Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده مهندسي نساجی /

عنوان ترجمه شده مقاله: تنظیم خواص فیزیکی و نوری آرایه های نانو سیمی ZnO رشد یافته بر روی الیاف پنبه

این مقاله اولین مطالعه اصولی است که در مورد رابطه کمّی بین پارامترهای پروسه، نسبت غلظت محلول، ساختار، و خواص فیزیکی و نوری نانوسیم های ZnO رشد یافته روی الیاف پنبه گزارش می دهد.

چکیده       

این مقاله اولین مطالعه اصولی است که در مورد رابطه کمّی بین پارامترهای پروسه، نسبت غلظت محلول، ساختار، و خواص فیزیکی و نوری نانوسیم ­های ZnO رشد یافته روی الیاف پنبه گزارش می­دهد. برای ایجاد یک درک بنیادی دربارة روابط پروسه- ساختار- فعالیت، ما مجموعه­ ای از نانو میله ­ها و نانو سوزن­ های ZnO معین، با آرایش یافتگی شعاعی، با تراکم بالا، و تک بلوری یکنواخت را روی سطوح پنبه به وسیله پروسه هیدروترمال بهینه شده دو مرحله ­ای ساده و ارزان در دمای نسبتاً پایین رشد دادیم. این پروسه شامل عمل دانه­گذاری زیرلایه پنبه ­ای با نانو بلور­های ZnO است که به عنوان مکان­های هسته ­زایی برای رشد ناهمسان بعدی نانو سیم­ های ZnO تک بلوری عمل می­کنند. تمام نانو سیم­های ZnO ساختار بلوری شش ضلعی ورتزیت آرایش یافته در امتداد محور c را نشان دادند. برای بررسی خواص کنترل شده ساختار، نسبت غلظت محلول­ های دانه­ گذاری به رشد ([S]/[G]) مربوط به پروسه سنتز روی 6 مقدار مختلف تنظیم شد. اَبَر آبگریزی برای تمام مورفولوژی­ها بعد از اصلاح با 1- دو دکان تیول حاصل شد، که بعد از قرار گرفتن طولانی مدت در معرض اشعه UV پایداری بالایی داشت. ماندگاری مواد ZnO تحت شرایط شستشو نیز تأیید شد. تغییر در نسبت [S]/[G] منجر به تغییر مورفولوژی از نانو میله­ ها به ساختارهای سوزنی شکل، به همراه تغییر شدید در خواص فیزیکی و نوری سطوح پنبه اصلاح شده با ZnO شد. نسبت­ های بالاتر [S]/[G] منجر به تشکیل نانو سوزن­ های ZnO با درجه بلورینگی بالا و نسبت ابعاد بالاتر در مقایسه با نانو میله­ ها شد. افزایش نسبت [S]/[G] منجر به کاهش قابل توجه مقدار ZnO رشد یافته روی سطح پنبه شد، که باعث کاهش آبگریزی سطح و جذب UV نیز شد. علاوه بر این، اندازه ­گیری فتولومینسانس در دمای اتاق نشان داد که شکاف نوار ZnO عریض­تر شده و عیوب ساختاری با تغییر مورفولوژی از نانو میله­ ها به نانو سوزن­ها کاهش یافته­ است. یک روند مشابه در جذب UV - مرئی نانو میله­ ها و نانو سوزن­ها مشاهده شد، شروع طیف جذبی نانو سوزن­ها یک انتقال آبی را نشان می­دهد که با عریض شدن شکاف نوار در نتیجة تشکیل نانو سوزن­ها مرتبط است.

1-مقدمه

ادغام کردن نانو ساختارهای غیر آلی زیست سازگار و مواد انعطاف­پذیر مانند پلاستیک­ ها، کاغذ و الیاف، طراحی مواد کاربردی جدید مانند لباس ­های هوشمند با قابلیت حس کردن و محافظت، دستگاه ­های الکترونیکی پوشیدنی، سیستم های انرژی تجدیدپذیر، و دستگاه­ های فتو ولتائیک انعطاف­پذیر و قابل حمل را امکان­پذیر خواهد کرد. نانو سیم­ های اکسید فلزی به دلیل آسانی سنتز ، بلورینگی، اثرات تحدید کوانتومی، و تحرک جهت­دار حامل­ های بار می­توانند نقش مهمی در توسعه این مواد کاربردی داشته باشند. ...

میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید.


موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " فیزیک " با موضوع " تنظیم خواص فیزیکی و نوری آرایه های نانو سیمی ZnO رشد یافته بر روی الیاف پنبه " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
تنظیم خواص فیزیکی و نوری آرایه های نانو سیمی ZnO رشد یافته بر روی الیاف پنبه
نویسنده/ناشر/نام مجله :
ACS Applied Materials & Interfaces
سال انتشار
2013
کد محصول
1000912
تعداد صفحات انگليسی
10
تعداد صفحات فارسی
34
قیمت بر حسب ریال
820,000
نوع فایل های ضمیمه
pdf+word
حجم فایل
6 مگا بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر مقالات ترجمه شده فیزیک , نانوفناوری , شيمی , مهندسي نساجی را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 820000 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده فیزیک در زمینه کلمات کلیدی زیر است:


ZnO
structure−activity
nanorods
nanoneedles
hydrophobicity
hydrothermal growth

تاریخ انتشار در سایت: 2014-05-13
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله فیزیک در موسسه البرز

نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟

ثبت سفارش جدید