کاربر گرامی Skip Navigation Linksشما اینجا هستید -> صفحه اصلی > دپارتمان های گروه ترجمه تخصصی البرز > دپارتمان فنی و مهندسی > مهندسی پزشکی > محصولات رشته مهندسی پزشکی > مقاله با ترجمه فارسی رشته مهندسی پزشکی > رخدادهای تتای مشاهده شده در EEG پوست سر انسان در حین جهت یابی مجازی- توزیع فضایی و وابستگی وظیفه

دانلود ترجمه مقاله درباره رخدادهای تتای مشاهده شده در EEG پوست سر انسان در حین جهت یابی مجازی- توزیع فضایی و وابستگی وظیفه

گروه ترجمه تخصصی البرز اقدام به ترجمه مقاله " پزشكی " با موضوع " رخدادهای تتای مشاهده شده در EEG پوست سر انسان در حین جهت یابی مجازی- توزیع فضایی و وابستگی وظیفه " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان مقاله انگليسي

THETA EPISODES OBSERVED IN HUMAN SCALP EEG DURING VIRTUAL NAVIGATION - SPATIAL DISTRIBUTION AND TASK DEPENDENCE

نویسنده/ناشر/نام مجله :
Neural Information Processing
سال انتشار
2002
کد محصول
1001726
تعداد صفحات انگليسي
5
تعداد صفحات فارسي
8
قیمت بر حسب ریال
60000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
575 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


سایر مقالات ترجمه شده پزشكی , مهندسی پزشکی را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده لینک دانلود آن برای شما فعال می شود. لینک دانلود مقاله ترجمه شده به ایمیل شما هم ارسال می شود و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. در صورت تمایل می توانید با استفاده از کد دانلودی که برای شما ارسال می شود نیز به دانلود مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوی را ببینید
قیمت لینک 60000 ریال بوده و به مدت یک هفته اعتبار خواهد داشت .
Abstract

We investigated the theta oscillation in human scalp EEG during virtual spatial navigation task in order to elucidate the functional role of theta oscillation and contributory cortical areas. It was found that prominent theta activity appears over the frontal midline (Fm). The significant change of the theta amplitude is found not only around the Fm region but also over the centro-parietal region during learning the route to a goal in a novel maze. It is concluded that both the frontal cortex and the centroparietal cortical areas contribute to learning during spatial navigation. These results suggest that the development of the brain network during spatial learning is managed by the cooperation between the hntal cortex and the hippocampus, possibly by synchronization

چکیده

ما نوسانات تتا را در EEG پوست سر انسان در حین جهت یابی مجازی توزیع فضایی مورد مطالعه قرار دادیم تا نقش عملکردی نوسانات تتا و مناطق قشری کمک­ کننده مشخص کنیم. به این موضوع پی بردیم که فعالیت تتای برجسته در خط میانی قدامی (Fm) ظاهر می­شود. تغییرات قابل توجه دامنه ی تتا نه تنها در اطراف منطقه­ ی Fm بلکه در منطقه­ ی میانی-آهیان ه­ای نیز در حین یادگیری مسیر رسیدن به یک هدف در یک ماز جدید مشاهده می­شود. به این نتیجه رسیدیم که هم قشر قدامی و هم مناطق قشری آهیان ه­ای در یادگیری حین جهت­ یابی فضایی نقش دارند. این نتایج حاکی از این امر می­ باشند که توسعه­ ی شبکه­ ی مغزی در حین یادگیری فضایی با هماهنگی بین قشر قدامی و هيپوکامپ و احتمالاً با همزمان سازى اداره می­شود.

1-مقدمه

این موضوع شناخته شده است که وقتی جوندگان آزادانه در یک محیط می­دوند، نوسانات منظم پتانسیل میدان محلی در حدود 4-12 هرتز در هیپوکمپ دارند. مطابق با تئوری نقشه­ ی ادراکی (اوکیف و نادل، [1])، فعالیت جمعی سلول­های هیپوکمپ با جهت­ یابی هیپوکمپ مرتبط است.  به رابطه ­ای جالب بین ریتم تتا و فضا در منبع [2] توسط اوکیف و رکی با عنوان «تقدم فاز تتا» پی برده شد. این رابطه بدین گونه است که زمان­ های جهش سلول هیپوکمپ به فاز نوسان تتای میدان محلی وابسته است و این امر به صورتی خاص در حین تغییر با تقدم موقعیت روی می ­دهد. تحلیل بیش از پیش نشان می­دهد که تقدم فاز تتا نه تنها الگوی خاص سلول­ های تکی را می­دهد بلکه روابط فازی منسجمی را نیز بین سلول­ ها (اسکاگز و همکاران [3]) یا روابط فازی بین زیرحوزه های شکل­ گیری هیپوکمپ (یاماگوچی و همکاران [4]) ایجاد می­کند. آن­ها این گونه نتیجه­ گیری نمودند که هیپوکمپ از کدگذاری فازی با استفاده از ریتم تتا برای حافظه ­ی اتفاقی (ساتو و یاماگوچی [5]) و جهت­گیری فضایی (واگاتسوما و یاماگوچی [6]) استفاده می­کند...این مقاله ترجمه شده پزشكی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:


HUMAN SCALP EEG

جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه و ویرایش گروه ترجمه تخصصی البرز برای رشته پزشكی

زکات علم آموزش و نشر آن است
یکی از اهداف گروه علمی البرز گسترش علم و دانش از طریق ایجاد امکان دسترسی جامعه دانشگاهی به منابع علمی است. از این رو مقالات ترجمه شده رشته پزشكی در سایت گروه علمی البرز ارائه شده است. مقالات انگلیسی رایگان هستند و در همین راستا از اساتید، دانشجویان و محققان رشته پزشكی دعوت می نماییم تا گروه علمی البرز را در این امر خطیر همراهی نمایند.
شما می توانید ازمنابع علمی که در اختیار دارید، درآمد کسب کرده و یا آنها را به صورت رایگان در اختیار جامعه علمی کشور قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص :
ارتباط با گروه ترجمه تخصصی البرز

نظرات کاربران به این صفحه