دانلود مقاله ترجمه شده مهندسی صنايع با موضوع کاربرد AHP در مدیریت پروژه

عنوان مقاله انگليسي

Application of the AHP in project managementنویسنده/ناشر/نام مجله :
International Journal of Project Management
سال انتشار
1999
کد محصول
1000230
تعداد صفحات انگليسي
9
تعداد صفحات فارسي
17
قیمت بر حسب ریال
100000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
827 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


عنوان ترجمه فارسي

کاربرد AHP در مدیریت پروژه
سایر مقالات ترجمه شده مهندسی صنايع را مشاهده کنید.
کد دانلود:


کاربر گرامی، در این قسمت می توانید با وارد کردن کد دانلود که قبلا خریداری کرده اید، مقاله ترجمه شده خود را دانلود کنید. در صورتی که قبلا لینک دانلود مقاله ترجمه شده را خریداری نکرده اید، جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید قیمت لینک 100000 ریال بوده و به مدت یک هفته اعتبار خواهد داشت . همچنین می توانید از قسمت محصول دلخواه خود را بیابید. برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوی را ببینید

دانلود رایگان مقاله انگلیسی


Abstract

 

This paper presents the Analytical Hierarchy Process (AHP) as a potential decision making method for use in project manage- ment. The contractor prequali®cation problem is used as an example. A hierarchical structure is constructed for the prequali®cation criteria and the contractors wishing to prequalify for a project. By applying the AHP, the prequali®cation criteria can be prioritized and a descending-order list of contractors can be made in order to select the best contractors to perform the project. A sensitivity analysis can be performed to check the sensitivity of the ®nal decisions to minor changes in judgements. The paper presents group decision-making using the AHP. The AHP implementation steps will be simpli®ed by using the `Expert Choice' professional soft- ware that is available commercially and designed for implementing AHP. It is hoped that this will encourage the application of the AHP by project management professionals


Contents

1. Introduction

2. Multiple criteria decision analysis (MCDA)

3. The analytical hierarchy process (AHP)

4. Group decision making

5. Application of the AHP in project management

6. Example

7. Summary

چکیده  

در این مقاله، فرآیند تحلیل سلسله مراتبی (AHP) به عنوان یک روش تصمیم گیری بالقوه، برای استفاده در مدیریت پروژه ارائه می شود. همچنین مشکل آزمایش توانمندی پیمانکار،به عنوان یک مثال، مورد استفاده قرار می گیرد. ساختار سلسله مراتبی برای معیارهای آزمایش توانمندی و همچنین برای پیمانکارانی که مایل به انجام این آزمایش در مدیریت پروژه هستند، ساخته شده است.با استفاده از AHP معیارهای آزمایش توانمندی را میتوان اولویت بندی کرد و همچنین می توان یک لیست نزولی از پیمانکاران را به منظور انتخاب بهترین پیمانکار برای انجام پروژه، ایجاد کرد. برای بررسی حساسیت و تاثیر پذیری تصمیمگیری نهایی، از تغییرات جزئی، می توان تجزیه و تحلیل حساسیت را به عنوان قضاوت و تصمیم گیری، انجام داد.این مقاله گروه هایی از تصمیم گیری را استفاده می کند که در آنها از AHP  استفاده شده است.مراحل پیاده سازی AHP با استفاده از نرم افزار حرفه ای "انتخاب کارشناس" بسیار ساده خواهد شد، این نرم افزار در دسترس تجاری می باشد و برای پیاده سازی AHP استفاده شده است. امیدواریم که این کار باعث تشویق کارشناسان در استفاده از کاربرد AHP  در مدیریت پروژه شود.

فهرست مطالب

1-مقدمه

2-تجزیه و تحلیل تصمیم گیری چند معیاره (MCDA)

3-فرآیند تحلیل سلسله مراتبی(AHP)

4-تصمیم گیری گروهی

5-کاربرد AHP در مدیریت پروژه

6-مثال      

7-خلاصه

1-مقدمه 

فرآیند سلسله مراتبی یک روش کمک به تصمیم گیری است که توسط Saaty توسعه یافته است.(27-24) و هدف آن در اولویت بندی کمیت های نسبی برای یک مجموعه از گزینه های داده شده بر روی یک مقیاس نسبت، بر اساس قضاوت تصمیم گیرنده بنا شده است و تاکید می کند که اهمیت قضاوت های بصری تصمیم گیرنده، در برابر اهمیت ثبات مقایسه گزینه ها در فرایند تصمیم گیری، یکسان است.از آنجایی که تصمیم گیرنده مبنای قضاوت های تجربی و دانشی است پس اوست که تصمیم می گیرد و رویکرد AHP به خوبی موافق با رفتار او است.

قدرت این روش این است که عوامل ملموس و ناملموس را در یک روش سیستماتیک سازمان دهی می کند،و یک ساختار راه حلی و در عین حال نسبتا ساده را برای مشکلات تصمیم گیری فراهم می کند. بنابراین با در هم شکستن یک مشکل در یک روش منطقی، با نزول تدریجی مشکل بزرگ به کوچک و کوچکتر،یکی از آنها می تواند از طریق مقایسه زوجی ساده، مشکل کوچک را  به بزرگ متصل کند.هدف از این مقاله معرفی کاربرد AHP  در مدیریت پروژه است...این مقاله ترجمه شده مهندسی صنايع در زمینه کلمات کلیدی زیر است:
فرآیند تحلیلی سلسله مراتبی؛ AHP؛ مدیریت پروژه؛ آزمایش توانمندی پیمانکارزکات علم آموزش و نشر آن است
یکی از اهداف گروه علمی البرز گسترش علم و دانش از طریق ایجاد امکان دسترسی جامعه دانشگاهی به منابع علمی است. از این رو مقالات ترجمه شده رشته مهندسی صنايع در سایت گروه علمی البرز ارائه شده است. مقالات انگلیسی رایگان هستند و در همین راستا از اساتید، دانشجویان و محققان رشته مهندسی صنايع دعوت می نماییم تا گروه علمی البرز را در این امر خطیر همراهی نمایند.
شما می توانید ازمنابع علمی که در اختیار دارید، درآمد کسب کرده و یا آنها را به صورت رایگان در اختیار جامعه علمی کشور قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص :
نام :


موبایل :  


ایمیل :
*


نظر :
*


نظرات کاربران به این صفحه


Skip Navigation Linksصفحه اصلی > دپارتمان های گروه ترجمه تخصصی البرز > دپارتمان فنی و مهندسی > مهندسی صنايع > محصولات رشته مهندسی صنايع > مقاله با ترجمه فارسی رشته مهندسی صنايع > کاربرد AHP در مدیریت پروژه
ناحیه کاربری

 
 

وارد شوید


دانلود فایل
دانلود مقالات ترجمه شده

مقالات ترجمه شده فنی مهندسی

مهندسی فناوری اطلاعات مهندسی برق مهندسی عمران مهندسی كامپيوتر مهندسي شيمی
مهندسی مکانیک مهندسی صنايع مهندسی پليمر مهندسی پزشکی مهندسی نفت
مهندسی معدن مهندسی مواد مهندسی شهرسازی مهندسي نساجی مهندسی هوافضا
مهندسی ایمنی صنعتی مهندسی اپتیک و لیزر

مقالات ترجمه شده علوم انسانی

حسابداری مديريت روانشناسی حقوق علوم اقتصادی
تربيت بدنی و علوم ورزشی علوم تربيتی فلسفه علوم ارتباطات اجتماعی مديريت جهانگردی
مديريت اجرايی تاريخ علوم سياسی علوم جغرافيايی علوم اجتماعی
مجموعه محيط زيست باستان شناسی زبانشناسی مطالعات جهان الهیات و معارف اسلامی

مقالات ترجمه شده علوم پایه

زيست شناسی شيمی فیزیک رياضی زمين شناسی
آمار ژئوفيزيك و هواشناسی نانوفناوری

مقالات ترجمه شده علوم پزشکی

پزشكی بيوتكنولوژی پرستاری داروسازی علوم آزمايشگاهی
دامپزشكی دندانپزشكی

مقالات ترجمه شده کشاورزی

مجموعه مهندسی كشاورزی مجموعه مهندسی منابع طبيعی

مقالات ترجمه شده هنر

معماری معماری داخلی
تماس با ما

آدرس دفتر تهران

خیابان ولیعصر، زرتشت غربی، بعد از بیمارستان مهر، پلاک 86 واحد 3
تلفن تماس 02188972928
مدیریت گروه 09124677115
مدیریت فناوری اطلاعات
09124648967
آدرس دفتر کرج
البرز - نظرآباد - الغدیر جنوبی، کوچه غدیر 4 (کوچه شهید بذرپاچ) ساختمان ستاره طبقه چهارم پلاک 6
تلفن تماس 02645344101
دعوت به همکاری