دانلود مقاله ترجمه شده مهندسی برق با موضوع کنترل ولتاژ و توان راکتیو در سیستم های توزیع با سوییچینگ محدود

عنوان مقاله انگليسي

Reactive Power and Voltage Control in Distribution Systems with Limited Switching Operationsنویسنده/ناشر/نام مجله :
IEEE TRANSACTIONS ON POWER SYSTEMS
سال انتشار
2008
کد محصول
1000642
تعداد صفحات انگليسي
11
تعداد صفحات فارسي
40
قیمت بر حسب ریال
180000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
1 مگا بایت
تصویر پیش فرض


عنوان ترجمه فارسي

کنترل ولتاژ و توان راکتیو در سیستم های توزیع با سوییچینگ محدود
سایر مقالات ترجمه شده مهندسی برق را مشاهده کنید.
کد دانلود:


کاربر گرامی، در این قسمت می توانید با وارد کردن کد دانلود که قبلا خریداری کرده اید، مقاله ترجمه شده خود را دانلود کنید. در صورتی که قبلا لینک دانلود مقاله ترجمه شده را خریداری نکرده اید، جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید قیمت لینک 180000 ریال بوده و به مدت یک هفته اعتبار خواهد داشت . همچنین می توانید از قسمت محصول دلخواه خود را بیابید. برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوی را ببینید

دانلود رایگان مقاله انگلیسی


Abstract

An algorithm based on a nonlinear interior-point method and discretization penalties is proposed in this paper for the solution of the mixed integer nonlinear programming (MINLP) problem associated with reactive power and voltage control in distribution systems to minimize daily energy losses, with time-related constraints being considered. Some of these constraints represent limits on the number of switching operations of transformer load tap changers (LTCs) and capacitors, which are modeled as discrete control variables. The discrete variables are treated here as continuous variables during the solution process, thus transforming the MINLP problem into an NLP problem that can be more efficiently solved exploiting its highly sparse matrix structure; a strategy is developed to round these variables off to their nearest discrete values, so that daily switching operation limits are properly met. The proposed method is compared with respect to other well-known MINLP solution methods, namely, a genetic algorithm and the popular GAMS MINLP solvers BARON and DICOPT. The effectiveness of the proposed method is demonstrated in the well-known PG&E 69-bus distribution network and a real distribution system in the city of Guangzhou, China, where the proposed technique has been in operation since 2003

Contents

1. INTRODUCTION

2. PROBLEM FORMULATION

3. SOLUTION ALGORITHM

4. OTHER SOLVERS

5. RESULTS

6. CONCLUSIONS

چکیده

در این مقاله برای حل مسئله ی برنامه ریزی غیرخطی مختلط صحیح (MINLP)مربوط به توان راکتیو و کنترل ولتاژ سیستم های توزیع جهت به حداقل رساندن اتلاف روزانه ی انرژی، الگوریتمی بر اساس روش غیرخطی نقطه داخلی پیشنهاد شده که دارای کرانهای زمانی می باشد. برخی ازاین کرانها نشاندهنده ی محدودیت های تعداد عملیات سوییچینگ تعویض شیر بار ترانسفورماتور (LTCها) و خازنها می باشند که به صورت متغیرهای کنترلی مستقیم مدلسازی شده اند. متغیرهای گسسته در اینجا به عنوان متغیرهای پیوسته در طول روند حل در نظر گرفته شده اند، بنابراین مسئله ی MINLP به مسئله ی NLP تبدیل می شود که می تواند با ساخت ساختار ماتریسی پراکنده اش به شکل مؤثرتری حل شود؛ استراتژِ حول این متغیرها توسعه یافته و نزدیگترین مقادیر با مقادیر ناپیوسته را اتخاذ می نماید، از اینرو محدودیت های سوییچینگ روزانه به خوبی لحاظ می شوند. روش پیشنهاد شده با توجه به دیگر روشها ی شناخته شده ی حل MINLP از جمله الگوریتم ژنتیک و حل کننده های معروف GAMS MINLP، یعنی BARON و DICOPT مقایسه می شود. اثربخشی مدل پیشنهاد شده در شبکه ی توزیع شناخته شده ی PG&E 69-bus و در سیستم توزیع واقعی در شهر گوانگژو چین نشان داده می شود، در این شهر از سال 2003 از تکنیک به کار گرفته شده است.

فهرست مطالب

1-مقدمه

2-فرمول بندی مسئله

3-الگوریتم حل

4-حل کننده های دیگر

5-نتایج

6-نتیجه گیری

1-مقدمه

کنترل ولتاژ و توان راکتیو در سیستم های توزیع معمولاً به تنظیم ساعتی و بهینه ی تپ های ترانسفورماتور و بانکهای خازنی مربوط می شود، با این کار اتلاف انرژی به حداقل می رسد و بر اساس بار پیش بینی شده ی روز بعد محدودیت های عملکردی اعمال می گردد. به سبب محدودیتهای چنجرهای تپ بار ترانسفورماتور (LTCها) و سازنده ی قطع کننده ی مدار، باید از تکرار سوییچینگ LTCها و بانکهای خازنی پیشگیری شود. بنابراین، کنترل بهینه ی توان راکتیو و ولتاژ در سیستم های توزیع برای بهینه سازی مسئله در 24 ساعت شبانه روز پیش از مخابره ی روز برای به حداقل رساندن اتلافهای روزانه ی سیستم به یک راه حل نیاز دارد؛ تعداد دفعات سوییچینگ ساعتی LTC و بانک خازنی دارای محدودیت می باشد.

الگوریتم های نختلفی برای حل مسئله ی بهینه سازیکنترل ولتاژ و توان راکتیو پیشنهاد شده اند، به علت ماهیت گسسته ی سوییچینگ LTC و بانک خازنی و محدودیت های جریان برق غیرخطی اساساً الگوریتم های غیرمحدبند مانند مسئله ی برنامه ریزی غیرخطی مختلط صحیح. در مراجع (1) و (4) روش برنامه ریزی دینامیکی به همراه مجموعه های فازی یا شبکه های عصبی مصنوعی برای تعیین برنامه ای سوییچینگ بهینه در زمان 24 ساعت برای خازنها در طول فیدرها و ترانسفورماتورها و خازنها در یک پست توزیع به کار گرفته شده اند. هرچند که در این مقاله، به منظور به دست آوردن یک راه حل معقول در یک پنجره ی زمانی معین، فضای حل با استفاده از برخی روشهای غیرمستدل ساده شده است....این مقاله ترجمه شده مهندسی برق در زمینه کلمات کلیدی زیر است:
کنترل توان راکتیو
کنترل ولتاژ
عملیتهای سوییچینگ بهینه
برنامه ریزی غیرخطیزکات علم آموزش و نشر آن است
یکی از اهداف گروه علمی البرز گسترش علم و دانش از طریق ایجاد امکان دسترسی جامعه دانشگاهی به منابع علمی است. از این رو مقالات ترجمه شده رشته مهندسی برق در سایت گروه علمی البرز ارائه شده است. مقالات انگلیسی رایگان هستند و در همین راستا از اساتید، دانشجویان و محققان رشته مهندسی برق دعوت می نماییم تا گروه علمی البرز را در این امر خطیر همراهی نمایند.
شما می توانید ازمنابع علمی که در اختیار دارید، درآمد کسب کرده و یا آنها را به صورت رایگان در اختیار جامعه علمی کشور قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص :
نام :


موبایل :  


ایمیل :
*


نظر :
*


نظرات کاربران به این صفحه


Skip Navigation Linksصفحه اصلی > دپارتمان های گروه ترجمه تخصصی البرز > دپارتمان فنی و مهندسی > مهندسی برق > محصولات رشته مهندسی برق > مقاله با ترجمه فارسی رشته مهندسی برق > کنترل ولتاژ و توان راکتیو در سیستم های توزیع با سوییچینگ محدود
ناحیه کاربری

 
 

وارد شوید


دانلود فایل
دانلود مقالات ترجمه شده

مقالات ترجمه شده فنی مهندسی

مهندسی فناوری اطلاعات مهندسی برق مهندسی عمران مهندسی كامپيوتر مهندسي شيمی
مهندسی مکانیک مهندسی صنايع مهندسی پليمر مهندسی پزشکی مهندسی نفت
مهندسی معدن مهندسی مواد مهندسی شهرسازی مهندسي نساجی مهندسی هوافضا
مهندسی ایمنی صنعتی مهندسی اپتیک و لیزر

مقالات ترجمه شده علوم انسانی

حسابداری مديريت روانشناسی حقوق علوم اقتصادی
تربيت بدنی و علوم ورزشی علوم تربيتی فلسفه علوم ارتباطات اجتماعی مديريت جهانگردی
مديريت اجرايی تاريخ علوم سياسی علوم اجتماعی علوم جغرافيايی
مجموعه محيط زيست باستان شناسی زبانشناسی مطالعات جهان الهیات و معارف اسلامی

مقالات ترجمه شده علوم پایه

زيست شناسی شيمی فیزیک رياضی زمين شناسی
آمار ژئوفيزيك و هواشناسی نانوفناوری

مقالات ترجمه شده علوم پزشکی

پزشكی بيوتكنولوژی پرستاری داروسازی علوم آزمايشگاهی
دامپزشكی دندانپزشكی

مقالات ترجمه شده کشاورزی

مجموعه مهندسی كشاورزی مجموعه مهندسی منابع طبيعی

مقالات ترجمه شده هنر

معماری معماری داخلی
تماس با ما

آدرس دفتر تهران

خیابان ولیعصر، زرتشت غربی، بعد از بیمارستان مهر، پلاک 86 واحد 3
تلفن تماس 02188972928
مدیریت گروه 09124677115
مدیریت فناوری اطلاعات
09124648967
آدرس دفتر کرج
البرز - نظرآباد - الغدیر جنوبی، کوچه غدیر 4 (کوچه شهید بذرپاچ) ساختمان ستاره طبقه چهارم پلاک 6
تلفن تماس 02645344101
دعوت به همکاری