Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده مهندسی مکانیک /

عنوان ترجمه شده مقاله: نانوکامپوزیت ها به عنوان مواد پیشرفته برای صنعت هوا و فضا

نانوکامپوزیتهای پلیمری، متشکل از نانوذرات پراکنده در ماتریس پلیمری، به علت داشتن خواص جذاب پرکننده های نانوساختاری، به عنوان نانولوله های کربنی و سیلیکات های لایه ای توجه زیادی را به خود جلب کرده اند.

Abstract

Polymer nanocomposites, consisting of nanoparticles dispersed in polymer matrix, have gained interest due to the attractive properties of nanostructured fillers, as carbon nanotubes and layered silicates. Low volume additions (1- 5%) of nanoparticles provide properties enhancements comparable to those achieved by conventional loadings (15- 40%) of traditional fillers

Structural nanocomposites represent reinforcement structures based on carbon or glass fibers embedded into polymeric matrix modified with nanofillers

Structural composites are the most important application of nanaocomposites, in aerospace field, as, laminates and sandwich structures. Also, they can by used as anti-lightning, anti-radar protectors and paints. The paper presents the effects of sonic dispersion of carbon nanotubes and montmorrilonite on the mechanical, electrical, rheological and trybological properties of epoxy polymers and laminated composites, with carbon or glass fiber reinforcement, with nanoadditivated epoxy matrix. One significant observation is that nanoclay contents higher than 2% wt generate an increase of the resin viscosity, from 1500 to 50000- 100000 cP, making the matrix impossible to use in high performance composites

Also, carbon nanotubes provide the resin important electrical properties, passing from dielectric to semi- conductive class. These effects have also been observed for fiber reinforced composites

Contrarily to some opinions in literature, the results of carbon nanotubes or nanoclays addition on the mechanical characteristics of glass or carbon fiber composites seem to be rather low

چکیده

نانوکامپوزیتهای پلیمری، متشکل از نانوذرات پراکنده در ماتریس پلیمری، به علت داشتن خواص جذاب پرکننده های نانوساختاری، به عنوان نانولوله های کربنی و سیلیکات های لایه ای توجه زیادی را به خود جلب کرده اند. افزودنی های حجمی کم (1- 5٪) نانوذرات، خواص پیشرفته و قابل مقایسه ای را با خواص به دست آمده از بارگذاری مرسوم پرکننده های سنتی ارائه کرده است (15- 40٪).

نانوکامپوزیت های ساختاری، ساختارهای تقویتی مبتنی بر الیاف کربن یا شیشه ای تعبیه شده در داخل ماتریس پلیمری اصلاح شده را با پرکننده های نانویی نشان می­دهد.

کامپوزیت های ساختاری، مهمترین کاربردهای نانوکامپوزیت ها در زمینه هوا فضا، به عنوان ورقه و ساختارهای ساندویچی هستند. همچنین، آنها می­توانند به عنوان پشتوانه های ضد رعد و برق، ضد رادار و رنگ استفاده شوند. این مقاله اثرات پراکندگی صوتی نانولوله های کربنی و مونتموریلونیت را بر روی خواص مکانیکی، الکتریکی، رئولوژیکی و تریبولوژیکی پلیمرهای اپوکسی و کامپوزیت های چند لایه، با الیاف کربن یا شیشه ای تقویتی، با ماتریس اپوکسی نانو افزوده شده ارائه می­دهد. یکی از مشاهدات مهم این است که مقادیر نانورس بالاتر از 2٪ وزنی، یک افزایش از 1500 تا 50000- 100000 cp در ویسکوزیته رزین ایجاد می­کند، که منجر به ساخت ماتریس غیر ممکن برای استفاده در کامپوزیت های با کارایی بالا می­شود.

همچنین، نانولوله های کربنی، خواص الکتریکی مهم رزین را با عبور از دسته دی الکتریک به نیمه رسانا فراهم می­کنند. این اثرات نیز برای کامپوزیت های الیاف تقویت شده مشاهده شده است.

در مقابل برخی از نظرات در متون، به نظر می­رسد نتایج حاصل از نانولوله های کربنی و یا افزودن نانورس در خصوصیات مکانیکی کامپوزیت های الیاف شیشه یا کربن کم باشد.

1. مقدمه

مواد کامپوزیت متشکل از تقویت کننده های الیاف با مواد ماتریس به هم متصل شده اند. الیاف ها عوامل تقویت کننده ای هستند که فرصت تغییر سختی و مقاومت مواد را با جهت بارگذاری می­دهد. خواص الیاف تقویتی مانند استحکام بالا و سختی و تراکم کم همراه با موارد ماتریس پلیمری مانند خواص برشی خوب و تراکم کم به خوبی در ویژگی های با کارایی بالا برای کل کامپوزیت نتیجه می­شود. خواص کامپوزیت ها به ویژگی های اجزای تشکیل دهنده آن و همچنین به سازگاری بین ماتریس و عوامل تقویت کننده بستگی دارد. اجزاء بر اساس ویژگی های مورد نیاز در کاربردی که در آن کامپوزیت استفاده می­شود، انتخاب شده است. در هر برنامه ساختاری با تکنولوژی بالا، که در آن قدرت، سختی، دوام و وزن سبک مورد نیاز باشد، رزین های اپوکسی به عنوان استاندارد کارایی برای ماتریس کامپوزیت دیده می­شود. به همین دلیل است که در کاربردهای هواپیما و هوافضا و همچنین قایق های مسابقات دریایی، اپوکسی ها سال ها استفاده شده است [1]. استفاده از ساختارهای کامپوزیتی در هر دو هواپیمای تجاری و مسافربری در درجه اول به دلیل مزایای کامپوزیت های ارائه شده بیش از فلز افزایش یافته است..


موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " فیزیک " با موضوع " نانوکامپوزیت ها به عنوان مواد پیشرفته برای صنعت هوا و فضا " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
نانوکامپوزیت ها به عنوان مواد پیشرفته برای صنعت هوا و فضا
نویسنده/ناشر/نام مجله :
INCAS Bulletin
سال انتشار
2012
کد محصول
1002630
تعداد صفحات انگليسی
11
تعداد صفحات فارسی
22
قیمت بر حسب ریال
968,000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
1 مگا بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
کاربر عزیز، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 968000 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده فیزیک در زمینه کلمات کلیدی زیر است:carbon nanotubes
nanoclays
fiber composites
mechanical strength

تاریخ انتشار در سایت: 2014-12-01
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله فیزیک در موسسه البرز

نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟

ثبت سفارش جدید