کاربر گرامی Skip Navigation Linksشما اینجا هستید -> صفحه اصلی > دپارتمان های گروه ترجمه تخصصی البرز > دپارتمان علوم پايه > شيمی > محصولات رشته شيمی > مقاله با ترجمه فارسی رشته شيمی > تاثیر انتشار اولتراسوند بر ویژگی های میکروبیولوژی، شیمیایی و حسی شیر خام، گرما دیده و پاستوریزه

دانلود ترجمه مقاله درباره تاثیر انتشار اولتراسوند بر ویژگی های میکروبیولوژی، شیمیایی و حسی شیر خام، گرما دیده و پاستوریزه

گروه ترجمه تخصصی البرز اقدام به ترجمه مقاله " شيمی " با موضوع " تاثیر انتشار اولتراسوند بر ویژگی های میکروبیولوژی، شیمیایی و حسی شیر خام، گرما دیده و پاستوریزه " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان مقاله انگليسي

Effect of ultrasonication on microbiological, chemical and sensory properties of raw, thermized and pasteurized milk

نویسنده/ناشر/نام مجله :
International Dairy Journal
سال انتشار
2010
کد محصول
1001010
تعداد صفحات انگليسي
7
تعداد صفحات فارسي
13
قیمت بر حسب ریال
90000
نوع فایل های ضمیمه
pdf+word
حجم فایل
643 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


سایر مقالات ترجمه شده شيمی , مجموعه مهندسی كشاورزی را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده لینک دانلود آن برای شما فعال می شود. لینک دانلود مقاله ترجمه شده به ایمیل شما هم ارسال می شود و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. در صورت تمایل می توانید با استفاده از کد دانلودی که برای شما ارسال می شود نیز به دانلود مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوی را ببینید
قیمت لینک 90000 ریال بوده و به مدت یک هفته اعتبار خواهد داشت .
Abstract

The combined effect of ultrasonication and heat treatment on microbiological, chemical and sensory properties of raw, thermized and pasteurized milk was studied. Microbiological parameters monitored included total viable counts and psychrotrophs, chemical parameters included thiobarbituric acid and volatiles determination and sensory evaluation included the monitoring of odour and taste as a function of storage time. Results showed a 1–2.1 log cfu mL_1 reduction in total viable counts and psychrotrophs for raw, thermized and pasteurized milk up to 6 days of storage. For raw and pasteurized milk ultrasonication resulted in a taste score equal to or lower than that of untreated milk. However, thermized milk, ultrasonicated for 2 min gave a higher taste score than its untreated counter part on day 4 of storage. With regard to lipid oxidation, malondialdehyde ranged between 1.20 and 1.95 mg kg_1. Finally, volatile compounds identified in all samples were mainly products of lipid oxidation that increased in concentration with sonication and storage time

چکیده

اثر ترکیبی تابش اولتراسوند و عملیات حرارت دهی بر ویژگی های میکروبیولوژکی، شیمیایی و حسی شیر خام، حرارت دیده و پاستوریزه بررسی شد. پارامترهای بیولوژیکی بررسی شده شامل شمارش ماندگاری کل و سایکوتروف ها، پارامترهای شیمیایی شامل اسید تیوباربیتوریک و تعیین مواد فررا و ارزیابی حسی شامل کنترل بو و مزه به صورت تابعی از زمان ذخیره سازی (ماندگاری) بود. نتایج کاهش 1–2.1 log cfu mL-1 در شمارش ماندگاری کل و سایکوتروف ها را برای شیر خام، حرارت دیده و پاستوریزه تا 6 روز زمان ذخیره سازی نشان دادند. برای شیر خام و پاستوریزه،  تابش اولتراسوند به امتیاز مزه برابر یا کمتر از امتیاز شیر فرآوری نشده منجر شد. با این حال شیر پاستوریزه و تحت اولتراشوند به مدت 2 دقیقه، امتیاز مزه بالاتری را نسبت به شیر فرآوری نشده در روز چهارم ذخیره سازی داشت.  با توجه به اکسایش لیپید، مالون دی آلدهید در محدوده بین 1.20  و  1.95 mg kg-1 قرار می گرفت. در نهایت ترکیبات فررا شناسایی شده در همه نمونه ها عمدتا محصولات اکسایش لیپید بودند که با افزایش تابش اولتراسوند و نیز زمان ذخیره سازی، افزایش می یافتند.

1-مقدمه

در حال حاضر، روش های جایگزین برای پاستوریزه و استریلیزه کردن گرمایی غذا کشف شده اند چرا که عملیات هار حرارتی مرسوم اغلب به تشکیل طعم های نامطلوب و از دست رفتن مواد مغذی ارزشمند می انجامد. این روش های نگهداری مواد غذایی شامل غیرفعال سازی میدان الکتریکی پالسی، میکروفیلتراسیون، بسته بندی اتمسفری اصلاح شده، انتشار (تابش) اولتراسوند و فشار هیدروستاتیکی بالا می شود.

تابش اولتراسوند با موفقیت در صنعت لبنیات برای پاکسازی تجهیزات و هموژنیزه سازی مورد استفاده بوده است. پیشنهاد می شود که این روش به فرم انتشار اولتراسوند گرمایی، قادر به کاهش شرایط دما – زمان در فرآیندها باشد تا به غیرفعال سازی میکروبی معادل انچه در فرآیندهای حرارتی متداول حاصل می شود، دست یابد. مزایای تابش اولتراسوند نسبت به پاستوریزاسیون حرارتی عبارت است از حداقل از دست رفتن طعم، همگنی بیشتر و ذخیره انرژی بسیار بیشتر.

مکانیزم غیرفعالسازی میکروبی شامل تولید امواج طولی می شود که در هنگام برخورد امواج صوتی با یک محیط مایع بوجود می آید که در مقابل این نواحی با انقباض و انبساط متناوب ایجاد می کند. این تغییر فشار سبب تشکیل حفره می شود که این در محیط مایع حباب های گازی تولید می نماید. در طی انبساط، حباب ها چگالیده شده و بهم برخورد می کنند که سبب وارد شدن شوک به امواج می شود. در مقابل، امواج شوک، نواحی با دما و فشار بالا بوجود می آورند که به غیرفعالسازی میکروبی می انجامد. به دلیل حدود دما و فشار ایجاد شده در محل، رادیکال های آزاد و دیگر نمونه های واکنش تشکیل می شوند یا ممکن است از حباب ها به محیط مایع انتقال یابند که سبب واکنش های ردوکس (اکسایش- کاهش) در این محیط می شود...خدمات ترجمه و ویرایش گروه ترجمه تخصصی البرز برای رشته شيمی

زکات علم آموزش و نشر آن است
یکی از اهداف گروه علمی البرز گسترش علم و دانش از طریق ایجاد امکان دسترسی جامعه دانشگاهی به منابع علمی است. از این رو مقالات ترجمه شده رشته شيمی در سایت گروه علمی البرز ارائه شده است. مقالات انگلیسی رایگان هستند و در همین راستا از اساتید، دانشجویان و محققان رشته شيمی دعوت می نماییم تا گروه علمی البرز را در این امر خطیر همراهی نمایند.
شما می توانید ازمنابع علمی که در اختیار دارید، درآمد کسب کرده و یا آنها را به صورت رایگان در اختیار جامعه علمی کشور قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص :
ارتباط با گروه ترجمه تخصصی البرز

نظرات کاربران به این صفحه