Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده فیزیک /

عنوان ترجمه شده مقاله: انتشار حساس به قطبش در متامواد ناهمگن با رابطه پاشندگی هایپربلوئید دوصفحه ای

ترجمه مقاله درمورد متامتریال، آماده دانلود است. در این مقاله، انتشار حساس به قطبش AMM با رابطه پخش هایپربلوئید دوصفحه ای، ارائه می گردد.

چکیده

انتشار حساس به قطبش در متامواد ناهمگن با رابطه پاشندگی هایپربلوئید دوصفحه ای(AMM) به طور خالص از نقطه نظر پخش موج بررسی شده است.  ما نشان می دهیم که امواج با قطبش TE و TM خواص کاملا متفاوتی وابسته به قطبش از خود بروز می دهند. بازتاب کلی در همه جهات و عبور کلی مایل در فصل مشترک همراه با (AMM) می تواند اتفاق بیفتد. اگر شرایط مناسب باشد، یک موج قطبیده شکست کامل را نشان می دهد در حالیکه دیگری یک بازتاب کامل را نشان می دهد. ما مشاهده می کنیم که شکست دوگانه مخالف با چرخاندن محور (AMM) قابل تشخیص است، به طوریکه یک موج قطبیده شکست منفی و دیگری شکست مثبت را نشان می دهد. وجود خواص حساس به قطبش به ما این امکان را می دهد که دو شکافنده پرتو قطبیده کارامد، تحت شرایط قابل دسترس بسازیم.

فهرست مطالب

1-مقدمه

2-پخش موج در متاموادهای ناهمگن

3-رابطه پاشندگی هایپربلوئید دو صفحه ای

4-پخش حساس به قطبش

5-نتیجه‌گیری

-1مقدمه

محیطهای با گذردهی و تراوایی منفی هیچ یک  از قوانین پایه ای فیزیک که به صورت آزمایشگاهی و تئوری تایید شده اند را رد نمی کنند(1،2،3،4،5). در چنین موادی، جهت انتقال انرژی و پخش جبهه موج مخالف یکدیگر است که منجر به بروز خواص الکترومغناطیسی قابل توجهی می شود، مانند شکست در صفحاتی که با ضریب شکست منفی توصیف می شوند. همچنین مشاهده شده است که شکست منفی در فصل مشترک هایی که همراه با متامواد ناهمسانگرد(AMM) است نیز اتفاق می افتد، در این حالت نیازی به منفی بودن تمام عناصر تانسور  و  نیست(6،7،8،9). به طور کلی، امواج با قطبش TE و TM در یک محیط ناهمسانگرد در جهات متفاوتی پخش می شوند. برای یک محیط ناهمسانگرد معمولی، تمام عناصر تانصور گذردهی و تراوایی مثبت هستند. پخش موج در کریستالهای ناهمسانگرد معمولی از نظر مفهومی و کاربردی موضوع جالب و قابل توجهی است. تعداد زیادی از ابزار اپتیکی بر اساس خواص ناهمسانگردی کار می کنند، مانند قطبنده ها، صفحات موجی، سوئیچ ها و غیره که در حال حاضر در تعداد زیادی شرایط آزمایشگاهی به کار گرفته می شوند...

میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید.

 


موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " فیزیک " با موضوع " انتشار حساس به قطبش در متامواد ناهمگن با رابطه پاشندگی هایپربلوئید دوصفحه ای " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
انتشار حساس به قطبش در متامواد ناهمگن با رابطه پاشندگی هایپربلوئید دوصفحه ای
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Optics Communication
سال انتشار
2008
کد محصول
1000180
تعداد صفحات انگليسی
16
تعداد صفحات فارسی
20
قیمت بر حسب ریال
820,000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
843 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر مقالات ترجمه شده فیزیک , نانوفناوری را مشاهده کنید.
کاربر عزیز، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 820000 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده فیزیک در زمینه کلمات کلیدی زیر است:Anisotropic metamaterial
Polarization-sensitive propagation
Double-sheeted hyperboloid dispersion

تاریخ انتشار در سایت: 2013-10-21
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله فیزیک در موسسه البرز

نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟

ثبت سفارش جدید