتی از طریق بهره برداری نفت آلوده می شود. کاملا ضروری است که برای پیشگیری و کنترل آلودگی آب زیرزمینی، تنوع و توزیع آلاینده ها درک شود. منطقه تحقیقاتی در یک میدان نفتی در شمال شرقی چین بود که نزدیک به 50 سال مورد بهره برداری قرار گرفته شده است. در طی این مدت زمان طولانی، آب زیرزمینی در طول فصول خشک به دلیل تصفیه نادرست نفت خام در زمین و فاضلاب تولید شده در فرآیند بهره برداری از نفت،  با توجه به شرایط زمین شناسی ویژه منطقه آلوده شده بود. بررسی های قبلی آلودگی آب زیرزمینی در میدان های نفتی به خصوص بر تجزیه و تحلیل اجزاء آلاینده ها تاکید دارند...

میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید.


موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " زمين شناسی " با موضوع " ویژگی های آلودگی و مکانیسم حرکت آب زیرزمینی در یک میدان نفتی در شمال شرقی چین " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
ویژگی های آلودگی و مکانیسم حرکت آب زیرزمینی در یک میدان نفتی در شمال شرقی چین
نویسنده/ناشر/نام مجله :
EARTH SCIENCE FRONTIERS
سال انتشار
2008
کد محصول
1013375
تعداد صفحات انگليسی
7
تعداد صفحات فارسی
16
قیمت بر حسب ریال
968,000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
1 مگا بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر مقالات ترجمه شده زمين شناسی , مهندسی عمران , مهندسی نفت , مهندسي شيمی , محيط زيست را مشاهده کنید.
کاربر عزیز، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 968000 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده زمين شناسی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:

round water
petroleum contamination
neotectonism
geosutures

تاریخ انتشار در سایت: 2019-03-03
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله زمين شناسی در موسسه البرز

نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟

ثبت سفارش جدید