کاربر گرامی Skip Navigation Linksشما اینجا هستید -> صفحه اصلی > دپارتمان های گروه ترجمه تخصصی البرز > دپارتمان فنی و مهندسی > مهندسی فناوری اطلاعات > محصولات رشته مهندسی فناوری اطلاعات > مقاله با ترجمه فارسی رشته مهندسی فناوری اطلاعات > بررسی پروتکل های مسیریابی در شبکه های حسگر بی سیم

دانلود ترجمه مقاله درباره بررسی پروتکل های مسیریابی در شبکه های حسگر بی سیم

گروه ترجمه تخصصی البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی فناوری اطلاعات " با موضوع " بررسی پروتکل های مسیریابی در شبکه های حسگر بی سیم " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان مقاله انگليسي

Survey of routing protocols in wireless sensor networks

نویسنده/ناشر/نام مجله :
International Journal of Sensors and Sensor Networks
سال انتشار
2014
کد محصول
1001840
تعداد صفحات انگليسي
6
تعداد صفحات فارسي
18
قیمت بر حسب ریال
115000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
274 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


سایر مقالات ترجمه شده مهندسی فناوری اطلاعات , مهندسی كامپيوتر را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده لینک دانلود آن برای شما فعال می شود. لینک دانلود مقاله ترجمه شده به ایمیل شما هم ارسال می شود و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. در صورت تمایل می توانید با استفاده از کد دانلودی که برای شما ارسال می شود نیز به دانلود مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوی را ببینید
قیمت لینک 115000 ریال بوده و به مدت یک هفته اعتبار خواهد داشت .در ادامه می توانید بخش هایی از مقاله ترجمه شده " بررسی پروتکل های مسیریابی در شبکه های حسگر بی سیم" را مشاهده کنید.

Abstract

WSN is one of the most commonly communication tools used in many areas at the life, in both civilians and militaries. These networks composite from a large number of very small devices called sensor nodes. The sensor nodes communicate together by many wirelessly strategies. These communication strategies administrated by routing protocols. There are different types of routing protocol. This paper present and classify these protocols into many categories depending on set of metrics like their infrastructure, their functionalities, the level of privacy and security, or the application which used for it. This paper studied the availability and the reliability of each class of these routing protocols, and the energy consumption of each protocols. Depending on these criteria and other criteria, any future works may use this study to improving these protocols and used them in another types of networks

چکیده

 WSN یکی از رایج ترین ابزارهای ارتباطی است که در زمینه های نظامی و غیرنظامی بسیاری در زندگی استفاده می شود. این شبکه ها از تعداد زیادی وسایل بسیار کوچک به نام گره های حسگر تشکیل می شوند. گره های حسگر به وسیله ی استراتژی های بی سیم زیادی با هم ارتباط برقرار می کنند.
این استراتژی های ارتباط توسط پروتکل های مسیریابی اداره می شوند. انواع مختلفی از پروتکل های مسیریابی وجود دارند. این مقاله این پروتکل ها را بسته به مجموعه متریک هایی مانند زیرساختار، وظیفه مندی، سطح محرمانگی و امنیت یا اپلیکیشنی که پروتکل برای آن به کار رفته است، به چند دسته طبقه بندی می کند. این مقاله دسترس پذیری و قابلیت اطمینان هر کلاس از این پروتکل های مسیریابی و مصرف انرژی هر پروتکل را مطالعه می نماید. بسته به این معیار و معیارهای دیگر، هر کار آتی ممکن است این مطالعه را برای بهبود این پروتکل ها به کار برده و از آن ها در انواع دیگر شبکه ها استفاده کند.

کلمات کلیدی: WSN، پروتکل های مسیریابی، حسگرها، ارتباطات بی سیم

1-مقدمه

انگیزه ی اصلی برای پزوهش در مورد WSN نتیجه ی تصور Smart Dust در اواخر دهه ی 90 است. این تصور مستلزم یک بستر یک­پارچه ی محاسبه، ارتباط و حس کردن (sensing) متشکل از تعداد زیادی وسیله ی بسیار کوچک است که اپلیکیشن هایی مانند مونیتورینگ انبوه محیط و خانه / اداره ی هوشمند را میسرمی سازد[1] .

یک WSN معمولی که در literature پژوهش با آن مواجه می شویم، از تعداد زیادی حسگر کوچک، ارزان و محدود از نظر منبع و هم چنین تعداد کمی ایستگاه پایه یا چاهک تشکیل می شود. در بیشتر تنظیمات WSN، حسگرها داده ها را از محیط جمع آوری کرده و آن را قدم به قدم به چاهک می فرستند. چاهک یک موجودیت قدرتمند است که ممکن است به عنوان دروازه ای یه یک شبکه ی دیگر، یک مرکز پردازش یا انبار داده، یا یک نقطه ی دسترسی برای واسط انسانی کار کند. قرارگیری WSN می تواند به صورت ad hoc باشد. ممکن است WSN در یک مقیاس بزرگ سرتاسر یک ناحیه ی جغرافیایی در محیط های جنگی قرار بگیرد...خدمات ترجمه و ویرایش گروه ترجمه تخصصی البرز برای رشته مهندسی فناوری اطلاعات

زکات علم آموزش و نشر آن است
یکی از اهداف گروه علمی البرز گسترش علم و دانش از طریق ایجاد امکان دسترسی جامعه دانشگاهی به منابع علمی است. از این رو مقالات ترجمه شده رشته مهندسی فناوری اطلاعات در سایت گروه علمی البرز ارائه شده است. مقالات انگلیسی رایگان هستند و در همین راستا از اساتید، دانشجویان و محققان رشته مهندسی فناوری اطلاعات دعوت می نماییم تا گروه علمی البرز را در این امر خطیر همراهی نمایند.
شما می توانید ازمنابع علمی که در اختیار دارید، درآمد کسب کرده و یا آنها را به صورت رایگان در اختیار جامعه علمی کشور قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص :
ارتباط با گروه ترجمه تخصصی البرز

نظرات کاربران به این صفحه