کاربر گرامی Skip Navigation Linksشما اینجا هستید -> صفحه اصلی > دپارتمان های گروه ترجمه تخصصی البرز > دپارتمان فنی و مهندسی > مهندسی مواد و متالوژی > محصولات رشته مهندسی مواد و متالوژی > مقاله با ترجمه فارسی رشته مهندسی مواد و متالوژی > رشد کریستال و خصوصیات سوسوزنی Cs2NaGdBr6:Ce+3

دانلود ترجمه مقاله درباره رشد کریستال و خصوصیات سوسوزنی Cs2NaGdBr6:Ce+3

گروه ترجمه تخصصی البرز اقدام به ترجمه مقاله " فیزیک " با موضوع " رشد کریستال و خصوصیات سوسوزنی Cs2NaGdBr6:Ce+3 " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان مقاله انگليسي

Crystal Growth and Scintillation Properties of Cs2NaGdBr6:Ce+3

نویسنده/ناشر/نام مجله :
IEEE TRANSACTIONS ON NUCLEAR SCIENCE
سال انتشار
2013
کد محصول
1001361
تعداد صفحات انگليسي
6
تعداد صفحات فارسي
10
قیمت بر حسب ریال
90000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
1 مگا بایت
تصویر پیش فرض


سایر مقالات ترجمه شده فیزیک , شيمی , مهندسی مواد و متالوژی را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده لینک دانلود آن برای شما فعال می شود. لینک دانلود مقاله ترجمه شده به ایمیل شما هم ارسال می شود و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. در صورت تمایل می توانید با استفاده از کد دانلودی که برای شما ارسال می شود نیز به دانلود مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوی را ببینید
قیمت لینک 90000 ریال بوده و به مدت یک هفته اعتبار خواهد داشت .
Abstract

Single crystals of Cs2NaGdBr6  with different Ce+3   activator concentrations were grown by a two-zone Bridgman method. This new compound belongs to a large elpasolite halide (A2BLnX6)  family. Many of these elpasolite compounds have shown high luminosity, good energy resolution and excellent proportionality in comparison to traditional scintillators such as CsI and NaI; therefore, they are particularly attractive for gamma-ray spectroscopy applications. This study investigated the scintillator properties of Cs2NaGdBr6:Ce+3   crystals as a new material for radiation detection. Special focus has been placed on the effects of activator concentration (0 to 50 mol.%) on the photoluminescence responses. Results of structural refinement, photoluminescence, radioluminescence, lifetime and proportionality measurements for this new compound are reported

چکیده

کریستال های Cs2NaGdBr6  با غلظت فعال Ce+3 به روش بريجمن رشد داده شدند. این ترکیب جدید متعلق به خانواده هالید elpasolite است. بسیاری از این ترکیب های elpasolite دارای درخشندگی بالا، وضوح انرژی خوب و تناسب بسیار عالی در مقایسه با سوسوزن CsI و NaI است. بنابراین، آنها به خصوص برای کاربردهای طیف سنجی اشعه گاما جذاب هستند. این مطالعه به بررسی خصوصیات سوسوزنی کریستال های Cs2NaGdBr6:Ce+3 ، به عنوان یک ماده جدید برای تشخیص اشعه می پردازد و توجه ویژه ای به اثرات غلظت فعال در آزمایش های فوتولومینسانس می کند. نتایج پالایش ساختاری، فوتولومینسانس ، رادیولومینسانس ، اندازه گیری های طول عمر و تناسب برای این ترکیب جدید گزارش شده است.

کلمات کلیدی :هالید ، رادیولومینسانس ، فوتولومینسانس سوسوزنی ، elpasolite

1- مقدمه

هالید فعال کوریم بیانگر یک خانواده جدید از سوسوزن های معدنی با کارایی و درخشندگی بالا،  وضوح خوب، و تناسب بسیار عالی در مقایسه با سوسوزن های سنتی مانند CsI  یا NaI است. این ویژگی به خصوص برای برنامه های کاربردی پیشرفته طیف سنجی اشعه گاما جالب توجه است.  در میان بسیاری از این ترکیبات هالید، دو گروه از مواد از جمله هالوژن های سه گانه ، هالید های elpasoliteدر دهه گذشته به طور فعال دنبال شده اند. بعضی از ترکیبات هالید elpasolite مبتنی بر لیتیوم نیز نتایج بسیار امیدوار کننده از نوترون یاب حرارتی و گاما نشان داده اند. عملکرد منحصر به فرد نمایش گذاشته شده توسط این مواد جدید منجر به تسریع در تحقیق درباره اکتشاف اولیه مواد و برنامه های کاربردی دستگاه های پیشرفته شده است...این مقاله ترجمه شده فیزیک در زمینه کلمات کلیدی زیر است:
Eplasolite
halides
radioluminescence
scintillator photoluminescence

جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه و ویرایش گروه ترجمه تخصصی البرز برای رشته فیزیک

زکات علم آموزش و نشر آن است
یکی از اهداف گروه علمی البرز گسترش علم و دانش از طریق ایجاد امکان دسترسی جامعه دانشگاهی به منابع علمی است. از این رو مقالات ترجمه شده رشته فیزیک در سایت گروه علمی البرز ارائه شده است. مقالات انگلیسی رایگان هستند و در همین راستا از اساتید، دانشجویان و محققان رشته فیزیک دعوت می نماییم تا گروه علمی البرز را در این امر خطیر همراهی نمایند.
شما می توانید ازمنابع علمی که در اختیار دارید، درآمد کسب کرده و یا آنها را به صورت رایگان در اختیار جامعه علمی کشور قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص :
ارتباط با گروه ترجمه تخصصی البرز

نظرات کاربران به این صفحه