کاربر گرامی Skip Navigation Linksشما اینجا هستید -> صفحه اصلی > دپارتمان های گروه ترجمه تخصصی البرز > دپارتمان فنی و مهندسی > مهندسی كامپيوتر > محصولات رشته مهندسی كامپيوتر > مقاله با ترجمه فارسی رشته مهندسی كامپيوتر > یک الگوریتم موازی برای مسئله ی بهترین میزان سازی نابرابریهای k

دانلود ترجمه مقاله درباره یک الگوریتم موازی برای مسئله ی بهترین میزان سازی نابرابریهای k

گروه ترجمه تخصصی البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی كامپيوتر " با موضوع " یک الگوریتم موازی برای مسئله ی بهترین میزان سازی نابرابریهای k " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان مقاله انگليسي

A Parallel Algorithm for the Best k-mismatches Alignment Problem

نویسنده/ناشر/نام مجله :
Euromicro International Conference on Parallel, Distributed, and Network-Based Processing
سال انتشار
2014
کد محصول
1001600
تعداد صفحات انگليسي
4
تعداد صفحات فارسي
13
قیمت بر حسب ریال
60000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
349 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


سایر مقالات ترجمه شده مهندسی كامپيوتر را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده لینک دانلود آن برای شما فعال می شود. لینک دانلود مقاله ترجمه شده به ایمیل شما هم ارسال می شود و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. در صورت تمایل می توانید با استفاده از کد دانلودی که برای شما ارسال می شود نیز به دانلود مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوی را ببینید
قیمت لینک 60000 ریال بوده و به مدت یک هفته اعتبار خواهد داشت .
Abstract

We propose a parallel algorithm that solves the best k-mismatches alignment problem against a genomic reference using the “one sequence/multiple processes” paradigm and distributed memory. Our proposal is designed to take advantage of a computing cluster using MPI (Message Passing Interface) for communication. Our solution distributes the reference among different nodes and each sequence is processed concurrently by different nodes. When a (putative) best solution is found, the successful process propagates the information to other nodes, reducing search space and saving computation time

The distributed algorithm was developed in C++ and optimized for the PLX and FERMI supercomputers, but it is compatible with every OpenMPI-based cluster. It was included in the ERNE (Extended Randomized Numerical alignEr) package, whose aim is to provide an all-inclusive set of tools for short reads alignment and cleaning. ERNE is free software, distributed under the Open Source License (GPL V3) and can be downloaded at: http://erne.sourceforge.net. The algorithm described in this work is implemented in the ERNE-PMAP and ERNE-PBS5 programs, the former designed to align DNA and RNA sequences, while the latter is optimized for bisulphite-treated sequences

چکیده

 ما الگوریتمی موازی را مورد پیشنهاد قرار میدهیم که بهترین مسئلهی میزان سازی نابرابریهای k را با استفاده از الگوی "یک دنباله/فرآیندهای چندگانه" و حافظهی گسترده در برابر یک ارجاع ژنومی حل مینماید. پیشنهاد ما با این هدف طراحی گردیده است که بتواند با استفاده از MPI (واسط گذردهی پیام) برای ارتباطات از یک خوشهی پردازش بهره برد. راهکار ما این ارجاع را در میان گرههای مختلف توزیع مینماید و هر دنباله به طور همزمان به وسیلهی گرههایی مختلف مورد پردازش قرار میگیرد. هنگامی که بهترین راهکار (فرضی) یافت شد، این فرآیند موفقیت آمیز اطلاعات را به دیگر گرهها انتشار میدهد و فضای جستجو را کاهش داده و در نتیجه باعث صرف جویی در زمان محاسبه میشود.

الگوریتم توزیعی در ++C ساخته شد و در جهت استفاده به وسیلهی ابر رایانههای PLX و FERMI ارتقاء داده شد، اما این الگوریتم با هر خوشهی OpenMPI مبنا سازگار است. این الگوریتم در بستهی Er) ERNE همتراز عددی تصادفی گسترش یافته) جای داده شده بود، که هدف آن فراهم آوردن مجموعهای جامع و کامل از ابزارها در جهت همتراز سازی و پاک سازی نمودن خواندنهای کوتاه است. ERNE یک نرم افزار رایگان است که با مجوز منبع آزاد (GPL V3) توزیع گردیده است و میتوان آن را از وب سایت: http://erne.sourceforge.net دانلود نمود. الگوریتم توضیح داده شده در این کار در برنامههای ERNE-PMAP و ERNE-PBS5 مورد استفاده قرار میگیرند که برنامهی اول برای همتراز ساختن دنبالههای DNA وRNA طراحی شده است، در حالی که برنامهی دوم برای دنبالههای عمل شده با بی سولفیت ارتقاء داده شده است.

1- مقدمه

پیدایش NGS (ترتیب گذاری نسل بعدی)، که برای اولین بار در سال 2005 پدیدار گردید، حوزهی زیست اطلاعات را دچار تغییر و تحول نموده و چشم اندازهایی جدید و غیر قابل تصور را در تحقیقات باز کرده است. ترتیب دهندههای اصلی قادر به تولید مقادیر عظیمی از اطلاعات و با هزینهای بسیار پایین و در ظرف چند روز هستند. ترتیب دهندهها مجموعهای از دنبالههای کوتاه (به نام "خواندنها") را به ترتیب الفبایی {A, C, G, T, N} به وجود میآورند. چهار حرف ابتدا نمایانگر بنهای نوکلئوتید هستند که امکان دارد تا در یک ژنوم وجود داشته باشند..این مقاله ترجمه شده مهندسی كامپيوتر در زمینه کلمات کلیدی زیر است:

Parallel Algorithm

جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه و ویرایش گروه ترجمه تخصصی البرز برای رشته مهندسی كامپيوتر

زکات علم آموزش و نشر آن است
یکی از اهداف گروه علمی البرز گسترش علم و دانش از طریق ایجاد امکان دسترسی جامعه دانشگاهی به منابع علمی است. از این رو مقالات ترجمه شده رشته مهندسی كامپيوتر در سایت گروه علمی البرز ارائه شده است. مقالات انگلیسی رایگان هستند و در همین راستا از اساتید، دانشجویان و محققان رشته مهندسی كامپيوتر دعوت می نماییم تا گروه علمی البرز را در این امر خطیر همراهی نمایند.
شما می توانید ازمنابع علمی که در اختیار دارید، درآمد کسب کرده و یا آنها را به صورت رایگان در اختیار جامعه علمی کشور قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص :
ارتباط با گروه ترجمه تخصصی البرز

نظرات کاربران به این صفحه