Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / خرید و دانلود
1,040,950

پیش از اقدام به خرید ترجمه فارسی می توایند نسخه انگلیسی را به صورت رایگان دانلود و بررسی نمایید. متن چکیده و ترجمه آن در پایین همین صفحه قابل مشاهده است.
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی كامپيوتر " با موضوع " شبکه های اد هاک خودرویی(شبکه های موردی) " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
شبکه های اد هاک خودرویی(شبکه های موردی)
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Journal of network and computer applications
سال انتشار
2014
کد محصول
1010862
تعداد صفحات انگليسی
13
تعداد صفحات فارسی
41
قیمت بر حسب ریال
955,000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
2 مگا بایت
تصویر پیش فرضAbstract

Vehicular ad hoc networks (VANETs) are classified as an application of mobile ad hoc network (MANET) that has the potential in improving road safety and in providing travellers comfort. Recently VANETs have emerged to turn the attention of researchers in the field of wireless and mobile communications, they differ from MANET by their architecture, challenges, characteristics and applications. In this paper we present aspects related to this field to help researchers and developers to understand and distinguish the main features surrounding VANET in one solid document, without the need to go through other relevant papers and articles starting from VANET architecture and ending up with the most appropriate simulation tools to simulate VANET protocols and applications

چکیده

شبکه های خودرویی(Vanet) را می­توان به عنوان یکی از اپلیکیشن های شبکه های موردی سیال(شبکه های اد هاک) (manet) در نظر گرفت که می­تواند منجر به بهبود ایمنی در جاده ها و راحتی مسافران گردد. اخیراٌ ، در حوزه ی ارتباطات سیال و بی سیم، این نوع شبکه ها زبانزد  پژوهشگران زیادی قرار گرفته است و از این رو این پژوهشگران، MANET را بر اساس معماری ها، چالش ها، مشخصه ها و اپلیکیشن های آن مورد تمایز قرار داده اند. در این مقاله قصد داریم جنبه های مرتبط با این حوزه را بررسی نماییم، با این هدف که  بتوان ویژگی های اصلی VANET  را در یک سند یکپارچه درک کرده و مورد تمایز قرار داده، تا  کمکی به پژوهشگران و توسعه دهندگان  نماییم، با این شرط که  نیازی هم به مقالاتی مرتبط با معماری VANET نباشد و مناسب ترین ابزار های شبیه سازی را به منظور شبیه سازی پروتکل های VANET و اپلیکیشن های آن بتوان بدست آورد.

-1مقدمه

روزانه، افراد زیادی هستند  که از  اتومبیل ها و خودروهای شخصی خود استفاده میکنند. بزرگترین مشکلی که در رابطه با افزایش رو به رشد حمل و نقل خصوصی وجود دارد، افزایش میزان مرگ و میر ناشی از تصادفات جاده ای است؛ خطرات مربوطه  در این خصوص نیز به عنوان مشکلاتی جدی مطرح میاشند که در جوامع مدرن با آن روبرو هستیم. Vanet میتواند ارتباطی بی سیم را به وسیله ی ارتباطات کوتاه برد(DSRC) بین خودروها فراهم نماید. DSRC را میتوان ضرورتاٌ استانداردی از IEEE 802.11a دانست که برای استفاده در عملیاتی با سربار کم برای 802.11p کاربرد دارد؛ در ادامه، IEEE با استفاده از خانواده ی 1609 از استاندارد هایی که به دسترسی بی سیم در محیط های خودرویی (WAVE) اطلاق میشود،  اقدام به استاندارد سازی ارتباطات نموده است. یک خورو میتواند به صورت مستقیم با برقراری یک ارتباط مستقیم خودرویی(V2V) با یک خودروی دیگر ارتباط داشته و  با یا یک  تجهیز ثابتی که در کنار جاده قرار گرفته است( وحد کنار جاده ای یا RSU)، نیز ارتباط داشته باشد(اولاریو و ویگل 2009، مصطفی و ژانگ 2009)… 

 


خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله مهندسی كامپيوتر در موسسه البرز


این مقاله ترجمه شده مهندسی كامپيوتر در زمینه کلمات کلیدی زیر است:
VANET
Safety applications
VANET simulation
Challenges in VANET

ثبت سفارش جدید