Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده علوم اقتصادی /

عنوان ترجمه شده مقاله: استفاده از روش DEA برای تجزیه و تحلیل همزمان روابط متقابل میان رشد اقتصادی، آلودگی محیط زیست و مصرف انرژی

ترجمه مقاله درباره تحلیل پوششی داده­ ها، آماده دانلود است. تحلیل پوششی داده ها (DEA) توسعه یافته توسط ‍CHARNES و همکاران در سال 1978، یکی از تثبیت شده ترین روشها برای ارزیابی بهره وری و تجزیه و تحلیل مقایسه ای در خصوص واحدهاي تصمیم گیری (DMU) ميباشد.

چکیده

در این مطالعه، تحلیل پوششی داده­ ها (DEA) نه تنها براي توسعه شاخص بهره وری که ترکیبی از فعالیتهای اقتصادی، انتشار CO2 و مصرف انرژی در فرایند تولید در 31 کشور از اروپا در سال 2004 ميباشد، مورد استفاده قرار گرفته، بلکه به منظور برآورد حاشیه افزایش یا کاهش بلند مدت در سطوح مصرف منابع انرژی تمام شدنی از نمونه انتخاب شده (سوئیس، یونان، بریتانیا و لوکزامبورگ) از کشورهای اروپایی (از 31 كشور) که متعلق به گروه ميباشند، نيز بكار رفته است. همانطور كه نشان داده شده، هر کشور می­تواند به  TEبهتري دست يابد، هنگامي که فعالیتهای اقتصادی افزایش­يافته آن با عملکرد زیست محیطی بهبود يافته همراه باشد.

از تجزیه و تحلیل ميتوان متوجه شد که اقتصادهای توسعه یافته­اي که تمایل به ایجاد ثبات در تخریب محیط زیست خود از طریق زمان دارند (سوئیس)، با افزايش تولید ناخالص داخلی (سرانه GDP)، از حاشیه­های رضایت بخش برای افزایش مصرف شاخص انرژی " کثیف" (DE) در بلندمدت اطمينان حاصل ميگردد، و در نتیجه به توسعه اقتصادی پایدار كمك مي­شود. این واقعیت به طور قابل توجهی در کشورهایي كه در حال نشان دادن زوال شدید (یونان) و یا بهبود موقت (انگلستان، لوکزامبورگ) در سطوح آلودگی بدون هیچ گونه نشانه­ای از ثبات معتدل از تخریب محیط زیست، مي­باشند، متفاوت است.

فهرست مطالب

1-مقدمه

2-تعریف توسعه اقتصادی پایدار

3-ویژگیهای DEA

4-مدل  

5-اطلاعات

6-كاربردهاي تجربی مدل

7-نتیجه گیری

8-منابع

میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید.

 


موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " علوم اقتصادی " با موضوع " استفاده از روش DEA برای تجزیه و تحلیل همزمان روابط متقابل میان رشد اقتصادی، آلودگی محیط زیست و مصرف انرژی " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
استفاده از روش DEA برای تجزیه و تحلیل همزمان روابط متقابل میان رشد اقتصادی، آلودگی محیط زیست و مصرف انرژی
نویسنده/ناشر/نام مجله :
International Journal of Economic Sciences and Applied Research
سال انتشار
2009
کد محصول
1000112
تعداد صفحات انگليسی
21
تعداد صفحات فارسی
21
قیمت بر حسب ریال
820,000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
979 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر مقالات ترجمه شده علوم اقتصادی را مشاهده کنید.
کاربر عزیز، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 820000 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده علوم اقتصادی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:Technical Efficiency index
Sustainability
Energy Consumption
Environmental Pollution

تاریخ انتشار در سایت: 2013-09-14
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله علوم اقتصادی در موسسه البرز

نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟

ثبت سفارش جدید