کاربر گرامی Skip Navigation Linksشما اینجا هستید -> صفحه اصلی > دپارتمان های گروه ترجمه تخصصی البرز > دپارتمان فنی و مهندسی > مهندسی مواد و متالوژی > محصولات رشته مهندسی مواد و متالوژی > مقاله با ترجمه فارسی رشته مهندسی مواد و متالوژی > سنتز گرافن چند لایه ای به وسیله رسوبگیری بخار شیمیایی بهبود یافته با پلاسما

دانلود ترجمه مقاله درباره سنتز گرافن چند لایه ای به وسیله رسوبگیری بخار شیمیایی بهبود یافته با پلاسما

گروه ترجمه تخصصی البرز اقدام به ترجمه مقاله " فیزیک " با موضوع " سنتز گرافن چند لایه ای به وسیله رسوبگیری بخار شیمیایی بهبود یافته با پلاسما " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان مقاله انگليسي

Synthesis of few-layer graphene via microwave plasma-enhanced chemical vapour deposition

نویسنده/ناشر/نام مجله :
Nanotechnology
سال انتشار
2008
کد محصول
1000170
تعداد صفحات انگليسي
6
تعداد صفحات فارسي
10
قیمت بر حسب ریال
100000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
2 مگا بایت
تصویر پیش فرض


سایر مقالات ترجمه شده فیزیک , نانوفناوری , شيمی , مهندسی مواد و متالوژی را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده لینک دانلود آن برای شما فعال می شود. لینک دانلود مقاله ترجمه شده به ایمیل شما هم ارسال می شود و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. در صورت تمایل می توانید با استفاده از کد دانلودی که برای شما ارسال می شود نیز به دانلود مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوی را ببینید
قیمت لینک 100000 ریال بوده و به مدت یک هفته اعتبار خواهد داشت . 
Abstarct

If graphene is ever going to live up to the promises of future nanoelectronic devices, an easy and cheap route for mass production is an essential requirement. A way to extend the capabilities of plasma-enhanced chemical vapour deposition to the synthesis of freestanding few-layer graphene is presented. Micrometre-wide flakes consisting of four to six atomic layers of stacked graphene sheets have been synthesized by controlled recombination of carbon radicals in a microwave plasma. A simple and highly reproducible technique is essential, since the resulting flakes can be synthesized without the need for a catalyst on the surface of any substrate that withstands elevated temperatures up to 700 ◦C. A thorough structural analysis of the flakes is performed with electron microscopy, x-ray diffraction, Raman spectroscopy and scanning tunnelling microscopy. The resulting graphene flakes are aligned vertically to the substrate surface and grow according to a three-step process, as revealed by the combined analysis of electron microscopy and x-ray photoelectron spectroscopy

چکیده

اگر گرافن امید دستگاه های نانوالکترونیکی را همیشه زنده نگه دارد، یک راه آسان و ارزان برای تولید عمده، یک شرط لازم است. روش بسط قابلیت های رسوبگیری بخار شیمیایی بهبود یافته با پلاسما به سنتز گرافن چند لایه ای ساده ارئه می شود. ورقه های با مساحت های میکرومتر شامل چهار تا شش لایه اتمی ورقه های توده گرافنی به وسیله بازترکیب کنترل شده ی رادیکال های کربنی در یک پلاسمای میکروویو سنتز شده اند. یک روش ساده و بسیار تکرارپذیری لازم است چون ورقه های حاصل را می توان بدون نیاز به یک کاتالیست روی سطح هر زیرلایه ای که تحمل دما تا 700 C را داشته باشد، سنتز نمود. یک تحلیل ساختار کامل از ورقه های با میکروسکوپ الکترونی، پراش پرتو ایسک ، اسپکتروسکوپی رامان و میکروسکوپ تونل زنی روبشی انجام می شود. ورقه های گرافن حاصل بطور عمودی با سطح زیرلایه تراز می شوند و بر طبق یک فرآیند سه مرحله ای رشد می یابند.


1-مقدمه

یک ورقه از اتم های کربن هیبدرید sp2 ، کریستال دو بعدی گرافن (بلوک اولیه ساختمان گرافن) را تعریف می کند. گرافن نخست از لز گرافیت حجیم به دقت با روش های رویه سابی پیچیده جدا می شود که امکان مطالعه خصوصیات فیزیکی آن را ممکن می سازد. تاکنون تعداد زیادی از مقالات مشخصات الکترونیکی موجود گرافن از جمله  دمای اتاق معادل اثر هال کوانتومی  و الکترون هایی که رفتاری مشابه فرمیون های بدون جرم دارند، را گزارش کرده اند. به دلیل تحرک بسیار بالا و امکان تنظیم رسانندگی الکترونیکی از طریق اثر میدانی، گرافن نیز یک ماده بسیار امیدبخش برای کاربردهای الکترونیکی آتی است. بررسی اخیر توانایی گرافن در آشکارسازی مولکول های گازی منفرد جذب شده روی سطح، آشکارسازهای شیمیایی حساسی را به لیست کاربردهای احتمالی آینده اضافه می کند.

یک مانع در برابر دستگاه های گرافنی، نبود روشی برای تولید انبوه است. رویه سابی مکانیکی و رشد اپی تکسیال عموما ورقه های گرتفنی تک، دو لایه یا سه لایه تولید می کند ولی آنها پیچیده بوده و احتمالا کاندیدی برای تولید انبوه به شمار نمی روند. اخیرا نشان داده شده است که اکسید گرافیت بعد از این که یک قطره از این سوسپانسیون به گرافن بطور شیمیایی کاهش یابد، به آسانی در آب سابیده می شود...این مقاله ترجمه شده فیزیک در زمینه کلمات کلیدی زیر است:


microwave plasma-enhanced chemical vapour deposition
Synthesis of few-layer graphene

جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه و ویرایش گروه ترجمه تخصصی البرز برای رشته فیزیک

زکات علم آموزش و نشر آن است
یکی از اهداف گروه علمی البرز گسترش علم و دانش از طریق ایجاد امکان دسترسی جامعه دانشگاهی به منابع علمی است. از این رو مقالات ترجمه شده رشته فیزیک در سایت گروه علمی البرز ارائه شده است. مقالات انگلیسی رایگان هستند و در همین راستا از اساتید، دانشجویان و محققان رشته فیزیک دعوت می نماییم تا گروه علمی البرز را در این امر خطیر همراهی نمایند.
شما می توانید ازمنابع علمی که در اختیار دارید، درآمد کسب کرده و یا آنها را به صورت رایگان در اختیار جامعه علمی کشور قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص :
ارتباط با گروه ترجمه تخصصی البرز

نظرات کاربران به این صفحه