Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده مديريت /

عنوان ترجمه شده مقاله: سیستم های تصمیم یار مکانی: در طول سه دهه

این تحقیق از رویکرد کتاب سنجی برای بررسی رشد و تغییرات در حوزه سیستم های تصمیم یار مکانی (SDSS) در طول سه دهه گذشته، استفاده می کند.

چکیده

این تحقیق از رویکرد کتاب­سنجی برای بررسی رشد و تغییرات در حوزه سیستم ­های تصمیم یار مکانی (SDSS) در طول سه دهه گذشته، استفاده می­کند. پایگاه ­های کتاب ­شناسی همچون وب او ساینس (WOS) و اسکوپوس، اطلاعات ارزشمندی در خصوص رشته ­های علمی ارائه می­کنند چون هم حاوی مقالات منتشر شده و هم مقالاتی که به آنها استناد شده، هستند. مقالات منتشر شده، و طبقه­ بندی رشته­ ای که در آن منتشر شده ­اند، نشان دهنده تغییر توازن رشته­ ای در سیستم­ های تصمیم یار مکانی هستند، ضمن اینکه لینک­های استنادی این مقالات، ساختار روشنفکرانه این حوزه را نشان می­دهد. تجزیه و تحلیل نشان می­دهد که باوجود ارتباطات مفهومی ناشی از سیستم­ های تصمیم یار، حوزه سیستم­ های تصمیم یار مکانی تا حد زیادی بطور مستقل از سیستم ­های تصمیم یار توسعه پیدا کرده ­اند، بطوری­که تعامل کمی مابین آنها وجود دارد. این موضوع، با توجه به رشد اهمیت برنامه ­های مکانی در سیستم ­های تصمیم یار و همپوشانی علاقه در تجزیه و تحلیل­ های کسب و کار و تجزیه و تحلیل­ های مکانی- زمانی داده­ های بزرگ، تعجب­ برانگیز است. این مقاله در مورد علاقه بیشتر به پیشرفت در زمینه سیستم­ های تصمیم یار مکانی در حوزه سیستم ­های تصمیم یار، از جمله پاسخ اضطراری سیستم ­های تصمیم یار مکانی و مشارکت عمومی سیستم ­های تصمیم یار مکانی، به عنوان دو شکل سیستم تصمیم یار مکانی که از سیستم تصمیم یار بسط یافته ­اند، بحث می­ کند.

 

1- مقدمه

1-1. سیستم­ های تصمیم یار مکانی

داده­ های مکانی، داده­ های مربوط به محل، مکانی بر روی زمین، هستند. تصمیم­ گیری مکانی از روابط جغرافیایی در درون این داده ­ها برای تصمیم ­گیری بهره می­ گیرد....


موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " علوم جغرافيايی " با موضوع " سیستم های تصمیم یار مکانی: در طول سه دهه " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
سیستم های تصمیم یار مکانی: در طول سه دهه
نویسنده/ناشر/نام مجله :
سال انتشار
2019
کد محصول
1014576
تعداد صفحات انگليسی
13
تعداد صفحات فارسی
43
قیمت بر حسب ریال
860,000
نوع فایل های ضمیمه
pdf+word
حجم فایل
2 مگا بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر مقالات ترجمه شده علوم جغرافيايی , مديريت را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 860000 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده علوم جغرافيايی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:Geographic Information Systems
Spatial Decision Support Systems

تاریخ انتشار در سایت: 2021-07-11
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله علوم جغرافيايی در موسسه البرز

نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟

ثبت سفارش جدید