کاربر گرامی Skip Navigation Linksشما اینجا هستید -> صفحه اصلی > دپارتمان های گروه ترجمه تخصصی البرز > دپارتمان فنی و مهندسی > مهندسی مواد و متالوژی > محصولات رشته مهندسی مواد و متالوژی > مقاله با ترجمه فارسی رشته مهندسی مواد و متالوژی > سنتز سونوشیمیایی نانو کریستال های سلناید مس در فاز های مختلف

دانلود ترجمه مقاله درباره سنتز سونوشیمیایی نانو کریستال های سلناید مس در فاز های مختلف

گروه ترجمه تخصصی البرز اقدام به ترجمه مقاله " فیزیک " با موضوع " سنتز سونوشیمیایی نانو کریستال های سلناید مس در فاز های مختلف " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان مقاله انگليسي

Sonochemical synthesis of copper selenides nanocrystals with different phases

نویسنده/ناشر/نام مجله :
Journal of Crystal Growth
سال انتشار
2002
کد محصول
1000178
تعداد صفحات انگليسي
4
تعداد صفحات فارسي
7
قیمت بر حسب ریال
70000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
462 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


سایر مقالات ترجمه شده فیزیک , نانوفناوری , شيمی , مهندسی مواد و متالوژی را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده لینک دانلود آن برای شما فعال می شود. لینک دانلود مقاله ترجمه شده به ایمیل شما هم ارسال می شود و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. در صورت تمایل می توانید با استفاده از کد دانلودی که برای شما ارسال می شود نیز به دانلود مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوی را ببینید
قیمت لینک 70000 ریال بوده و به مدت یک هفته اعتبار خواهد داشت .
Abstract

A series of copper selenides (Cu2_xSe, Cu3Se2 and CuSe) nanocrystals were prepared by a sonochemical method based on the reaction of copper acetate and sodium selenosulfate in an aqueous system. The phases and sizes of the nanocrystals could be controlled by changing the ratio of [Cu2+]/[SeSO32_] and complexing agents. X-ray powder diffraction and transmission electron microscopy were used to determine the phase, purity, size and morphology of the products  


Contents

1. Introduction

2. Experimental 

3. Results and discussion

4. Conclusions

چکیده

سری از نانو کریستال های سلناید های مس (Cu2_xSe, Cu3Se2 and CuSe) با روش سونو شیمیایی بر پایه واکنش استات مس و سلنوسولفات سدیم در سیستم آبی انجام می گیرد. فاز ها و اندازه های نانوکریستال ها می توانند با تغییر نسبت [Cu2+]/[SeSO32_]  و  عوامل مخلوط شدگی کنترل شوند. پراکندگی پودری اشعه X و میکروسکوپ الکترونی روبشی برای تعیین فاز، اندازه و شکل پذیری فرآورده ها استفاده می شوند.

فهرست مطالب

1-مقدمه

2-آزمایش

3-نتالج و بحث ها

4-نتیجه گیری

 
1-مقدمه

 

در سال های اخیر، علاقه قابل توجهی در بررسی سلنویدمس به سبب ترکیبات پیچیده شان و کاربرد های گسترده شان در مواد سلول های خورشیدی و هادی های فوق یونی ، صورت پذیرفته است. بررسی ها بیشتر روی ته نشست شیمیایی و تبدیل فازی لایه نازک سلنوید مس متمرکز شده است. همانطور که گزارش شده، تبدیل فازی در لایه های نازک در دمای اتاق و با حضورغلظتی از سلنیم امکانپذیر است. در طول سال های گذشته، تعداد روش های آماده سازی نانوکریستال های سلناید مس تک فاز که شامل روش آلیاژدهی مکانیکی، تابش گاما، گرمادهی میکروویو، روش سونوشیمیایی و روش گرمایی است، گزارش شده اند....

 

 

 
 


این مقاله ترجمه شده فیزیک در زمینه کلمات کلیدی زیر است:

Characterization; Crystallites; Nanostructure; X-ray diffraction; Nanomaterials

جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه و ویرایش گروه ترجمه تخصصی البرز برای رشته فیزیک

زکات علم آموزش و نشر آن است
یکی از اهداف گروه علمی البرز گسترش علم و دانش از طریق ایجاد امکان دسترسی جامعه دانشگاهی به منابع علمی است. از این رو مقالات ترجمه شده رشته فیزیک در سایت گروه علمی البرز ارائه شده است. مقالات انگلیسی رایگان هستند و در همین راستا از اساتید، دانشجویان و محققان رشته فیزیک دعوت می نماییم تا گروه علمی البرز را در این امر خطیر همراهی نمایند.
شما می توانید ازمنابع علمی که در اختیار دارید، درآمد کسب کرده و یا آنها را به صورت رایگان در اختیار جامعه علمی کشور قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص :
ارتباط با گروه ترجمه تخصصی البرز

نظرات کاربران به این صفحه