Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده مهندسی پزشکی /

عنوان ترجمه شده مقاله: ارزیابی پدورتیک های توانبخشی: تغییر در فشار کف پا با کاربرد پد اسکافوئید

پدهای اسکافوئید یا پدهای قوس طولی، پدورتیک هایی هستند که به صورت مکرر برای توانبخشی پا و قوزک تجویز می شوند. طبق گزارشات، این پدورتیک ها در ایجاد تکیه گاه مکانیکی برای قوس طولی میانی و در عین حال کاهش کرنش بافت نرم میانی و کف پا موثر بوده اند.

چکیده

پدهای اسکافوئید یا پدهای قوس طولی، پدورتیک­ هایی هستند که به صورت مکرر برای توان بخشی پا و قوزک تجویز می­ شوند. طبق گزارشات، این پدورتیک­ ها در ایجاد تکیه­ گاه مکانیکی برای قوس طولی میانی و در عین حال کاهش کرنش بافت نرم میانی و کف پا موثر بوده­ اند. هدف این مطالعه، اندازه­ گیری تغییر در مقادیر فشار کف پای متحرک در گروهی از افراد بالغ در اثر کاربرد پد اسکافوئید است. منطق بیومکانیکی این مطالعه این است که هندسه تماسی پا در اثر پیچش پا به داخل تغییر می­ کند. ده داوطلب مرد بالغ با پای نرمال از نظر بیومکانیکی در آزمایش­ های متعدد مورد ارزیابی قرار گرفتند. یک سیستم اکتساب داده­ های فشار کف پای قابل حمل درون کفش بر پایه ریزپردازنده نوع Holter به کار گرفته شد تا داده­ های دینامیکی ثبت گردند. فشار در هشت مکان مجزا در نواحی پشت پا، وسط پا و جلوی پا بر روی کفی داخلی اندازه ­گیری شد. با کاربرد پد اسکافوئید، افزایش آماری معناداری (p < 0.05) در قله فشار جانبی مشاهده شد در حالیکه با کاربرد پد قله فشار در شست و نواحی پاشنه پا به شکل معنی­دار کاهش یافت. در قوس طولی میانی، قله فشار از نزدیکی صفر به 115.3 کیلوپاسکال افزایش پیدا کرد و مدت تماس از حدود صفر به 438 میلی­ ثانیه رسید و انتگرال فشار – زمان از حدود صفر تا kPa.s 33.4 فزونی یافت.

1-مقدمه

در راه رفتن طبیعی، پا به عنوان تکیه ­گاهی برای تحمل وزن عمل می­ کند، نیروهای پیشران حرکت را فراهم می­ کند و ضربه­ ها را جذب کرده و بارهای برخوردی را توزیع می­ کند [1]. پا نیروهای تکیه ­گاهی لازم برای فاز ایستاده را منتقل می­ کند در حالیکه با تغییرات عوارض زمین خود را انطباق داده و منجر به پایداری و توزیع بار می­ گردد....


موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی پزشکی " با موضوع " ارزیابی پدورتیک های توانبخشی: تغییر در فشار کف پا با کاربرد پد اسکافوئید " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
ارزیابی پدورتیک های توانبخشی: تغییر در فشار کف پا با کاربرد پد اسکافوئید
نویسنده/ناشر/نام مجله :
IEEE TRANSACTIONS ON REHABILITATION ENGINEERING
سال انتشار
1996
کد محصول
1014838
تعداد صفحات انگليسی
9
تعداد صفحات فارسی
27
قیمت بر حسب ریال
710,000
نوع فایل های ضمیمه
pdf+word
حجم فایل
3 مگا بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر مقالات ترجمه شده مهندسی پزشکی را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 710000 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده مهندسی پزشکی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:


Scaphoid Pad

تاریخ انتشار در سایت: 2022-02-16
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله مهندسی پزشکی در موسسه البرز

نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟

ثبت سفارش جدید