کاربر گرامی Skip Navigation Linksشما اینجا هستید -> صفحه اصلی > دپارتمان های گروه ترجمه تخصصی البرز > دپارتمان علوم انسانی > روانشناسی > محصولات رشته روانشناسی > مقاله با ترجمه فارسی رشته روانشناسی > نقش نوتراسوتیکال ها در مدیریت اوتیسم

دانلود ترجمه مقاله درباره نقش نوتراسوتیکال ها در مدیریت اوتیسم

گروه ترجمه تخصصی البرز اقدام به ترجمه مقاله " روانشناسی " با موضوع " نقش نوتراسوتیکال ها در مدیریت اوتیسم " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان مقاله انگليسي

The role of nutraceuticals in the management of autism

نویسنده/ناشر/نام مجله :
Saudi Pharmaceutical Journal
سال انتشار
2013
کد محصول
1001140
تعداد صفحات انگليسي
11
تعداد صفحات فارسي
22
قیمت بر حسب ریال
190000
نوع فایل های ضمیمه
word+pdf
حجم فایل
529 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


سایر مقالات ترجمه شده روانشناسی را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده لینک دانلود آن برای شما فعال می شود. لینک دانلود مقاله ترجمه شده به ایمیل شما هم ارسال می شود و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. در صورت تمایل می توانید با استفاده از کد دانلودی که برای شما ارسال می شود نیز به دانلود مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوی را ببینید
قیمت لینک 190000 ریال بوده و به مدت یک هفته اعتبار خواهد داشت .
Abstract

Autism and related disorders are increasingly prevalent behavioral syndromes of impaired verbal and nonverbal communication and socialization owing to neurodevelopmental abnormalities. The most recent estimate for the prevalence of autistic disorders is about 1% on a global scale. Etiology of autism is multifactorial and multidimensional that makes therapeutic intervention even harder. Heterogeneity of genetic factors, oxidative stress, autoimmune mechanism, and epigenetic mechanisms complicate the nature of pathogenesis of the disease. Nutraceutical approach to treat this disease is a promising strategy, especially in some areas, it is more attractive than others. This review critically analyzes the roles of vitamins and cofactors, dietary modifications and gut abnormalities, probiotics and prebiotics, phytochemicals, and environmental factors in order to determine the state of evidence in nutraceutical-based autism management practices. This article presents a systematic review of randomized- and placebocontrolled trials to examine the evidence supports the use of autism nutraceuticals. The results will be discussed in the light of all relevant evidence generated from other clinical and exploratory studies

چکیده

اوتیسم و اختلال های مرتبط با ان، که شیوع آنها به صورت فزاینده ای رو به رشد است، سندرم های رفتاری تعامل کلامی و غیرکلامی، و اجتماعی شدن هستند که به دلیل ناهنجاری های عصبی-رشدی رخ میدهند. جدیدترین مطالعات نشان می­دهند که شیوع اختلالات اوتیستیک در مقیاس جهانی 1% است. سبب شناسی اختلال اوتیسم چندعاملی و چندبعدی است که این امر مداخله درمانی را دشوارتر میسازد.  عدم تجانس عوامل ژنتیکی،  استرس اکسیداتیو، مکانیسم خودایمنی، و مکانیسمهای اپی ژنتیک، سبب پیجیده تر شدن طبیعت آسیب شناسی این اختلال شده اند. استفاده ازنوتراسوتیکال­ها برای درمان این اختلال، یک راهبرد امیدبخش، به خصوص در برخی از حوزهها است و از رویکردهای دیگر جالبتر می­باشد. این مقاله به صورت نقد و بررسی به تحلیل نقش ویتامینها و عوامل همراه با ان، اصلاحات رژیم غذایی و ناهنجاریهای روده و معده، پروبیتیکها و پریبیوتیکها، فیتوکیمیکال ها، و عوامل محیطی میپردازد تا اثربخشی فعالیت­های تغذیه محوری را که برای مدیریت این اختلال صورت گرفته است را بررسی کند. این مقاله مروری نظامدار از کوششهای کنترل شده تصادفی و دارونمایی برای نقد شواهدی ارائه میدهد که از استفاده از تغذیه درمانی در درمان اختلال اوتیستیک حمایت میکنند. نتایج با استفاده از تمامی شواهد مرتبط که از دیگرمطالعات بالینی و اکتشافی حاصل شده اند ارائه میگرد.

1-مقدمه

اختلالات طیف اوتیستسک  سندرم­های عصبی-رشدی رفتاری از تعاملات کلامی و غیرکلامی و مهارت­های اجتماعی شدن معیوب در میان کودکان هستند که شیوع آنها به طور فزاینده ای در حال رشد است. کودکان مبتلا به اختلالات طیف اوتیستیک از نقایصی در تعاملات اجتماعی؛ زبان، مکالمه و خیال پردازی؛ و در طیف علایق و فعالیت­ها رنج میبرند. در چند دهه اخیر، اصلاحاتی که در تکنیکهای تشخیصی ایجاد شده است منجر به تمیزگذاری و تغییر در استفاده از اصطلاح اختلال اوتیستیک شده است تا اوتیسم، سندرم اسپرگر، سندرم رت، و اختلال تجزیه ای کودکی را در بر گیرد. شروع اختلالات طیف اوتیستیک در سه سال اول زندگی بوده و نسبت ابتلای مردان به آنها در مقایسه به زنان 5 به 1 میباشد (سازمان بهداشت جهانی، 1992؛ فومبون، 2002؛ راپین، 2002؛ تام و برتون، 2011؛ مرکز کنترل بیماری).

اختلالات همایندی که با اختلالات طیف اوتیستیک در ارتباطند عبارتند از بیماری­های روده ای- معده­ای ، عقب ماندگی خودکارکردی و ذهنی (بولت و پوسکا، 2002؛ سویتن و همکاران.، 2003؛ بو و همکاران.، 2010). از هر 88 کودک امریکایی، یک کودک به یکی از گونه­های اختلالات طیف اوتیستیک مبتلا می­شود و شیوع جهانی این اختلالات حدود 1% است (موهل و همکاران، 2004). در سال 2002 در عربستان سعودی 45500 کودک مبتلا به اوتیسم تشخیص داده شدند (آل-یافی و همکاران، 2011). مصطفی و همکاران و برخی از دیگر از نویسندگان عقیده دارند که در حقیقت، بسیاری از موارد اوتیسم در شبه جزیره عرستان تشخیص داده نشده باقی می­ماند؛ این نویسندگان بر این باورند که شیوع اوتیسم در عمان از هر 1000 کودک برابر 1.4 و در امارات متحده عربی برابر 2.9/1000 است (مصطفی، 2011). همچنین حدود 23-20% از کودکانی که از اختلالات طیف اوتیستیک رنج میبرند، به حمله ناگهانی مرض نیز دچار میشوند بدون آنکه آسیب شناسی زیربنایی آن را نشان دهند (تئوهاریدس و ژانگ،2011).

در میان اختلالات طیف اوتیستیک، اوتیسم به طور ویژه یک سندرم شدید است که ویژگی آن نقص قهقرایی تعاملات اجتماعی و رشد مکالمه به همراه رفتارهای تکراری بسیار افراطی و محدود و نیمرخ­های انگیزشی تطابقی است (انجمن روانپزشکی امریکا، 2000). در میان افراد اوتیستیک، حدود 85% مبتلا به اوتیسم ایدیوپاتیک یا اوتیسم اولیه هستند که دلیل اصلی آن هنوز ناشناخته باقی مانده است…این مقاله ترجمه شده روانشناسی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:


Autistic spectrum disorders
Nutraceuticals

جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه و ویرایش گروه ترجمه تخصصی البرز برای رشته روانشناسی

زکات علم آموزش و نشر آن است
یکی از اهداف گروه علمی البرز گسترش علم و دانش از طریق ایجاد امکان دسترسی جامعه دانشگاهی به منابع علمی است. از این رو مقالات ترجمه شده رشته روانشناسی در سایت گروه علمی البرز ارائه شده است. مقالات انگلیسی رایگان هستند و در همین راستا از اساتید، دانشجویان و محققان رشته روانشناسی دعوت می نماییم تا گروه علمی البرز را در این امر خطیر همراهی نمایند.
شما می توانید ازمنابع علمی که در اختیار دارید، درآمد کسب کرده و یا آنها را به صورت رایگان در اختیار جامعه علمی کشور قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص :
ارتباط با گروه ترجمه تخصصی البرز

نظرات کاربران به این صفحه