Skip Navigation Linksشما اینجا هستید -> صفحه اصلی > دپارتمان های گروه ترجمه تخصصی البرز > دپارتمان علوم انسانی > مديريت > محصولات رشته مديريت > مقاله با ترجمه فارسی رشته مديريت > ترجمه مقاله درمورد برون سپاری | نگاهی دیگر به برون سپاری: چه شغلهایی در خطر هستند و چرا؟

عنوان ترجمه شده مقاله: نگاهی دیگر به برون سپاری: چه شغلهایی در خطر هستند و چرا؟

بیشتر مقالات اخیر مربوط به برون سپاری بدون استثنا تعمیم گسترده ی صنایع در مورد اثر این پروسه ها را نشان می دهد، اما آنها نوع خاصی از شغلهایی که در خطر هستند را مخاطب قرار نمی دهد.

چکیده

بیشتر مقالات اخیر مربوط به برون سپاری بدون استثنا تعمیم گسترده ی صنایع در مورد اثر این پروسه ها را نشان می دهد، اما آنها نوع خاصی از شغلهایی که در خطر هستند را مخاطب قرار نمی دهد. در این مقاله ما چارچوبی برای تلفیق چند متغیر کلیدی – نیازهای مربوط به نزدیکی، محیط قانونی، امنیت سطح شرکت و تگرانی های مربوط به حقوق مالکیت و مسائل سیاسی اجتماعی ناشی از پدیده ی برون مرز آشکار نیست – که این به تشریح چگونگی شرکت شغلهای آسیب پذیر در فرآیند رفتن به برون مرز کمک می کند. ما از این چارچوب برای آزمون نوع مراقبت بهداشتی و شغلهای فناوری اطلاعات که و بیشتر و کمتر در خطر برون سپاری هستند استفاده کردیم و نشان دادیم که می توان استفاده از این مدل را به منظور درک بهتر نوع شغلهای آسیب پذیر به فرآیند خروج و چرایی آن به صنایع دیگر تعمیم داد.

1-برون سپاری برابر با منبع یابی خارجی نیست.

در نوامبر 2002 اعلام شد که حدود 3.3 میلیون شغل خدماتی آمریکا برون سپاری شده اند(McCarthy, Dash, Liddell. Ross, Temkin, 2002). در فوریه ی همان سال بحث شد که پدیده ی رفتن به برون مرز  پاسخ سوال شغل اینده ی شما چیست؟ بسیاری بوده است (Engardio., 2003). این دو گزارش مجموعه ای از مطالعات بیشتر را در بر می گیرند (مانند World Edition, 2003; Economist, 2003; GartnerResearch, 2004; Gentle, 2003; Greenhouse, 2003Moran, 2003; National Association of Software andService Companies, 2003  BBC News) این مطالعات شواهدی از یک مهاجرت بزرگ کارمندان دفتری (یقه سفید) شغلهای خدماتی را نشان می دهد. پدیده ی برون سپاری یا پرون سپاری خارجی یک مسئله بزرگ در انتخابات ریاست جمهوری 2004 آمریکا بود و روزنامه های بزرگ و مجلات این مسئله را پوشش دادند. به هر حال بیشتر دانش پژوهان در مورد اسنفاده از پدیده ی برون سپاری در کارخانه های تولیدی و خدمات دیدگاه یکسانی ندارند (شکل 1).

در سال 2004 Pfannenstein & Tsai ترکیبی از چند مقاله را برای نشان دادن پدیده ی برون سپاری در خدمات ارائه کردند اما کمبود منابع پژوهشگرانه این حقیقت را انعکاس می دهد که هنوز بحث های آکادمیک زیادی در مورد این پدیده انجام نشده است. مجموعه ی نخست این مقالات در سال 2004 انتشار یافتند. مجموعه مهم دیگر این مقالات در سال 2004 مقالات اصلی ژورنال اقتصاد و تجارت هندوستان را تشکیل می داد که 15 مقاله ی علمی در مورد این پدیده را در بر می گرفت.

بنابراین بیشتر مقالات روی یک یا دو مسئله تمرکز کرده اند: برآورد چگونگی رجوع بیشتر شغلها به خارج از کشور یا ارزیابی هزینه های مستقیم یا غیر مستقیم یک برون سپاری مفید. در حالی که بحث ها بیشتر معطوف به سوددهی برون سپاری بخش خدمات است که بدون شک برای آینده ی قابل پیشبینی ادامه خواهد یافت، یک مسئله ای که نگرانی زیادی ایجاد نمی کند این است که چه شغلهایی بیشتر در آینده برای رفتن به برون مرز در خطر هستند. در یک برخورد مستقیم با مثالهای ابتدایی از واگذاری بخش خدمات از اوایل سال 1990، بیشتر مثالهای اخیر توجه گسترده ای به آن می کنند، شاید در نگاه نخست برخی از شغلهای دارای مهارت بیشتر در خطر قرار گیرند. این مقاله چارچوبی را برای مخاطب قرار دادن دلایل اجرای این پیشرفت ها تعیین می کند...

میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید.


گروه ترجمه تخصصی البرز اقدام به ترجمه مقاله " مديريت " با موضوع " نگاهی دیگر به برون سپاری: چه شغلهایی در خطر هستند و چرا؟ " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
نگاهی دیگر به برون سپاری: چه شغلهایی در خطر هستند و چرا؟
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Business Horizons
سال انتشار
2005
کد محصول
1000971
تعداد صفحات انگليسی
11
تعداد صفحات فارسی
20
قیمت بر حسب ریال
215000
نوع فایل های ضمیمه
word+pdf
حجم فایل
208 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر مقالات ترجمه شده مديريت را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوی را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 215000 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده مديريت در زمینه کلمات کلیدی زیر است:

Offshoring
Outsourcing
Healthcare
Information technology

تاریخ انتشار در سایت: 2014-06-12
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله مديريت در موسسه البرز

نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟