کاربر گرامی Skip Navigation Linksشما اینجا هستید -> صفحه اصلی > دپارتمان های گروه ترجمه تخصصی البرز > دپارتمان فنی و مهندسی > مهندسی برق > محصولات رشته مهندسی برق > مقاله با ترجمه فارسی رشته مهندسی برق > کنترل ولتاژ و توان راکتیو در سیستم های توزیع با سوییچینگ محدود

دانلود ترجمه مقاله درباره کنترل ولتاژ و توان راکتیو در سیستم های توزیع با سوییچینگ محدود

گروه ترجمه تخصصی البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی برق " با موضوع " کنترل ولتاژ و توان راکتیو در سیستم های توزیع با سوییچینگ محدود " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان مقاله انگليسي

Reactive Power and Voltage Control in Distribution Systems with Limited Switching Operations

نویسنده/ناشر/نام مجله :
IEEE TRANSACTIONS ON POWER SYSTEMS
سال انتشار
2008
کد محصول
1000642
تعداد صفحات انگليسي
11
تعداد صفحات فارسي
40
قیمت بر حسب ریال
180000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
1 مگا بایت
تصویر پیش فرض


سایر مقالات ترجمه شده مهندسی برق را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده لینک دانلود آن برای شما فعال می شود. لینک دانلود مقاله ترجمه شده به ایمیل شما هم ارسال می شود و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. در صورت تمایل می توانید با استفاده از کد دانلودی که برای شما ارسال می شود نیز به دانلود مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوی را ببینید
قیمت لینک 180000 ریال بوده و به مدت یک هفته اعتبار خواهد داشت .
Abstract

An algorithm based on a nonlinear interior-point method and discretization penalties is proposed in this paper for the solution of the mixed integer nonlinear programming (MINLP) problem associated with reactive power and voltage control in distribution systems to minimize daily energy losses, with time-related constraints being considered. Some of these constraints represent limits on the number of switching operations of transformer load tap changers (LTCs) and capacitors, which are modeled as discrete control variables. The discrete variables are treated here as continuous variables during the solution process, thus transforming the MINLP problem into an NLP problem that can be more efficiently solved exploiting its highly sparse matrix structure; a strategy is developed to round these variables off to their nearest discrete values, so that daily switching operation limits are properly met. The proposed method is compared with respect to other well-known MINLP solution methods, namely, a genetic algorithm and the popular GAMS MINLP solvers BARON and DICOPT. The effectiveness of the proposed method is demonstrated in the well-known PG&E 69-bus distribution network and a real distribution system in the city of Guangzhou, China, where the proposed technique has been in operation since 2003

Contents

1. INTRODUCTION

2. PROBLEM FORMULATION

3. SOLUTION ALGORITHM

4. OTHER SOLVERS

5. RESULTS

6. CONCLUSIONS

چکیده

در این مقاله برای حل مسئله ی برنامه ریزی غیرخطی مختلط صحیح (MINLP)مربوط به توان راکتیو و کنترل ولتاژ سیستم های توزیع جهت به حداقل رساندن اتلاف روزانه ی انرژی، الگوریتمی بر اساس روش غیرخطی نقطه داخلی پیشنهاد شده که دارای کرانهای زمانی می باشد. برخی ازاین کرانها نشاندهنده ی محدودیت های تعداد عملیات سوییچینگ تعویض شیر بار ترانسفورماتور (LTCها) و خازنها می باشند که به صورت متغیرهای کنترلی مستقیم مدلسازی شده اند. متغیرهای گسسته در اینجا به عنوان متغیرهای پیوسته در طول روند حل در نظر گرفته شده اند، بنابراین مسئله ی MINLP به مسئله ی NLP تبدیل می شود که می تواند با ساخت ساختار ماتریسی پراکنده اش به شکل مؤثرتری حل شود؛ استراتژِ حول این متغیرها توسعه یافته و نزدیگترین مقادیر با مقادیر ناپیوسته را اتخاذ می نماید، از اینرو محدودیت های سوییچینگ روزانه به خوبی لحاظ می شوند. روش پیشنهاد شده با توجه به دیگر روشها ی شناخته شده ی حل MINLP از جمله الگوریتم ژنتیک و حل کننده های معروف GAMS MINLP، یعنی BARON و DICOPT مقایسه می شود. اثربخشی مدل پیشنهاد شده در شبکه ی توزیع شناخته شده ی PG&E 69-bus و در سیستم توزیع واقعی در شهر گوانگژو چین نشان داده می شود، در این شهر از سال 2003 از تکنیک به کار گرفته شده است.

فهرست مطالب

1-مقدمه

2-فرمول بندی مسئله

3-الگوریتم حل

4-حل کننده های دیگر

5-نتایج

6-نتیجه گیری

1-مقدمه

کنترل ولتاژ و توان راکتیو در سیستم های توزیع معمولاً به تنظیم ساعتی و بهینه ی تپ های ترانسفورماتور و بانکهای خازنی مربوط می شود، با این کار اتلاف انرژی به حداقل می رسد و بر اساس بار پیش بینی شده ی روز بعد محدودیت های عملکردی اعمال می گردد. به سبب محدودیتهای چنجرهای تپ بار ترانسفورماتور (LTCها) و سازنده ی قطع کننده ی مدار، باید از تکرار سوییچینگ LTCها و بانکهای خازنی پیشگیری شود. بنابراین، کنترل بهینه ی توان راکتیو و ولتاژ در سیستم های توزیع برای بهینه سازی مسئله در 24 ساعت شبانه روز پیش از مخابره ی روز برای به حداقل رساندن اتلافهای روزانه ی سیستم به یک راه حل نیاز دارد؛ تعداد دفعات سوییچینگ ساعتی LTC و بانک خازنی دارای محدودیت می باشد.

الگوریتم های نختلفی برای حل مسئله ی بهینه سازیکنترل ولتاژ و توان راکتیو پیشنهاد شده اند، به علت ماهیت گسسته ی سوییچینگ LTC و بانک خازنی و محدودیت های جریان برق غیرخطی اساساً الگوریتم های غیرمحدبند مانند مسئله ی برنامه ریزی غیرخطی مختلط صحیح. در مراجع (1) و (4) روش برنامه ریزی دینامیکی به همراه مجموعه های فازی یا شبکه های عصبی مصنوعی برای تعیین برنامه ای سوییچینگ بهینه در زمان 24 ساعت برای خازنها در طول فیدرها و ترانسفورماتورها و خازنها در یک پست توزیع به کار گرفته شده اند. هرچند که در این مقاله، به منظور به دست آوردن یک راه حل معقول در یک پنجره ی زمانی معین، فضای حل با استفاده از برخی روشهای غیرمستدل ساده شده است....این مقاله ترجمه شده مهندسی برق در زمینه کلمات کلیدی زیر است:
Terms—Distribution systems
reactive power control
voltage control
optimal switching operations

جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه و ویرایش گروه ترجمه تخصصی البرز برای رشته مهندسی برق

زکات علم آموزش و نشر آن است
یکی از اهداف گروه علمی البرز گسترش علم و دانش از طریق ایجاد امکان دسترسی جامعه دانشگاهی به منابع علمی است. از این رو مقالات ترجمه شده رشته مهندسی برق در سایت گروه علمی البرز ارائه شده است. مقالات انگلیسی رایگان هستند و در همین راستا از اساتید، دانشجویان و محققان رشته مهندسی برق دعوت می نماییم تا گروه علمی البرز را در این امر خطیر همراهی نمایند.
شما می توانید ازمنابع علمی که در اختیار دارید، درآمد کسب کرده و یا آنها را به صورت رایگان در اختیار جامعه علمی کشور قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص :
ارتباط با گروه ترجمه تخصصی البرز

نظرات کاربران به این صفحه