Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده پزشكی /

عنوان ترجمه شده مقاله: افزایش سن بیولوژیک و بیماری قلبی عروقی

در چند سال گذشته، مطالعات بسیاری همراهی میان تلومر لکوسیتی کوتاه‌تر را با افزایش خطر CAD نشان داده‌اند. فهم بهتر طبیعت این همراهی، بینش جدیدی را نسبت به سبب‌شناسی ژنتیکی و پاتوژنز CADفراهم می‌کند، و تا حدودی تفاوت بین فردی در خطر و سن ابتلا به CAD را توضیح می‌دهد.

چکیده

در سطح جمعیت، چندین عامل خطر مربوط به محیط، سبک زندگی و ژنتیک در ایجاد بیماری شریان کرونر (CAD) و نارسایی قلبی نقش دارند. با این وجود، در سطح فردی، سن و استعداد ابتلا به بیماری در افرادی که ظاهراً ریسک‌ فاکتورهای مشابهی دارند متفاوت است. مکانیسم‌های پیشنهادی برای توضیح این تفاوت باید نقش سن در این بیماری‌ها (یعنی اینکه بیماری در چه سنی شایع‌تر است) و تاثیر عوامل خطر شناخته شده را درنظر بگیرند. در اینجا ما شواهدی را ارائه می‌دهیم که نشان می‌دهند بخشی از تفاوت فردی استعداد ابتلا و شروع CAD و سایر بیماری‌های قلبی عروقی شامل نارسایی قلبی، مربوط به تفاوت در افزایش سن زیست‌شناختی است. طول تلومر نشانگر ارزشمندی در این فرآیند است.

 میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید


موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " پزشكی " با موضوع " افزایش سن بیولوژیک و بیماری قلبی عروقی " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
افزایش سن بیولوژیک و بیماری قلبی عروقی
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Heart
سال انتشار
2008
کد محصول
1013918
تعداد صفحات انگليسی
4
تعداد صفحات فارسی
8
قیمت بر حسب ریال
1,210,000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
540 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر مقالات ترجمه شده پزشكی , پرستاری را مشاهده کنید.
کاربر عزیز، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 1210000 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده پزشكی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:


cardiovascular disease

تاریخ انتشار در سایت: 2019-10-05
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله پزشكی در موسسه البرز

نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟

ثبت سفارش جدید