کاربر گرامی Skip Navigation Linksشما اینجا هستید -> صفحه اصلی > دپارتمان های گروه ترجمه تخصصی البرز > دپارتمان علوم انسانی > مديريت > محصولات رشته مديريت > مقاله با ترجمه فارسی رشته مديريت > ارتباط بین نوع شخصیت و ویژگی ریاست خدمتگزار توانمند

دانلود ترجمه مقاله درباره ارتباط بین نوع شخصیت و ویژگی ریاست خدمتگزار توانمند

گروه ترجمه تخصصی البرز اقدام به ترجمه مقاله " روانشناسی " با موضوع " ارتباط بین نوع شخصیت و ویژگی ریاست خدمتگزار توانمند " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان مقاله انگليسي

The Relationship Between Personality Type and the Servant Leadership Characteristic of Empowerment

نویسنده/ناشر/نام مجله :
Procedia - Social and Behavioral Sciences
سال انتشار
2014
کد محصول
1001386
تعداد صفحات انگليسي
9
تعداد صفحات فارسي
22
قیمت بر حسب ریال
170000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
394 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


سایر مقالات ترجمه شده روانشناسی , مديريت را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده لینک دانلود آن برای شما فعال می شود. لینک دانلود مقاله ترجمه شده به ایمیل شما هم ارسال می شود و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. در صورت تمایل می توانید با استفاده از کد دانلودی که برای شما ارسال می شود نیز به دانلود مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوی را ببینید
قیمت لینک 170000 ریال بوده و به مدت یک هفته اعتبار خواهد داشت .
Abstract

There is an increasing interest in spirituality in all facets of life including the workplace. Spirituality and its association with workplace leadership is a compelling issue for management professionals. Leaders who practice principles of servant leadership address spiritual development in themselves and others. Lewis, Spears, and Lafferty (2008) emphasized that “organizations are the way they are because of the personalities of the leaders” (p. 15). The principal purpose of the subject research was exploration of the intersection between Jungian analytical psychology formulated in personality type theory and Greenleaf’s servant leadership philosophy; specifically the behavioral characteristic of empowerment. Personality preference was represented by four predictor variables per the four dimensions of the Myers Briggs Type Indicator® (MBTI®). Servant leadership empowerment was measured by a subscale of the Servant Leadership Profile - Revised©. Four demographic control variables were used in the study. Hypothesized relationships were tested using multiple hierarchical regression on data collected from a sample of 107 participants. After assuring that the transformed data met the analytical requirements, a regression model was constructed to assess the hypothesized relationships between servant leadership empowerment

چکیده

تمایل روز افزونی در همه زمینه های زندگی از جمله در محل کار نسبت به معنویت وجود دارد. معنویت و ارتباط آن با ریاست در محل کار مسئله‌ای جدایی ناپذیر برای حرفه ی مدیریت است. رهبرانی که اصول ریاست خدمتگزار انه را به شکل عملی در می آورند، به توسعه معنوی در خود و دیگران کمک می کنند. لوئیس ، بریتنی ، و لافرتی، 2008) تاکید دارند که " سازمان با توجه به شخصیت رهبران  خود شکل می گیرند" (ص 15) . هدف اصلی پژوهش، موضوع اکتشاف تلاقی بین روانشناسی تحلیلی فرموله شده ی جونگیان با نظریه نوع شخصیت و فلسفه رهبری خدمتگزار گرینفیل و به طور خاص ویژگی رفتاری توانمندسازی است. اولویت شخصیتی با چهار متغیر پیش بینی کننده در هر چهار بعد از مایرز بریگز ® ( MBTI ® ) نشان داده شده اند. © تجدید نظر شده - توانمندسازی رهبری خدمتگزار با یک مقیاس از نمایش رهبری خدمتگزار اندازه گیری شد. چهار متغیر کنترل جمعیت شناسی در مطالعه مورد استفاده قرار گرفت. روابط فرض شده با استفاده از رگرسیون چندگانه سلسله مراتبی و بر اساس داده های جمع آوری شده از یک نمونه متشکل از 107 شرکت کننده مورد بررسی قرار گرفت. پس از اطمینان از اینکه داده های تبدیل شده الزامات تحلیلی را دارند، مدل رگرسیون برای ارزیابی فرضیه روابط بین توانمندسازی رهبری خدمتگزار ساخته شد.

کلید واژه ها: نوع شخصیت. MBTI. رهبری خدمتگزارانه، توانمندسازی.

1. مقدمه

این مطالعه فرض میکند که درک بهتر از هر دو رفتار انسان روانی و نظریه رهبری را می توان با شناسایی ارتباط بین شناخت نوع شخصیت در روانشناسی جونگیان که در MBTI ® موجود است و ویژگی رهبری خدمتگزارانه‌ی توانمندسازی به دست آورد. تحقیقات کافی در بررسی تجربی رابطه بین نظریه نوع جونگیان و مطالعات (1970) فلسفه رهبری خدمتگزارانه‌ی گرینلیف وجود ندارد. شناسایی ارتباط بین ویژگی رهبری خدمتگزارانه‌ی توانمندسازی و اولویتهای شخصیتی MBTI ® در رهبران به عنوان مسیر بینش برای پرورش معنویت در محیط کار مشکل پژوهش بود که در مطالعه حاضر بدان پرداخته شد.

نظریه رهبری معنوی به عنوان نظریه‌ی رهبری اتفاقی با هدف تحول سازمانی ایجاد شد (کلنک، 2005) که با ایجاد "مقدار تجانس در سراسر راهبرد، تیم توانمند سازی شده و سطوح فردی و در نهایت، تقویت سطوح بالاتری از تعهد سازمانی، بهره وری، و کارمند خوب بودن " عملی شد..این مقاله ترجمه شده روانشناسی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:
Personality type
MBTI
servant leadership
empowerment

جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه و ویرایش گروه ترجمه تخصصی البرز برای رشته روانشناسی

زکات علم آموزش و نشر آن است
یکی از اهداف گروه علمی البرز گسترش علم و دانش از طریق ایجاد امکان دسترسی جامعه دانشگاهی به منابع علمی است. از این رو مقالات ترجمه شده رشته روانشناسی در سایت گروه علمی البرز ارائه شده است. مقالات انگلیسی رایگان هستند و در همین راستا از اساتید، دانشجویان و محققان رشته روانشناسی دعوت می نماییم تا گروه علمی البرز را در این امر خطیر همراهی نمایند.
شما می توانید ازمنابع علمی که در اختیار دارید، درآمد کسب کرده و یا آنها را به صورت رایگان در اختیار جامعه علمی کشور قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص :
ارتباط با گروه ترجمه تخصصی البرز

نظرات کاربران به این صفحه