Skip Navigation Linksشما اینجا هستید -> صفحه اصلی > دپارتمان های گروه ترجمه تخصصی البرز > دپارتمان علوم پزشكی > پزشكی > محصولات رشته پزشكی > مقاله با ترجمه فارسی رشته پزشكی > ترجمه مقاله در مورد مسئولیت پذیری اخلاقی و صداقت در کار پرستاری

عنوان ترجمه شده مقاله: مسئولیت پذیری اخلاقی و صداقت در کار پرستاری

فلورانس نایتینگل معتقد بود که پرستاری یک پیشه است و کار پرستاری بر تجدید بهداشت، ارتقاء سلامتی و پیشگری از بیماریست. او شفا و علاج دادن را کانون مرکزی پرستاری می دانست و به عنوان کاری پیشرو و جهانی ومبنایی برای ارتقاء سلامت افراد و جامعه از آن یاد می کرد.

دیدگاه تاریخی

فلورانس نایتینگل معتقد بود که پرستاری یک پیشه است و کار پرستاری بر تجدید بهداشت، ارتقاء سلامتی و پیشگری از بیماریست. او شفا و علاج دادن را کانون مرکزی پرستاری می دانست و به عنوان کاری پیشرو و جهانی ومبنایی برای ارتقاء سلامت افراد و جامعه از آن یاد می کرد. نایتینگل بر اهمیت مسئولیت پذیری، یکپارچگی، و صداقت در عمل تأکید داشت. او ادعا می کرد توانایی پرستاران در ایجاد روابط درمانی در امور مراقبتی، درمانی و وضوح اهداف پیش بینی می شده است. پرستاران خود در در نقش مدلها در نظر می گرفتند و با حفظ کمال، تعامل خود را با بیمار حفظ می کرده و خود را شخصاً مسئول رفتار اخلاقی خود می دانستند.

  نایتینگل در خیال خود پرستاری را به عنوان یک هنر و یک علم پرورش می داد، یک «شغل یا پیشه» و یک فرایند میان فردی از مراقبت و درمان در سرتاسر مسیر پیوسته ی زندگیست. به عنوان اولین پیشرو تئوری فمینیستی در زمینه ی مراقبت و پرستاری، او ترویج اخلاق در میان پرستاران را به عنوان راهی برای حفظ درستی و تمامیت ترویج داد و قابلیت پرستار برای مراقبت از خود را به عنوان یک مؤلفه ی الزامی معرفی نمود. مراقبت از خود شخص، فرد را قادر می سازد تا نسبت به دیگران دلسوزتر، مهربان تر، آرام تر و ملایم تر باشد. او باور دارد که وقتی پرستار از تمام وجوئ خود برای شکل دهی رابطه با تمامیت فرد مورد درمان استفاده کند به یک ایده آل اخلاقی می رسد. او علم بر درست و غلط بودن را به عنوان «ارزشهای داخلی» شناخته و از ازاین ارزشها برای یکپارچه سازی تصمیم گیری اخلاقی و مسئولیت پذیری شخصی در رفتار اخلاقی و کار حرفه ای فرد حکایت می کند. نایتینگل در واکنشهایش نسبت به پرستاران به عنوان پیشروان این عرصه، مفهوم مسئولیت پذیری اخلاقی را اینطور توصیف می کند: «هر کس که مسئولیتی دارد تنها این سؤال ساده را از خود بپرسد: چگونه می توانم این کار را به درستی انجام دهم؟ (نه اینکه چگونه می توانم همیشه خودم کار درست را انجام دهم)».

باوجود واقعیتهای جاری که مسئولیت پذیری، صداقت و پاسخگویی پرستاران را در عمل به چالش می کشند، کار نایتینگل که در نوشته ها و مشاهداتش بازتاب می گردد بر تکامل پرستاری در یک حرفه ی قابل اعتماد تکیه دارد. از لحاظ اخلاقی دفاع و اثبات تصمیمات یک فرد بر اساس ارزش ها و هنجارهای اخلاقی مناسب است. نایتینگل بادرک و انجام کار درست برای مراقبت از بیمار، وظیفه خود، و وظیفه دیگران به چالش می کشد: «ما باید سعی کنیم تا کارمان را به بهترین نحو به انجام برسانیم، چیزی که بیشتر ار بقیه ما را جذب می کند و در نتیجه ی آن «وظیفه ی خود» را می یابیم».

منشور اخلاقی انجمن پرستاران آمریکایی (ANA) به وضوح برای پرستاران شرح می دهد که جامعه از پرستاران و به طور کلی از جامعه ی بزرگ پرستاری به عنوان یک عملکرد حرفه ای چه انتظاراتی دارد. پرستاران برای عملکرد مناسب در کاری که نسبت به آن مسئول و پاسخگو هستند، راهنمایی شده و اهداف و استانداردهای عمل برای آنها ارائه می گردد. پرستاران که از نظر اخلاقی پاسخگو می باشند، در این راستا اطلاعات کسب کرده، قضاوتهای منطقی انجام داده و بر اساس آن عمل می کنند. داشتن صداقت، توجه به رفاه خود و مراقبت از خود و صداقت احساسی متکی بر حفظ مرزهای رابطه می باشد...


گروه ترجمه تخصصی البرز اقدام به ترجمه مقاله " پزشكی " با موضوع " مسئولیت پذیری اخلاقی و صداقت در کار پرستاری " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
مسئولیت پذیری اخلاقی و صداقت در کار پرستاری
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Nursing Clinics of North America
سال انتشار
2009
کد محصول
1001150
تعداد صفحات انگليسی
12
تعداد صفحات فارسی
20
قیمت بر حسب ریال
180000
نوع فایل های ضمیمه
word+pdf
حجم فایل
130 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر مقالات ترجمه شده پزشكی , پرستاری را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوی را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 180000 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده پزشكی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:Ethics
Nursing
Moral accountability
Integrity
Moral agency

تاریخ انتشار در سایت: 2014-06-25
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله پزشكی در موسسه البرز

نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟