دانلود مقاله ترجمه شده فیزیک با موضوع تشکیل غشاء نامتقارن به روش ترسیب مواد غوطه ور. I. اثر سینتیکی

عنوان مقاله انگليسي

Asymmetric membrane formation via immersion precipitation method. I. Kinetic effectنویسنده/ناشر/نام مجله :
Journal of Membrane Science
سال انتشار
1991
کد محصول
1001232
تعداد صفحات انگليسي
14
تعداد صفحات فارسي
19
قیمت بر حسب ریال
135000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
5 مگا بایت
تصویر پیش فرض


عنوان ترجمه فارسي

تشکیل غشاء نامتقارن به روش ترسیب مواد غوطه ور. I. اثر سینتیکی
سایر مقالات ترجمه شده فیزیک , شيمی , مهندسی مواد را مشاهده کنید.
کد دانلود:


کاربر گرامی، در این قسمت می توانید با وارد کردن کد دانلود که قبلا خریداری کرده اید، مقاله ترجمه شده خود را دانلود کنید. در صورتی که قبلا لینک دانلود مقاله ترجمه شده را خریداری نکرده اید، جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید قیمت لینک 135000 ریال بوده و به مدت یک هفته اعتبار خواهد داشت . همچنین می توانید از قسمت محصول دلخواه خود را بیابید. برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوی را ببینید

دانلود رایگان مقاله انگلیسی


Abstract

The kinetic effect of the phase inversion process on the membrane morphology is explored, with emphasis on the diffusion coefficient of the nonsolvent as a measure of the solvent/nonsolvent exchange rate. The diffusion coefficient is closely related to the nonsolvent tolerance of the polymer solution, which was estimated from a pseudo-ternary phase diagram of the following system: polymer: polysulfone; solvent system: a mixture of the solvent l-methyl-2-pyrrolidinone and a solvent additive (formic acid, water or ethanol); and nonsolvent: ethanol. Regardless of the kind of solvent additive employed, when the diffusion coefficient of the nonsolvent is high for a given gelation medium, then the membrane consists of a smooth, defect-free surface and macrovoid-free cross section, and is highly permeable to oxygen. However, using a polymer solution with a low diffusion coefficient results in a membrane of a rather defective morphology. Therefore, it is concluded that the diffusion coefficient of the nonsolvent is a crucial parameter in controlling membrane morphology

چکیده

اثر سینتیکی فرایند وارونگی فاز در مورفولوژی غشاء با تاکید بر ضریب نفوذ ناحلال به عنوان معیاری از سرعت مبادله حلال/ ناحلال بررسی می­شود. ضریب نفوذ بسیار وابسته به دامنه تغییرات نامحلول از محلول پلیمری می­باشد که از دیاگرام فازی شبه سه تایی سیستم زیر تخمین زده می­شود: پلیمر: پلی سولفان؛ سیستم حلال: مخلوطی از حلال 1-متیل-2-پیرولیدینون و یک حلال افزودنی (اسید فرمیک، آب یا اتانول)؛ و ناحلال: اتانول. صرف نظر از نوع حلال افزودنی به کار گرفته شده، هنگامی که ضریب نفوذ ناحلال برای یک محیط ژلی بالا باشد، پس از آن غشاء شامل یک مقطع عرضی با سطح صاف، بدون نقص و بدون فضای خالی بزرگ بوده و بسیار نفوذپذیر به اکسیژن است. با این حال، با استفاده از یک محلول پلیمری با یک ضریب نفوذ کم در یک غشاء به مورفولوژی نسبتا ناقص نتیجه می­شود. بنابراین، نتیجه می­شود که ضریب نفوذ ناحلال یک پارامتر مهم در کنترل مورفولوژی غشاء است.

کلمات کلیدی: ترسیب و ساختار غشاء؛ روش غوطه ور سازی رسوب؛ وارونگی فاز؛ ضریب انتشار

1-مقدمه

غشاء نامتقارن با یک فرایند وارونگی فاز تهیه شده است که شامل فاز جداسازی یک محلول پلیمری همگن به دو فاز می­باشد: فاز غنی از پلیمر و فاز عاری از پلیمر. اولی منجر به تشکیل غشای سفت و ساختاری می­شود در حالی که دومی منجر به یک ساختار متخلخل می­شود. بنابراین، فرآیند فاز جداسازی، مورفولوژی غشاء را تعیین می­کند، که به نوبه خود مشخصات انتقال غشاء بدست آمده را  کنترل می­کند.

در یک فرایند مرطوب یا خشک-مرطوب وارونگی فاز، خواص ترمودینامیکی محلول پلیمری و محیط ​​ژل، برخی اطلاعات درمورد تخلخل کلی یک غشاء نهایی را می­دهد اما درمورد اندازه منافذ و توزیع آنها چیزی بدست نمی­دهد ]11[. اندازه منافذ و توزیع آن عمدتا توسط اثرات سینتیکی کنترل می­شود ]1-3[. این به این معنی است که پس از غوطه وری محلول پلیمری در یک حمام انعقاد، به طور عمده انتقال جرم ساختار نامتقارن غشاء را تعیین می­کند ]2[. انتقال جرم به طور معمول توسط سرعت مبادله حلال/ ناحلال در فصل مشترک بین محلول پلیمری و محیط ​​ژلی بیان می­شود. این سرعت مبادله بستگی به دامنه تغییرات محلول پلیمری، گرانروی حلال و غیره دارد.

چندین تلاش برای بهبود مورفولوژی غشاء با تنظیم سرعت مبادله حلال/ ناحلال در فصل مشترک انجام شده است. به عنوان مثال، به طور کلی افزایش در غلظت پلیمر محلول ریخته گری سرعت ترسیب را کاهش می­دهد و منجر به انتقال در مورفولوژی از ساختار یک انگشتی به نوع اسفنجی می­شود ]1[. Cabasso و همکاران [4،5] نشان دادند که افزایش مقدار پلیمر در محلول چرخشی از نفوذپذیری هیدرولیکی غشاهای الیاف توخالی بدست آمده نتیجه می­شود....این مقاله ترجمه شده فیزیک در زمینه کلمات کلیدی زیر است:
ترسیب و ساختار غشا
روش غوطه ور سازی رسوب
وارونگی فاززکات علم آموزش و نشر آن است
یکی از اهداف گروه علمی البرز گسترش علم و دانش از طریق ایجاد امکان دسترسی جامعه دانشگاهی به منابع علمی است. از این رو مقالات ترجمه شده رشته فیزیک در سایت گروه علمی البرز ارائه شده است. مقالات انگلیسی رایگان هستند و در همین راستا از اساتید، دانشجویان و محققان رشته فیزیک دعوت می نماییم تا گروه علمی البرز را در این امر خطیر همراهی نمایند.
شما می توانید ازمنابع علمی که در اختیار دارید، درآمد کسب کرده و یا آنها را به صورت رایگان در اختیار جامعه علمی کشور قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص :
نام :


موبایل :  


ایمیل :
*


نظر :
*


نظرات کاربران به این صفحه


Skip Navigation Linksصفحه اصلی > دپارتمان های گروه ترجمه تخصصی البرز > دپارتمان فنی و مهندسی > مهندسی مواد > محصولات رشته مهندسی مواد > مقاله با ترجمه فارسی رشته مهندسی مواد > تشکیل غشاء نامتقارن به روش ترسیب مواد غوطه ور. I. اثر سینتیکی
ناحیه کاربری

 
 

وارد شوید


دانلود فایل
دانلود مقالات ترجمه شده

مقالات ترجمه شده فنی مهندسی

مهندسی فناوری اطلاعات مهندسی برق مهندسی عمران مهندسی كامپيوتر مهندسي شيمی
مهندسی مکانیک مهندسی صنايع مهندسی پليمر مهندسی پزشکی مهندسی نفت
مهندسی معدن مهندسی مواد مهندسی شهرسازی مهندسي نساجی مهندسی هوافضا
مهندسی ایمنی صنعتی مهندسی اپتیک و لیزر

مقالات ترجمه شده علوم انسانی

حسابداری مديريت روانشناسی حقوق علوم اقتصادی
تربيت بدنی و علوم ورزشی علوم تربيتی فلسفه علوم ارتباطات اجتماعی مديريت جهانگردی
مديريت اجرايی تاريخ علوم سياسی علوم اجتماعی علوم جغرافيايی
مجموعه محيط زيست باستان شناسی زبانشناسی مطالعات جهان الهیات و معارف اسلامی

مقالات ترجمه شده علوم پایه

زيست شناسی شيمی فیزیک رياضی زمين شناسی
آمار ژئوفيزيك و هواشناسی نانوفناوری

مقالات ترجمه شده علوم پزشکی

پزشكی بيوتكنولوژی پرستاری داروسازی علوم آزمايشگاهی
دامپزشكی دندانپزشكی

مقالات ترجمه شده کشاورزی

مجموعه مهندسی كشاورزی مجموعه مهندسی منابع طبيعی

مقالات ترجمه شده هنر

معماری معماری داخلی
تماس با ما

آدرس دفتر تهران

خیابان ولیعصر، زرتشت غربی، بعد از بیمارستان مهر، پلاک 86 واحد 3
تلفن تماس 02188972928
مدیریت گروه 09124677115
مدیریت فناوری اطلاعات
09124648967
آدرس دفتر کرج
البرز - نظرآباد - الغدیر جنوبی، کوچه غدیر 4 (کوچه شهید بذرپاچ) ساختمان ستاره طبقه چهارم پلاک 6
تلفن تماس 02645344101
دعوت به همکاری